bepalen. De roltrappen brengen de bezoekers naar de diverse zalen. De grootste zaal heeft zo'n 400 stoelen. In totaal krijgt De Munt ongeveer 2.400 zitplaatsen. Hier liet het ruimtegebrek zich het sterkst gelden. Na lang puzzelen op de ontwerptafel hebben alle zalen een plek gekregen. Er zijn niet minder dan zeven projec tiecabines, waarvan sommige door bruggetjes met elkaar ver bonden zijn. Het geeft een beetje het idee van een doolhof, maar dat is voor de bioscoopganger alleen maar leuk. Met alle hin dernissen is De Munt een stuk duurder geworden dan begroot maar Bram Rutgers wil niet zeggen hoeveel: "laten we het erop houden dat we hier flink hebben geïnvesteerd." Pathé verwacht 800.000 bezoekers per jaar. Gelegen vlakbij winkels, het Internetcafé en het Rembrandtplein zit de bioscoop midden in een van de belangrijk ste uitgaanscentra van Amsterdam. Het moet niemand verbazen als Pathé De Munt straks uitgroeit tot de place to be. Megabioscoop in Diemen gaat toch door De gemeente Diemen heeft groen licht gekregen voor de bouw van een megabioscoop. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland had eerder het bestemmingsplan afgekeurd, maar werd in april teruggefloten door de Raad van Staten. Uit onderzoek blijkt dat de bouw van de bioscoop geen schadelijke gevolgen heeft op de bezoekersaantallen van bioscopen in het centrum van Amsterdam. De gemeente Diemen is al acht jaar geleden begonnen met plan nen voor een grote bioscoop in het kantorenpark Bergwijk. Het Belgische concern Kinepolis/Decatron ontwierp een megaplex van zestien zalen en maar liefst 4.900 stoelen. Gedeputeerde Staten vreesden dat de bioscoop te veel mensen zou wegzuigen uit het centrum van Amsterdam, wat ten koste zou gaan van het gehele voorzie ningenniveau. Uit onderzoek dat de provincie nu heeft laten uitvoeren blijkt dat de komende vijf jaar het aantal bioscoopbezoekers in de regio zal stijgen van 4,18 miljoen naar 6,33 miljoen per jaar. Bovendien opent Pathé dit najaar twee aantrekkelijke bioscopen in de buurt van het Rembrandtplein. Dit heeft de provincie doen besluiten in te stemmen met de plannen van Diemen. Wanneer de bouw gaat beginnen is nog niet bekend., Martje Binnendijk (Wolff Cinema Groep) reikt de prijzen uit aan de prijswinnaars van de CineStar prijsvraag. De hoofdprijs was 'levenslang' (15 jaar gratis naar de film!). MULTIPLEX CineStar attractie op Enschedees pretpark Als eerste in de reeks nieuwe bioscopen van de Wolff Cinema Groep en partners Greater Union en Kieft Kieft Filmtheater opende Burgemeester Mans 30 augustus jongstleden CineStar in Enschede. De officiële opening van CineStar was aanvankelijk op 6 juli gepland, maar werd uit gesteld vanwege de vuurwerkramp van 13 mei. Voor het publiek is de bioscoop de hele zomer geopend geweest. Na tien weken hebben al rond de 100.000 mensen de bioscoop bezocht. CineStar is één van attracties van Miracle Planet, een pretpark voor volwassenen van ruim 52.000 m2 aan de rand van de stad. Alhambra, de bioscoop in het centrum van Enschede, zegt weinig nadeel te ondervinden van de nieuwe concurrent. De sluiting van Lumière, de bioscoop die Wolff in het centrum van de stad exploiteerde, draagt natuurlijk bij aan de verzachting van het leed. Theater Bellevue in Hengelo meldt een stijging van het bezoek van 8%. De verklaring daarvoor ligt in de zogenaamde Grantonkaarten, waarmee bezoekers voor half geld binnenkomen. Mevrouw Lok van Theater Bellevue: "Wij moeten echt ons publiek vast zien te houden. Volgend jaar starten wij met de bouw van een nieuwe bioscoop met vijf zalen in het centrum van Hengelo. Dan kunnen wij de mensen ook in Hengelo een mooie uitgaansgele genheid bieden." 1 7

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 17