ft u A-FILM DISTRIBUTION In de maanden juni-juli zal A-Film Distribution zes films releasen, zonder overdrijven 'voor elk wat wils'. - Mooie vrouwen in een komische miss verkiezing met onder andere Kirstie Alley, Ellen Barkin, Denise Richards en Kirsten Dunst. "Drop Dead Gorgeous". - Muziek, theater en humor in Oscarwinnaar "Topsy Turvy" van Mike Leigh. - Robert De Niro en Philip Seymour Hoffman in de nieuwe Joel Schumacher film: "Flawless", waarin Philip Seymour Hoffman verrast met zijn rol als drag queen. - Aantrekkelijke man (Jude Law) en griezelen in "The Wisdom of Crocodiles". - Kostuums en intriges in "Vatel" de openingsfilm van het Filmfestival Cannes. Met in de hoofdrollen Gerard Depardieu, Uma Thurman en Tim Roth. C-FILMS - En tenslotte "Luna Papa" een sprookjesachtig ver haal dat zich afspeelt in een uithoek van Centraal- Azië en draait rond de zoektocht naar de vader van een nog ongeboren kind. Wie wil er nu nog voetbal kijken? BUENA VISTA INTERNATIONAL Op 22 juni delen we rake klappen en goede grappen uit met Jackie Chan's nieuwste film "Shanghai Noon". Jackie is weer op dreef in deze East meets West Kung-Fu(n) Western. De allerliefste film van het jaar is vanaf 29 juni te zien: "Teigetjes Film - Een nieuw avontuur van Win- nie de Poeh en zijn vriendjes". Teigetje gaat op zoek naar zijn familie en beleeft daarbij allerlei avonturen. Ook vanaf 29 juni te zien is "The Next Best Thing". Madonna en Rupert Everett vormen geen doorsnee stelletje of gezin in deze romantische komedie met een twist. Iedereen die hem met de kerst heeft gemist, of die het gewoon nog een keer wilt beleven kan vanaf 6 juli naar "Tarzan". Let op: Kids mogen voor slechts fl. 7,50 naar binnen! Op 10 augustus gaat de beuk erin met de ultieme actiefilm: "Gone In 60 Seconds". 50 super snelle auto's stelen in 24 uur... alles of niets... Nicolas Cage en zijn crew auto-experts gaan een poging wagen. Terwijl "Lek" nog volop in de bioscopen te zien is, heeft C-Films op het Festival in Cannes drie titels aan gekocht. Alle drie de films maakten deel uit van het competitieprogramma. Met haar vierde speelfilm "Faithless" (Trolösa) was Liv Ullmann het gesprek van de dag. De film, geschreven door Ingmar Bergman, wordt aan alle kanten voorzien van het label "Bergmanesque". "A One and a Two" (Yi Yi), de nieuwe film van Edward Yang vertelt het verhaal van een gezin in Tapei wier zakelijke en persoonlijke geschiedenis op een cru ciaal punt is aanbeland. Yang kreeg hiervoor de Gouden Palm voor Beste Regisseur. Ook "In the Mood For Love", de nieuwe film van Wong Kar-Wai viel in de prijzen: Tony Leung kreeg de Gouden Palm voor Beste Acteur, Christopher Doyle en Mark Li Ping Bing werden onderscheiden voor hun camerawerk, terwijl Chang Suk-Ping de prijs ontving voor Beste Montage. Op bovengenoemde films is het nog even wachten, "Rien A Faire" van Marion Vernoux zal echter al snel te zien zijn. De release hiervan is verplaatst naar 15 juni. CINEMIEN Bin Ich Schön? Am I Beautiful? Suis-je belle? Sono Bella? Onder de brandende Spaanse zon staat een jonge vrouw langs een verlaten woestijnweg op een lift te wachten... In een hotel daar vlakbij probeert een melancholieke jongen zijn verloofde ex over te halen in het vliegtuig te stappen... In een Duitse woonka mer schrobt een man het bloed van zijn minnares uit zijn witte tapijt... Wat heeft dit alles met elkaar te maken? "Bin Ich Schön?" (release: juni) is een knap geconstrueerde film van Doris Dörrie. "La Balia" is een sfeervolle kostuumfilm van Marco Bellocchio, gebaseerd op een verhaal van Pirandello. Wanneer zijn vrouw niet in staat blijkt zelf voor haar baby te zorgen is de welgestelde professor Mori gedwongen een voedster te zoeken. Hij kiest voor de jonge, ongeletterde Annetta. Als de baby eenmaal is opgeknapt komt Mori erachter dat Annetta geen ver edelde melkmachine is, maar een jonge vrouw met haar eigen verhaal. Hij neemt zich voor haar te leren lezen, (release: onder voorbehoud 6 juli) 3 9

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 40