J u E U O JONGEREN IN DE BAN VAN MULTIMEDIA 0 lil tfl Gehandicapten en multimedia. Een vreem de combinatie? Echt niet. Twaalf jonge ren met een spierziekte kunnen daar sinds kort over meepraten. In het weekend van 19 tot en met 21 mei hebben zij alle mogelijk heden verkend op het gebied van multime dia. De girls en boys kwamen uit alle delen van het land naar Arnhem voor een tof weekend computeren. Cl PI door: L. List foto's: L. Witteveen I Groot succes "Moet ik nu al naar huis? Ik had wel een maand willen blij ven." Zo reageerde een deelne mer aan het einde van het weekend. Hij vond het weekend helemaal top. En dat was het ook. Vrijdagavond kwamen de Deelnemers bezig met com puterspelletjes (Nintendo) kids aan op het Bio-vakantie- oord. Nadat ouders of verzor gers waren vertrokken zorgden disco, chips en fris voor een swingende start van het week end. Uitslapen was er zaterdag ochtend niet bij: half acht ging de wekker. Rond de klok van half tien stond iedereen te popelen om te vertrekken naar Cultureel Centrum 'De Deel': the place to be. Daar wachtte hen een virtuele grabbelton. Keuze genoeg: Adobe Photoshop, digitale foto's maken, het Internet of woeste videogames. Zaterdag eindigde met een verrassing: de laatste "Star Wars" film. Zondag stond in het teken van video. Zaterdag waren activitei ten vastgelegd met een digitale videocamera, zondag werden deze beelden door hen zelf gemonteerd. Zelfs de live TV uitzending op zondagmiddag werd door de jongeren zelf ver zorgd. De regie en het camera werk lagen in hun handen. Deze uitzending vond plaats in de professionele studio van het Arnhemse Rock en Rollstoel TV. Heel spannend, de uitzending verliep zonder problemen. Bij deze live uitzending waren tien tallen ouders aanwezig. Zij waren diep onder de indruk. Fun Projectleider Rudo Slager: 'Ook al heb je maar één vinger die je kunt bewegen, dan kun je nog een foto bewerken. Waar een kind zonder handicap met knip pen en plakken mee bezig is, kun jij op de computer bereiken.' Om mee te kunnen doen aan het weekend hoefden de deelnemers geen 'freaks' te zijn. Doel van het project was lol maken en enthousiast worden om door te gaan met multimedia om op het zelfde niveau te komen als valide leeftijdsgenootjes. Geslaagd Op de wervingsbrief van Vereniging Spierziekten Nederland reageerde een over stelpend aantal belangstellen den: maar liefst zestig jongeren wilden erbij zijn! De twaalf deelnemers werden uitverkoren door loting. Zij hebben al een cool weekend achter de rug. De overige enthousiastelingen komen binnenkort naar Arnhem voor een tweede week end. Een team van vakkrachten en vrijwilligers introduceert hen dan in de wereld van bytes, shots en fotoscan. Deelnemers aan de slag met Adobe Photoshop, het Internet of Pa int. 3 8 ÏS*,::.^.,...- ftgJLwg

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 39