hebben. Is het kwaad iets dat je bent? Of is het iets dat je doet? Mijn pijn is constant en heftig en ik hoop niet op een betere wereld voor wie dan ook. Eigenlijk wil ik dat mijn pijn anderen teistert. Ik wil dat niemand ontkomt. I feel like killing a lot of people today. Patrick Bateman Beste Patrick, In je brief was het alsof je mij omschreef. Ben ik slecht geboren, of zo gemaakt? Ik denk dat mijn vader het gevoel uit me heeft geslagen, maar misschien is dat slechts een excuus. De wereld is slecht, ik ben slecht. Maar het maakt niet meer uit, in mijn gedachten kan niemand mij pijn doen, ben ik een koning. De 'echte' wereld dient alleen nog om meisjes aan te leveren. Ik verlos ze Patrick, zuiver ze. Ik moet nu stoppen met schrijven, de cel staat tot het plafond vol water. Haar lichaam is gereed. Gebleekt, schoon, van mij. Het is weer tijd voor het ritueel, een zoveelste poging om iets te voelen. Carl Stargher A-FILM Half oktober wordt het spannend in de bioscoop als "Deep in the Woods" gaat draaien. Vijf jongeren gaan naar een kasteel midden in de bossen, en wat zich daar afspeelt is één grote nachtmerrie. "Iedereen Beroemd" van Dominique Deruddere vergt in november een stuk minder van de zenuwen maar des te meer van de lachspieren. In "Baise moi" (Virginie Despente) willen Nadine en Manu, als hardcore versie van "Thelma Louise", ontsnappen aan de gehoorzaamheid, door zich te omringen met muziek, geweld en seks. Hierbij verliezen ze de grens tussen goed en kwaad uit het oog. In "La Veuve de Saint Pierre" gelooft Madame La (Juliette Binoche) in het goede van ieder mens. Zij ontfermt zich over de veroordeelde Neel (Emir Kusturica) die moet wachten op de guillotine die niet op Saint Pierre aanwezig is. Wanneer deze arriveert heeft Neel zich zo geliefd gemaakt op het eiland dat zijn vonnis niet zomaar kan worden voltrokken. Tenslotte hebben wij in december nog een film van vaderlandse bodem: "lijmen/Het been", met onder andere Willeke van Ammelrooy (Gouden Kalf) en Sylvia Kristel. BUENA VISTA "Dinosaur" is het meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney Studio's ooit! Met een verbazingwekkende com binatie van computergetekende figuren en live achtergrond- beelden wordt het filmpubliek teruggevoerd naar de wonder lijke wereld van de prehistorie voor een ongelofelijk dinosaurusavontuur van een drie ton wegende Iguanadon genaamd Aladar. Vanaf 23 november zal "Dinosaur" in zowel de Nederlandse als Engelse versie te zien zijn. "Babs" (Brigitte Kaandorp) is een beminnelijke vrouw van vijfendertig en moeder van het achtjarige meisje Geert (Naomi Colombaioni). Op het moment dat Babs op straat een vrijwel nieuwe mannenschoen vindt verandert haar leven. "Babs - een muzikale komedie over een criminele romance" - wordt opgeluisterd door twaalf nieuwe liedjes van componisten Ferdi en Rob Bolland en heeft een verrassende cast met onder andere Victor Löw, Michel van Dousselaere, Cecile Heuer, Wivineke van Groningen, John Buysman, Matilde Santing, Wil van der Meer en Lee Towers. Irma van Achten tekent voor het scenario en de regie. "Babs" is vanaf 7 december in de bioscoop te zien. C-FILMS Vanaf 7 december zal de nieuwe Nederlandse familiefilm "Mariken" van André van Duren in de bioscoop te zien zijn. De firn, gebaseerd op het bekende kinderboek van Peter van Gestel, speelt zich af in de Middeleeuwen en verhaalt over een meisje dat in zeven dagen de wereld leert kennen. Mariken groeit op in het Waanwoud onder de hoede van de oude, zonderlinge Archibald. Wanneer ze op een dag naar de stad gaat om een nieuwe geit te kopen, ontdekt ze een wereld waarvan ze het bestaan niet afwist. De rol van Mariken wordt vertolkt door de jonge Laurien van den Broeck, die schittert tussen bekende namen als Jan Decleir, Johanna ter Steege, Kim van Kooten, Hans Dagelet en Willeke van Ammelrooy. "Mariken" zal tevens de openingsfilm zijn van Cinekid 2000. CINEMIEN "Une Affaire de Gout" (verwacht: 2 november) laat zien dat niet alle gastronomen onschuldige smulpapen zijn. Frédéric Delamont is een rijke industrieel en een fanatieke fijnproever. In een chic restaurant ontmoet hij de jonge ober Nicolas Rivière. Een paar dagen later wordt Rivière bij Delamont 'ont boden'. Deze vraagt hem zijn voorproever te worden. Hoewel de jonge Nicolas dit een bizar idee vindt, stemt hij toe wan neer hem een enorm salaris in het vooruitzicht wordt gesteld. Al snel blijkt dat het geen gewone baan is. Nicolas laat zich meeslepen in een gevaarlijk spel. "Les Amants Criminels" (verwacht: 23 november), is weer zo'n opmerkelijke film van Francois Ozon. Alice maakt haar naïeve vriendje Luc wijs, dat ze door een groepje jongens is verkracht en wordt gechanteerd door een populaire medescholier. Op haar verzoek vermoordt Luc de 'fotograaf', waarna het criminele stel gedwongen is op de vlucht te slaan. Uiteindelijk belanden ze in een bos, waar ze het lijk van hun slachtoffer verbergen. Luc en Alice verdwalen in het woud en ontmoeten een onverwachte getuige, die hen op geheel eigen wijze straft. "Les Amants Criminels" is vrij gebaseerd op het sprookje Hans Grietje van de gebroeders Grimm. ïfiïl I mm 3 5 is 'A

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 32