Q J tt SPORTIEVE EVENEMENTEN LATEN BIJ BIO DE ZON SCHIJNEN 0 TOTALE OPBRENGST ZOMER- EN KERSTCOLLECTE 1999 Q lil Ondanks het uitblijven van een heerlijke zomer hebben twee sportevenementen onlangs voor zonnige gezichten bij Bio ge zorgd. Het heeft even geduurd, maar onlangs werd de totale opbrengst van de collectes van 1999 bekendgemaakt. Hier volgt een overzicht van de drie best scorende theaters in de categorieën A, B en C. I— mm Allereerst organiseerde de Westland/Utrecht Hypotheekbank N.V. uit Arnhem op 13 april jongstleden haar jaarlijkse golfdag op de golfbaan in Groesbeek. pHHt De jongens die tijdens het FilmSportSpektakel een demonstratie rolstoelhockey gaven. Na afloop van de wedstrijd en de prijsuitreiking werd aan de heren Van Tuyll van Serooskerken en Van Dommelen een cheque ter waarde van 25.000 gulden ten behoeve van Bio uitgereikt. Het FilmSportSpektakel 2000 Tijdens de jaarlijkse sportdag voor medewerkers uit het film en bioscoopbedrijf, ook wel bekend als het FilmSportSpektakel werd door het organiserend comité aan de directeur van Bio- Kinderrevalidatie, de heer Van Tuyll van Serooskerken een che que van 5.000 gulden overhan digd. Aan de overhandiging ging een demonstratie van rolstoel- hockey vooraf. Categorie A (bioscopen met een zaal) 1. Midi Tilburg Fl. 2.400,40 2. Rialto Theater Den Helder Fl. 2.152,10 3. 'tFulco IJsselstein Fl. 958,25 Categorie B (bioscopen tot en met drie zalen) 1. City/Movies Utrecht Fl. 11.836,60 2. Calypso Nijmegen Fl. 7.154,35 3. Camera/Studio Utrecht Fl. 6.431,60 Categorie C (bioscopen met meer dan drie zalen) 1. Pathé Scheveningen FL 52.007,55 2. Pathé Schouwburgplein Rotterdam FL 42.984,60 3. Tuschinski Buitenhof Den Haag FL 24.583,05 De jaaropbrengst 1999 bedroeg FL 360.636,90 WARNER BROS. Beste Lezer, Ik overweeg omscholing. Ik kreeg namelijk een brief waarin ik word uitgenodigd om te leren toveren op Zweinstein, de Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus. Ik wil worden ingedeeld op Griffoendor, de afdeling van Zweinstein waar je terechtkomt als je dapper en ridderlijk bent en als je durf en lef hebt. Ik wil zwerkbal spelen op mijn bezem, smekkies proeven en sis- seltong leren spreken, maar voor al wil ik kennis maken met: Hermelien Griffel, Ron Wemel, Hagrid en Perkamentus. Maar het allerliefst wil ik Harry Potter leren kennen, want hij is de meest beroemde tovenaarsleerling van Zweinstein, zo beroemd dat er wereldwijd meer dan 30 miljoen boeken over zijn avonturen zijn verkocht en dat Warner Bros. het eerste boek, "Harry Potter en de steen der Wijzen" ("Harry and the Sorcerers Stone") gaat verfil men. Regisseur is Chris Columbus ("Home Alone"). Kortom Kerst 2001 belooft magisch te worden als Harry Potter eindelijk zijn speelfilmde buut maakt (ik dacht laat ik maar een beetje op tijd zijn). En wat nou zo mooi is, tot die tijd hebben we "The Perfect Storm", "Paid Forward", "Get Carter", "The Replacements", "Pokemon 2", "Proof of Life", "Artificial Intelligence", "Bait", "Space Cowboys" en nog veel meer om het levendig aan de kassa te houden. P.S. Op het moment dat ik dit schrijf is de "The Perfect Storm" over de 158 miljoen dollar heen. Als u dit leest zal de recette nog veel hoger zijn, de weersverwachting voor September: storm, alleen maar storm. A-FILM DISTRIBUTION Animatieliefhebbers kunnen in september hun hart ophalen bij "Chicken Run". In de Nederlandse versie vertolkt Huub van der Lubbe de rol van Rocky, in de originele versie is Mei Gibson te horen. Katja Schuurman vertolkt de voor vrij heid strijdende kip Ginger. Maarten Spanjer en Rijk de Gooijer zijn de muizen die de attributen moeten leveren om een chicken escape mogelijk te maken. In "Saving Grace" lijkt Brenda Blethyn gevangen in een uitzicht loze situatie, maar haar tuinman ziet het talent van haar groene vingers. Wat verbouwt Grace in haar broeikas? 3 O mÊm wLMJÈ

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 26