in blik' O ƒ20, tl De belangrijkste maanden voor de Nationale Bioscoopbon staan weer voor de deur. Dit jaar hebben wij meer verkooppunten dan voorheen, meer promotiemateriaal, meer communicatie via media en ook meer bon nen. Het is nu aan de verkopers en consu menten om er weer een recordjaar van te maken. Kortom het is Show Time! Door F. Smit I Om de verkopen van de bios coopbon verder te laten stijgen zijn twee zaken essentieel. Allereerst moet de bon gemak kelijker verkrijgbaar zijn en ver volgens moet de bon nog beken der worden. Dit uitgebreide arti kel heeft betrekking op beide zaken. Daarnaast aandacht voor onze nieuwste bonnen en enve lop. Het is niet voor niets dat wij juist voor het vierde kwar taal graag even extra uw aan dacht vragen. Zoals u als trouwe lezer weet, zijn wij al geruime tijd bezig met het uitbreiden van het aantal verkooppunten. Dit is onze grootste en tegelijkertijd lastig ste uitdaging, aangezien de Nationale Bioscoopbon een waardepapier is. De bioscopen verdienen niets aan de verkoop van de bon, want hun winst (en die van de filmverhuurders) wordt gerealiseerd wanneer de bon wordt ingeleverd (lees: de honderdduizenden extra bezoe kers). Andere verkooppunten zullen ten minste gecompen seerd moeten worden voor hun renteverlies en vragen daarnaast ook exposure binnen de bios coop. In de afgelopen maanden hebben wij grote vorderingen gemaakt op het gebied van dis tributie. Bol.com heeft de bios coopbon inmiddels in haar assortiment en met Shell wordt op dit moment een grote test gedaan. bol.com Vanaf begin september is de Nationale Bioscoopbon 24 uur per dag zeven dagen per week exclusief verkrijgbaar via bol.com. Deze online retailer maakt deel uit van het grote mediabedrijf Bertelsmann en is een van de grootste en populair ste online winkels van Nederland. Inmiddels is bewe zen dat zij op grote schaal boe ken en cd's kunnen verkopen. De Nationale Bioscoopbon is de eerste cadeaubon die door Bol zal worden verkocht. In eerste instantie beperkt het assorti ment zich tot bonnen ter waar de van fl. 15,- enfl. 40,-. De bon is te vinden onder de rubriek "cadeau's". Een grote online advertentiecampagne en posters in de bioscopen moeten in eerste instantie bekend maken dat de Nationale Bioscoopbon nu ook online te verkrijgen is. Het is voor de klanten van bol.com mogelijk om de bon naar hun eigen adres te laten sturen, of naar dat van diegene die de bon cadeau krijgt. Hoe de verkoop van de bon via het Internet zich in de komende maanden gaat ontwik kelen is moeilijk in te schatten, maar wij hebben met bol.com een zeer sterke en misschien wel de sterkste speler van dit I 1 ■■W-,.;iy:; :..-, 'ij -■■ 1 3 Show Time! m m m

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 13