m U H w I i7i il *J IV k lil I mm COLUMBIA TRISTAR FILMS Ze zijn mooi, ze zijn briljant, en ze werken voor Charlie! Natalie (Cameron Diaz), Dylan (Drew Barrymore) en Alex (Lucy Liu) gaan samen met hun trouwe luitenant Bosley (Bill Murray) op zoek naar de ontvoerders van Erik Knox (Sam Rockwell). Hij is de uitvinder van een superslim soft wareprogramma. Als dat in de verkeerde handen komt dan zou dat nog wel eens een wereldwijde ramp kunnen worden. De film "Charlie's Angels" is sexy, hot, snel, super leuk, vol nieuwe technologische snufjes, kortom gewoon GEWELDIG.! Vanaf 7 december zijn Charlie en zijn angels te zien, MAARvergeet niet 16 november "Snatch"! "Snatch" is de nieuwe film van Guy Ritchie (je weet wel de man van Madonna) met niemand minder dan Brad Pitt in een voor ons ongewone maar schitterende rol. In deze gangsterkome die lopen drie verhaallijnen door elkaar. Je komt terecht in een wereld van diamantensmokkel, illegale bokspartijen, een kleurrijke Ierse zigeuner eneen hond! Er is nog veel meer te vertellen maar je moet de film gewoon gaan zien, dan weet je wat ik bedoel. FILMMUSEUM Het valt niet mee om onder geharde honorfans nog een con troverse te veroorzaken, maar met Miike Takashi's "Audition" was het raak. Vreselijk einde, waardeloos, bloederige kamikaze, ranzig, typisch Japans, bizar, indrukwekkend, ziek makend, erger dan horror, mooie film, en kidi-kidi-kidi' waren slechts enkele reacties van de Nijmeegse sneak-bezoe- kers. Oordeel zelf vanaf 19 oktober. Eveneens controversieel, maar toch heel anders, is de Koreaanse film "Lies" van Jang Sun-Woo. Een gepassioneerde liefdesverhouding tussen een achttienjarige middelbare scholiere en een twintig jaar oudere beeldhouwer krijgt hierin sadomasochistische trekken en verwordt tot een destructieve obsessie. Première op 16 november. Op een ochtend vindt een zojuist werkloos geworden Thaise vrouw een doos met geld voor de deur van haar appartement. Een prima gegeven voor een thriller, maar ook voor een co medy. De Thaise regisseur Pen-ek Ratanaruang husselt ze in "6IXTYNIN9" moeiteloos door elkaar. Te zien vanaf 30 november. De Kazakstaanse film "Tri Brata" van Serik Aprimov is een sprookjesachtige vertelling over de botsing tussen traditionele en moderne waarden, gezien door kinderogen. Een ideale film voor de donkere dagen. Vanaf 14 december in de the aters. Chris Oosterom 20th CENTURY FOX Het is woensdagavond en ik moet overwerken. Druk ben ik op mijn toetsenbord aan het tikken, als ik plotseling stem men hoor. Vreemd, want het kantoor is verlaten. Het zal de moeheid wel zijn. Tegen 22.00 uur besluit ik eindelijk naar huis te gaan. Het alarm is tot mijn verbazing al ingeschakeld. Dan wil ik de deur van kantoor open doen, die echter al vanzelf opengaat. Misschien de tocht, of zouden er inbrekers rondlopen?? Er is echter niemand te bekennen. De deur is inmiddels achter me dichtgevallen. Ik doe hem op slot, wil op de liftknop drukken, als de liftdeur ineens opengaater zit niemand in. Een angstig gevoel bekruipt me, beneden gekomen ren ik als de wiedeweerga naar buiten en herinner mij plots al die verhalen over geesten.... zouden ze dan toch bestaan? De spannende najaarsklapper "What Lies Beneath", met Michelle Pfeiffer en Harisson Ford, vanaf 26 oktober in de bioscoop! De volgende dag kom ik als eerste weer op kantoor. Er ligt een brief op m'n bureau, van de duivelik mag zeven wensen doen. Daar ben ik wel voor te vinden. Brendan Fraser heeft daar ook wel oren naar, in de film "Bedazzled". Wie kan hem daar beter bij helpen dan Elizabeth Hurley? Te zien vanaf 30 november. Tussendoor (vanaf 23 november) gaan we dan nog even genieten van Penelope Cruz, die tussen de potten en pannen te zien is in "Woman on Top". Zij brengt alles en iedereen (en dan vooral de mannen) in verrukking met haar kookkusten. De film is overgoten met heerlijke Braziliaanse muziek, eten en mooie beelden! INDEPENDENT FILMS Morgan Freeman was here Nog geen 24 uur na onze spectaculaire "U-571" première in Vlissingen, sta ik alweer op Schiphol om acteur Morgan Freeman te verwelkomen voor zijn driedaags "Nurse Betty"-bezoek aan ons kikkerlandje. Volledig onherken baar glipt hij me in eerste instantie voorbij. Ik zet de achtervolging in en stel mij vervolgens al lopend aan hem, zijn vrouw en assistent voor. Er volgt een dag van strakke planning en veel verplichtingen voor hem. Na een aantal inspannende uren met journalisten, fotografen en camera- ploegen, wordt hij opgewacht als 'ere-gast' tijdens het filmfes tival Film by the Sea in verband met zijn film "Nurse Betty". Voor iemand wiens hele dag in het teken stond van inter views, is hij nog even spontaan, ad rem en komisch. Rond middernacht zijn wij weer terug in Amsterdam. De ver plichtingen zitten er dan op voor Morgan op naar een dagje relaxen in hartje Amsterdam. Morgan Freeman is vanaf 16 november aanstaande te zien in "Nurse Betty" Susanne Kolfschoten INDIES Het gaat gewoon gebeuren! Vorige maand heb ik u proberen wakker te schudden met de publieksreacties op www.IMDb.com!Nu hoeft dat niet meer want de lovende 3 6 HlJB<fr, -. .-■

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 33