CA Ui Een ander raadsel speelt zich af achter een rode deur. Nathalie Baye en Sergi Lopez ontmoeten elkaar via een contactadvertentie in "Une Liaison Porno- graphique". Lijkt "Une Liaison Pornographique" een controversiële titel de controverse rondom "Baise- Moi" zorgde ervoor dat de film in Frankrijk niet in de bioscopen vertoond mocht worden. A-Film wil deze spraakmakende film eind september in de bioscopen brengen. BUENA VISTA INTERNATIONAL Wat valt er nog te schrijven nu onze Carmen ons heeft verlaten -snik! Apathisch staren we wat voor ons uit., maar ja, de filmbranche is onverbiddelijk en zelfs onder zulke omstandigheden moeten we kaskrakers uit brengen.. Edward Norton's regiedebuut is de verrassende romantische komedie "Keeping the Faith", met naast Norton, Ben Stiller en Jenna Elfman in de hoofdrollen. Vanaf 24 augustus te zien, net als de eigenwijze komedie "High Fidelity". Gebaseerd op het succesvolle boek van Nick Hornby, geregisseerd door Stephen Frears. John Cusack speelt Rob, een cynische 30-plusser met ernstige bindingsangst. Verder met Joan Cusack, Tim Robbins, Lisa Bonet, Catherine Zeta Jones en 'new corner' Jack Black. Vanaf 28 september kunnen kinderen en volwasse nen genieten van "Fantasia 2000". Een spectacu laire audiovisuele belevenis: zeven nieuwe animatie meesterwerken geïnspireerd op klassieke muziek. "Coyote Ugly" is de sexy nieuwe film van Jerry Bruckheimer. Bruckheimer verruilt explosies en wilde achtervolgingen voor vijf explosieve dames die met wilde streken de heetste en hipste bar in New York City runnen. Vanaf 5 oktober te zien. C-FILMS Israël is een land met veel gezichten. Te veel om in een film te vangen vindt regisseur Amos Gitaï. De regisseur maakte met "Kadosh" dan ook het derde deel uit zijn trilogie over het Israëlische stadsleven. Na Tel Aviv (Devarim) en Haifa (Yom Yom) neemt Gitaï nu Mea Shearim, de ultraorthodoxe wijk van Jeruzalem, onder de loep. De film behandelt het bijna vrouwvijandige klimaat in een ultraorthodoxe Joodse geloofsgemeenschap en laat zien wat er gebeurt als de wet het wint van de liefde. Godsdienst kan een vloek zijn, wanneer mensen en hun geluk (in "Kadosh" de zusters Rivka en Malka) meedogenloos ondergeschikt worden gemaakt aan een rigide interpretatie van traditie en wet. Op 14 september zal "Kadosh", met een voorpremiè re, het Filmmuseumprogramma "yuppies, dibboeks en scuds: nieuwe Israëlische cinema" openen. Vanaf 21 september zal de film landelijk worden uitgebracht. mm CINEMIEN "Himalaya" ontving dit jaar een Oscarnominatie voor Beste Buitenlandse Film. Het in prachtige beel den geschoten epische verhaal speelt zich af op de toppen van het 'dak van de wereld'. Om de bewoners van een afgelegen bergdorp voor honger te behoeden, moet jaarlijks een karavaan langs de gevaarlijke berg- passen worden geloodst. De jonge en als toekomstig leider aangewezen Karma kiest voor een andere -gevaarlijkere- weg dan het oude, maar ervaren dorpshoofd. (Release: 14 september) "Tsatsiki" is een zowel ontroerende als grappige film over toekomstdromen van kinderen en volwassenen, die in Berlijn de Glazen Beer voor Beste Kinderfilm ontving. (Release: 12 oktober) Op 5 oktober wordt 'Goüttes d'eau sur Pierres Brülantes' van Francois Ozon uitgebracht. In deze bewerking van een stuk van Fassbinder haalt een suc cesvolle zakenman een jonge jongen in huis. Al snel komen de verschillen aan het licht. Typisch Ozon, maar ook typisch Fassbinder. Ook het jaren zeventig sfeertje (kleding, interieur, muziek) is zeer de moeite waard. COLUMBIA TRISTAR Maak je klaar voor ons grote spektakel "Hollow Man", de nieuwste film van Paul Verhoeven. Een team van wetenschappers hebben een middel ontdekt om de mens onzichtbaar te maken. Wanneer de lei- 3 1

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 27