"THE DISCOVERY OF HEAVEN Vervolg werk in uitvoering van pagina 27 "Dial 9" In juni en juli vonden in Amsterdam de opnames plaats van "Dial 9", de co-productie van Pleswin Entertainment en het Duitse Senator Film. Kees van Oostrum regisseert deze romantische komedie over het eeuwige misverstand tussen man en vrouw. In de hoofdrollen zullen Jeanne Tripplehorn, Liev Schreiber, Renée Soutendijk en Huub Stapel te zien zijn. Producenten zijn Leon de Winter en Gerhard Meixner. "Claim" In augustus en september von den in Rotterdam, Buenos Aires en Londen de opnames plaats van "Claim", waarin een vrouwelijke schade-expert een miljoenenfraude onderzoekt. Martin Lagestee regisseerde Billy Zane en Louise Lombard in deze romantische thriller naar het boek van Charles den Tex. Antonie Kamerling en Joop Doderer zullen ook in "Claim" te zien zijn. Dick Maas schreef het scenario, met bijdragen van Gerard Soeteman. De producent is Iris Hogendijk. "Nynke" In "Nynke" is de indruk wekkende liefdesgeschiedenis en levensloop van de beroemde kinderboekenschrijfster Nynke van Hichtum ("Afke's tiental"), vrouw van dichter en staatsman Pieter Jelle Troelstra, te zien. Zij droomt van een leven als schrijf ster, maar het bezielende werk van haar man als politicus dwingt haar in de rol van huisvrouw en moeder. Met Monic Hendrickx ("De Poolse bruid") in de titelrol regisseert Pieter Verhoeff verder Jeroen Willems, Peter Tuinman en Carine Crutzen in deze Friese film. Producent is Egmond Film and Television in samenwerking met de VPRO. Distributeur: C-Films Verwachte release: najaar 2001 ti v.l.n.r.: Greg Wise, Flora Montgomery en Stephen Fry Opnames gestart van "The Discovery of Heaven" Onder grote belangstelling vond op 30 augustus jongstleden een speciale persconferentie plaats, waarbij de makers van "The Discovery of Heaven" (Jeroen Krabbé, Ate de Jong en Edwin de Vries) de hoofdrolspelers aan de pers voorstelden. Op kasteel Nijenhuis bij het Overijsselse dorpje Heino (waar ook een groot gedeelte van de film opgenomen zal worden), kon men kennismaken met Stephen Fry die de rol van Onno voor zijn rekening zal gaan nemen; Greg Wise (Max), Dimitris (jonge Quinten), Neil Newbon (oudere Quinten) en Flora Montgomery (Ada). Ook auteur Harry Mulisch en com ponist Henny Vrienten zaten klaar om vragen te beantwoor den. "The Discovery of Heaven" zal ruim 25 miljoen gulden kos ten, een budget wat dankzij het nu geldende belastingvoordeel voor filminvesteringen haalbaar bleek. De opnames vinden ver der plaats op Cuba, in Rome en Jeruzalem. RCV zal de film medio 2001 uit gaan brengen. 2 8

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 25