SEPTEMBER FESTIVAL MAAND 20e Nederlands Film Festival -/Am chts Nieuwsblad blad Rivierenland f sf oortse Courant ws t Dagblad In de maand september kunnen de ware filmliefhebbers weer goed aan hun trek ken komen. Allereerst vindt in Vlissingen van 12 tot en met 17 september Film by the Sea plaats. Van 20 tot en met 29 september kun je in Utrecht terecht voor het Nederlands Film Festival. J 20 september - 29 september 2000 Utrecht Alle informatie, achtergronden en het com plete filmprogramma van het 20e Nederlands Film Festival is te vinden in de Festivalkrant op dinsdag 5 september 2000. Haarscherp in de zoeker van filmmakers en liefhebbers van de Nederlandse film. Een beter platform voor uw advertentie kunt u zich niet wensen. Doe er uw voordeel mee! iel Berkel directeur Nederlands Film Festival Wd* wam door: S. van Noord Het Nederlands Film Festival beleeft dit jaar z'n twintigste edi tie, Film by the Sea werd vorig jaar voor het eerst gehouden. In Utrecht worden vooral Nederlandse films gedraaid, in Vlissingen gaat het vooral om premièrefilms. Hoofdzaak Om de argeloze bezoeker een houvast te bieden in het enorme aanbod van films, kennen de meeste festivals een onderverde ling in een aantal verschillende programmaonderdelen. In Utrecht wordt traditiegetrouw het overzicht van de Nederlandse filmproductie van het afgelopen jaar vertoond. Alle speelfilms, documentaires, korte films, korte documentaires, stu- dentenfilms, televisiedrama's, wetenschappelijke en andere films die sinds het vorige NFF zijn gemaakt. Alles wordt (nog een keer) vertoond. Nog een keer, want ook films die al in de bioscoop hebben gedraaid zijn weer te zien, zoals "Lek", "Rent a Friend" en "Total Loss". Maar er zullen ook premières zijn, waaronder "Wilde Mossels" en "De omweg". Het hoofdprogramma van Film by the Sea bestaat veelal uit Nederlandse premières van internationale films, en heet dit jaar het Panorama programma. Hierin draaien films die je in de loop van het jaar in de bioscoop kunt gaan zien, als opening van het seizoen. Zo zullen onder andere te zien zijn "U-571" (Jonathan Mostow), die als openingsfilm voor een spannend extraatje zorgt: een receptie op De bijlage Nederlands Film Festival wordt op 5 september meeverspreid met Utrechts Nieuwsblad, Dagblad Rivierenland, Amersfoortse Courant en Veluws Dagblad. Totale oplage 200.000 exemplaren, waarvan er 75.000 worden verspreid in horeca in Utrecht en bioscopen en VVV-kantoren in Nederland en op het festival zelf Sluitingstijd: 25 augustus. voor adverteren met lartin van der Lubbe: 030-6399211. fax 030-6399460. 2 3 't W- wi s,.*ï&,-. ,i -e?

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 20