NVB: PRINCIPE AKKOORD CAO 2000 In juni is er na lang onderhandelen een nieuw CAO akkoord bereikt met FIMV- KIEM. De belangrijk ste punten van deze overeenkomst vindt u hieronder. Looptijd 1. Er wordt voor het jaar 2000 een nieuwe CAO afgesloten, met als looptijd 1 januari 2000 tot en met 31 december 2000. Werkingssfeer 2. Voor werknemers die vanaf 1,5 maal het modale inkomen worden gehonoreerd, zijn alleen van toe passing de CAO de artikelen 1 tot en met 5 (voor zover relevant), 11, 12 16,18 19, 21, 22, 23, 24 en 28. De NVB zal -samen met FNV KIEM- in overleg treden met de Associatie van Nederlandse Filmtheaters teneinde de leden van de ANF bij (delen van) de CAO te brengen, mede in relatie tot de werkingssfeer van de (flex)pen- sioenregeling. Deze afspraak wordt niet opgenomen in de CAO tekst. Salarissen 3. De salarissen, niet zijnde het minimumloon, zullen per 1 janu ari 2000 structureel worden ver hoogd met 2,5% (boven op de per 1 januari toegekende prijscompen satie), met dien verstande dat deze bedragen nog eens per 1 juli 2000 zullen worden verhoogd met de voor die datum geldende prijscom pensatie. Alle verhogingen gelden uitsluitend voor werknemers met een salaris tot 1,5 maal modaal. 4a. De minimumlonen van werk nemers van 23 jaar en ouder en reeds in dienst voor 1 januari 2000, zullen per 1 januari 2000 worden verhoogd met 2,5%. Het aldus nieuw vastgestelde salaris zal eveneens per 1 juli 2000 worden verhoogd met de voor die datum geldende prijscompensatie. 4b. Voor werknemers van 23 jaar en ouder, die op het minimum loon zijn ingeschaald en die na 1 januari 2000 in dienst zijn getre den, zal na een periode van zes maanden na aanvang van het dienstverband, het salaris worden verhoogd met 2,5% én met de over dit nieuwe bedrag te berekenen prijscompensatie zoals vastgesteld op 1 juli 2000. Kassawerkzaamheden 5 a. Het uurloon voor kassawerk zaamheden van werknemers van 23 jaar en ouder en reeds in dienst vóór 1 januari 2000, wordt per 1 januari 2000 verhoogd met 2,5% (bovenop de per 1 januari 2000 toegekende prijscompensatie). Het aldus nieuw vastgestelde uurloon zal eveneens per 1 juli 2000 wor den verhoogd met de voor die datum geldende prijscompensatie. 5b. Het uurloon voor kassawerk zaamheden van werknemers van 23 jaar en ouder in dienst vanaf 1 januari 2000 en vóór 1 juli 2000, zal na een periode van zes maan den na aanvang van het dienstver band, worden verhoogd met 2,5% én met de over dit nieuwe uurloon te berekenen prijscompensatie zoals vastgesteld op 1 juli 2000. 5c. Het uurloon voor kassawerk zaamheden van werknemers die op of na 1 juli 2000 in dienst treden is gelijk aan het uurloon van service medewerkers. Op werknemers van 23 jaar en ouder is artikel 4b. van deze overeenkomst van toepassing. Opleidingen 6. Van werkgeverszijde zal 0,5% van de sv-loonsom over 2000 beschik baar worden gesteld t.b.v. De Leo Claassen Stichting. De stichting zal deze gelden primair moeten beste den aan de beoogde formatieuit breiding, teneinde te komen tot een professioneel opleidingsinsti tuut voor het bioscoopbedrijf en met het oog op een integraal oplei dingsbeleid voor de bedrijfstak. Flexpensioen 7. Partijen zien geen beletsel om de besluitvorming rond de introductie van het zogenaamde flexpensioen nu verder binnen het Bpf Film- en Bioscoopbedrijf af te ronden. Werkgroep 8. Een paritair samengestelde werk groep krijgt van de Sociale Commissie de volgende opdracht: actualiseer de huidige CAO functies aan de hand van de door de werkgevers opgestelde lijst van kernfuncties; onderzoek de mogelijkheden voor een nieuwe salarissystema- tiek voor alle kernfuncties, zo mogelijk dusdanig dat er voor iedere functiegroep meerdere periodieken en prestatieionen van toepassing zijn; beide partijen hebben het recht om aanvullende voorstellen in te brengen; de werkgroep zal de mogelijkhe den bestuderen om te komen tot maatregelen ter bestrijding van het ziekteverzuim binnen het bioscoopbedrijf; de werkgroep schakelt eventueel een materiedeskundige in als adviseur om het resultaat van de besprekingen te laten beoordelen; indien mogelijk dient er voor 1 december 2000 een advies aan de Sociale Commissie te worden voorgelegd; de werkgroep dient tussentijds - aan de hand van de besprekingsverslagen - de Sociale Commissie te informeren over de voortgang. De opdracht aan de werkgroep zal in een aparte side-letter worden vastgelegd. Deze side-letter maakt onderdeel uit van de CAO afspra ken. Opbouw vakantiedagen 9. Indien een werknemer geduren de een periode van langer dan zes maanden onafgebroken arbeidson geschikt is geweest, worden de vakantierechten slechts gedurende een periode van zes maanden ver worven. Dit geldt voor werknemers die op of na 1 januari 2000 arbeidsongeschikt zijn geworden. 10. Aanvulling WAO Artikel 23 lid b van de CAO zal worden aangevuld met een bepa ling dat aanvulling van de WAO uitkering tot 100% van het gelden de brutosalaris van toepassing is op werknemers tot een salaris van 1,5 maal modaal. Werknemers die 1,5 maal modaal of meer verdie nen hebben recht op een aanvul ling tot 70% van het voor hen gel dende brutosalaris. Salaristabellen blz. 30+31 2 9

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 26