COLUMBIA TRISTAR Party-animal Gwen (Sandra Bullock) leidt een onbe zonnen leventje. Wanneer ze de bruiloft van haar zus verpest, omdat ze stomdronken in de bruidstaart valt, is de maat vol. Ze wordt voor 28 dagen opgeno men in een afkickkliniek, waar wel hele bijzondere regels en rituelen worden toegepast. Ze ontdekt dat je ook zonder drank en drugs een leuk leven kunt hebben. Reden genoeg dus om "28 Days" te gaan bekijken op 22 juni. "The Patriot" met niemand minder dan ons aller Mei Gibson en Heath Ledger (waarschijnlijk nog onbekend bij veel van jullie maar houd deze opko mende ster in de gaten) in de hoofdrollen. Het is een indrukwekkend epos over de relatie van een vader met zijn zoon en hun strijd voor vrijheid en gerech tigheid ten tijde van de Amerikaanse Revolutie. Vanaf 27 juli is deze film in de bioscoop te zien. "Hollow Man" de nieuwste film van Paul Verhoeven zullen wij in de volgende Holland Film Nieuws uit voerig bespreken. Wees er klaar voor want 24 augus tus wordt Kevin Bacon onzichtbaar. FILMMUSEUM In de Deense film "Bye Bye Bluebird" keren twee jonge vrouwen terug naar hun geboortegrond op de Faeroer Eilanden, waar zij worden geconfronteerd met het verleden. Regisseuse Katrin Ottarsdottir toont op een droogkomische wijze de botsing tussen de stadse vrouwen en de gesloten eilandbewoners. Première op 15 juni Met de Tiger Release, de debuutfilm "Tuvalu" van de Duitse regisseur Veit Heimer, brengen we een echte zomerfilm in de filmhuizen. "Tuvalu" is een modern sprookje over een groepje romantische dromers, die zich verzetten tegen de onstuitbaar oprukkende voor uitgang. Première op 13 juli Van een andere orde is "Le Temps Retrouve", de ver filming die Raul Ruiz maakte van Marcel Proust's klassieke romancyclus. Met een sterrencast, waarin Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni en John Malkovich schitteren en een lengte van ruim tweeëneenhalf uur doet de film recht aan de literaire bron. Vanaf 10 augustus te zien. Het grote zomerprogramma van het Filmmuseum is dit jaar gewijd aan de Japanse superster en duizend poot Takeshi Kitano. Als opmaak wordt zijn debuut film "Violent Cop" (1989) op 22 juni uitgebracht. 20TH CENTURY FOX De zomermaanden lachen ons tegemoet met de nieuwe film van de Farrelly Brothers (zoals wellicht reeds bij jullie bekend) "Me Myself and Irene" (rele ase 20 juli), nu met Jim Carrey in de hoofdrol. Hij zal jou zeker met een goed gevoel de zomer in laten gaan. Ifyou liked Mary, you'll love Irene! Na al dat gelach, vinden wij het echter ook weer eens tijd om de spanning op te voeren en aan de jongere generatie te denken met "Titan AE" (release 17 augustus). Deze stoere science fiction animatiefilm heeft prachtige animaties, hippe muziek en het span nende verhaal zal de meeste onder ons zeker aan spreken. In het jaar 3028 staat de aarde onder vuur, de Drej-aliens vallen aan. Een catastrofale explosie betekent het einde van de aarde...de Drej heersen over het heelal. Alle hoop is nu gevestigd op de jonge Cale die de sleutel bezit die toegang biedt tot het legendarische ruimteschip TITAN. Dit is de enige kans op overleven voor de mensheid. Cale gaat op avontuur door de ruimte... Zou het hem lukken de wereld te redden? INDEPENDENT Vanaf 22 juni brengt "An Ideal Husband" ons terug naar het eind van de 19e eeuw. Lord Arthur Goring geniet volop van zijn vrijgezellenleventje. Wanneer hij zijn beste vriend hulp biedt bij een delicate kwes tie, raakt hij al snel verstrikt in een web van leugens, verleidingen en geheime romances. De mooie Mabel Chiltern vormt intussen een serieuze bedreiging voor zijn vrijgezellenbestaan. Humor en romantiek voeren de boventoon in deze heerlijke film. Met Julianne Moore, Cate Blanchett, Rupert Everett en Minnie Driver. Leslie Nielsen is vanaf 29 juni weer terug op het witte doek in de hilarische film "Wrongfully Accused". Deze keer is hij een beetje Harrison Ford, een beetje Tom Cruise, een beetje Humphrey Bogart, een beetje Cary Grant, een tikkeltje André Rieu en een tokkeltje Jimmy Hendrix. Op 10 augustus komt "Stir of Echoes" uit. In deze 40

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 41