der van het onderzoeksteam, Sebastian Caine (Kevin Bacon) het middel op zichzelf test wordt hij inder daad onzichtbaar. Als zijn collega's geen anti-serum kunnen vinden, beseft Sebastian dat er geen weg terug is, maar ontdekt hij ook de ongekende macht die hij heeft. Niets of niemand is meer veilig voor dit onzichtbare monster... "Hollow Man" gaat vanaf 24 augustus in de biosco pen draaien, maar daarvoor gaat er nog een aantal spannende dingen gebeuren. Paul Verhoeven komt namelijk naar Nederland en neemt niemand minder dan Elisabeth Shue mee. Samen zullen zij aanwezig zijn bij de feestelijke première op maandag 21 augus tus in Pathé ArenA, zo! Leuker kunnen wij het deze maand niet maken FILMMUSEUM 17/8 "Gemini" - Shinya Tsukamoto Twee broers strijden om een vrouw - op leven en dood. Van dit klassieke thema maakte Shinya Tsukamoto een psychologische gruwelfilm, die een kruising blijkt tussen historisch verantwoord 'kimo nodrama' en Gothic horror. "Gemini" is van hetzelf de verontrustende gehalte als de eerdere "Tetsuo"- films. 14/9 "julien donkey-boy" - Harmony Korine Net als in "Gummo" gaat Harmony Korine in zijn tweede speelfilm op zoek naar 'de waarheid'. Het resultaat is een schokkende film over een ontwrichte familie, gezien door de ogen van een schizofrene jon gen, "julien donkey-boy" werd gedraaid volgens de regels van het Dogma-manifest, met direct geluid en op bestaande locatie. Werner Herzog speelt, opvallend overtuigend, de tirannieke vader. 21/9 "Cops vs Thugs" - Kinji Fukasaku "Cops vs Thugs" is een onconventionele yakuza-film uit 1975, gebaseerd op een waar gebeurd incident in Hiroshima. De doorgewinterde genrefilmer Fukasaku, dé ontdekking van het afgelopen International Film Festival Rotterdam, legt de wortels bloot van het yaku- za-geweld en onderzoekt de vertakkingen van de Japanse maffia naar het politieapparaat en de politiek. Chris Oosterom 20TH CENTURY FOX Een FBI agent die zich gaat vermommen als een echte zuidelijke Big Momma....je kunt het zien in "Big Momma's House", waarin Martin Lawrence een gedaanteverwisseling ondergaat. Hij moet een misda diger in de kraag vatten en dit kan alleen maar als hij de ex (Sherry) van deze crimineel op het spoor komt. Eén en al hilariteit in deze komedie, die vanaf 14 sep tember in de bioscopen te zien zal zijn. vanaf 28 september in de bioscopen zal gaan draai en!! INDEPENDENT Met veel verwachting kijken wij ook al uit naar "X- Men" die in de US een fantastische start heeft gemaakt. De X-Men zijn mutanten met bovennatuur lijke krachten. Patrick Stewart als Professor X is de leider van de groep. Hij leidt Wolverine, Cyclops, Jean Grey, Storm en Rogue op. Zal de mensheid overtuigd kunnen worden van de goede bedoelingen van de X- Men?? Wij zullen het zien in deze blockbuster die "The Virgin Suicides" gaat over het onopgeloste mys terie rond de Lisbon zusjes. Het is in wezen een ver haal over een hartverscheurende zoektocht naar de ondoordringbare, allesbepalende geheimen van in Amerika opgroeiende tieners, begeleid door de fasci nerende muziek van AIR... "Things You Can Teil Just By Looking At Her" vertelt het emotionele verhaal van zes verschillende vrouwen van deze tijd. Een film met grote namen als Glenn Close, Holly Hunter, Cameron Diaz en Calista Flockhart. Het echte spektakel van deze herfst speelt zich af onder water: "U-571". Wij bevinden ons in de Tweede Wereldoorlog. De bemanning van een Amerikaanse duikboot wordt op een ultrageheime missie gestuurd. Matthew McConaughey en Harvey Keitel zijn enkele van de bemanningsleden, wier lot afhangt van hun kameraadschap, hun instinctief ver mogen en de strijd met hun diepste angsten. Kortom, duikpakken aan, snorkels op en meegenieten van dit onderwaterspektakel (Over pakken gesproken...Ook het kabouterpak kan met kerst weer uit de kast!) Susanne, Martin, Niels en Vivian-Jill INDIES Weet u waar uw hart zit? Als filmgek is onder andere www.IMDb.- com voor mij een soort bijbel tje geworden. Iedere week lees ik de "user comments" om een redelijke, eerste indruk over nieuwe films te krijgen. Zo ook toen het officieel werd dat wij "Crouching Tiger, Hidden Dragon" in Nederland kon den gaan uitbrengen. Ik kan het niet laten om te melden dat de film een rating van 9.1 heeft gekregen (wat niet heel vaak voorkomt). Voordat de hype rond deze Ang Lee-film compleet losbarst zal in september Nathalie Portman gaan bevallen van haar eerste kind. Ondanks dat zij in een supermarkt woont, verlaten is door haar vriendje en geen nagel heeft om haar lek kere kont te krabben weet ze met behulp van haar new-best-friend (Ashley Judd) al haar schaapjes op het droge te krijgen. Zij weet "Where the Heart Is" 3 2

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 28