Q EEN HEERLIJKE HERFSTVAKANTIE MET CINEKID 2000 VIER GOUDEN KALVEREN VOOR "LEK Cinekid, het jaarlijkse film, televisie en nieuwe media festival voor de jeugd van vier tot zestien jaar, viert dit jaar haar veertiende verjaardag. mm Amsterdam Van 22 tot en met 29 oktober vertoont Cinekid in het centrum van Amsterdam acht dagen lang de nieuwste jeugdfilms uit de hele wereld en een selectie van de beste televisieprogramma's uit binnen- en buitenland. Op locatie Niet alleen Amsterdam mag zich gelukkig prijzen met Cinekid. Van 15 tot en met 29 oktober wordt dit jaar Cinekid op locatie georga niseerd in 31 steden verspreid door het hele land. Hiervoor is een programma samengesteld van vijf films waar onder "Valkenhart" van Lars van Hesselholdt, de publiekswinnaar van vorig jaar. De 31 geselecteer de steden zijn: Alkmaar, Almere, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Breda, Delft, Den Haag, Den Helder, Deventer, Dordrecht, Eindhoven, Enschede, Goes, Haarlem, Harderwijk, Helmond, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Hoogezand-Sappermeer, Hoorn, Leeuwarden, Middelburg, Middelharnis, Nijmegen, Purmerend, Oudenbosch, Rotterdan, Wijk bij Duurstede, IJmuiden en Zwolle. Opening Cinekid 2000 wordt geopend met de Nederlandse film "Mariken" van regisseur André van Duren. Over deze bijzondere en inne mende film naar het geliefde boek van Peter van Gestel heeft u in de voorgaande nummers van Holland Film Nieuws al regelma tig kunnen lezen. Competitie en prijzen In het competitieprogramma strij den vijftien nieuwe jeugdfilms om de Cinekid Film Award. Naast deze award voor de Beste Jeugdfilm en de Kinderkasttelevisie prijzen voor de Beste Nederlandstalige Jeugdprogramma's reikt Cinekid dit jaar voor het eerst de Cinekid Nieuwe Media Award uit voor de beste cd-rom en Internetsite. Zowel een vakjury als het (kin- der) publiek selecteren de prijs winnaars die bekend worden gemaakt op de laatste dag van het festival. Retrospectief Dit jaar organiseert Cinekid ook een overzicht van de Deense regisseur Jannik Hastrup die vanaf de jaren zestig talloze ani matiefilms voor alle leeftijden regisseerde waaronder de "Circelientje" films. Halstrup zal zelf tijdens het festival aanwezig zijn. Kids does Het succesvolle onderdeel "kids does" keert dit jaar ook weer terug. In samenwerking met IDFA worden nationale en internatio nale jeugddocumentaires ver toond. Verder zijn er tijdens Cinekid 2000 veel workshops, seminars en zal er aandacht besteed wor den aan de nieuwe media in de als digitale speelplaats ingerichte De Balie. Kortomof je nu in Amsterdam of elders in het land woont, Cinekid 2000 biedt een welkome en informatieve afwisse ling op het herfstvakantiemenu. Tijdens de slotavond van het Nederlands Filmfestival, 29 sep tember jongstleden werd "Lek" met maar liefst vier Gouden Kalveren beloond. "Lek" won ook de Grolsch Publieksprijs. We zetten de belangrijkste Gouden Kalveren en de prijswin naars van film by the Sea even voor u op een rijtje. Nederlands Filmfestival - Gouden Kalf voor Beste Acteur in een Lange Speelfilm Victor Löw voor zijn rol in "Lek" - Gouden Kalf voor Beste Actrice in een Lange Speelfilm Willeke van Ammelrooy voor haar rol in "Lijmen/ Het been" - Gouden Kalf voor Beste Scenario van een Lange Speelfilm Jean van de Velde en Simon de Waal voor het scenario van "Lek" - Gouden Kalf voor Beste Regie van een Lange Speelfilm Jean van de Velde voor de regie van "Lek" - Gouden Kalf voor Beste Lange Speelfilm "Lek", productie: Rolf Koot en Jean van de Velde voor All Yours Film - Gouden Kalf voor Beste Lange Documentaire "Crazy", regie: Heddy Honigman Film By The Sea prijzen 2000 AD Film/literatuurprijs "Angels of the Universe" van Fridrik Thor Fridriksson KRO filmprijs "La Vita E Bella" van Roberto Benigni Publieksprijs "Innocence" van Paul Cox 2 2

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 21