Drs. Edward Borsboom (30) is per 1 november aangesteld als secretaris van de Stichting voor Onderzoek, van de Stichting Filmtransport en van de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten. Hij zal tevens het aanspreekpunt wor den voor de statistieken. Edward schreef in 1995 een rapport voor NFC Onderzoek en werkte mee aan het European Cinema Yearbook. Tijdens zijn studie Filmwetenschappen te Utrecht was hij servicemedewerker in een bioscoop. Na zijn studie werkte Edward voor het Filmmuseum als producer en schreef hij verschil lende artikelen. Sinds 1999 was hij consultant voor een Internetbedrijf met een focus op communicatie, marketing en strategisch advies. Harry Hagemans heeft na vier jaar dienst als admini strateur de NFC 1 oktober jongstleden verlaten. Zijn nieuwe werkgever is een tech nisch bedrijf in Den Bosch. Per 5 oktober is Martijn Visscher benoemd tot alge meen theater manager van Wolf f Cinema Groep. Hij volgt in deze functie Frank Drost op die buiten de branche nieuw emplooi gevonden heeft. Martijn Visscher was hiervoor eerste bedrijfsleider van City/Movies in Utrecht. Voormalig stagiair van Paradiso Entertainment BV, Lupe Lambers, heeft, na het afstuderen in Film Televisiewetenschappen een baantje veroverd in de filmbizz. Bij de Arteco Entertainment Groep gaat hij zich als bureaumedewerker bezig houden met het reilen en zeilen van zowel filmfinanciering als de activiteiten van C-Sales. Xandra Samsom is met ingang van 18 september bij RMB Nederland begonnen als account manager sponso ring, promoties events. Samen met Paulette Buenting zal zij zich onder meer bezig gaan houden met promoties en events in en rond bioscopen. Van 1991 tot 1999 was zij werkzaam als coördinator spon soring en promoties bij de Arcade Media Groep in Amsterdam voor het radiosta tion Radio 10 FM. Het afgelopen jaar vervulde zij een functie als campaign manager bij KPN. Per 1 januari 2001 zal film producent Kees Ryninks in dienst treden bij het Nederlands Fonds voor de Film om het do- cumentairebeleid een nieuwe impuls te geven. Zijn benoe ming past in het streven van het Fonds om een meer actieve rol te spelen in het stimuleren van interessante films en filmma kers. Ryninks is aangesteld voor een periode van twee jaar. A-Film Distribution heeft onlangs een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Het filmverhuurkantoor heeft daar door nieuwe nummers gekre gen. Algemeen nummer: 020- 3445144, algemeen faxnummer 020-3445145. Alle personeelsle den hebben hun eigen doorkies- nummer. Per augustus heeft Rob Langestraat de collectie van Argus Film, dat de laatste jaren werd gedistribueerd door RCV, overgedragen aan het Filmmuseum. Een deel van de collectie, 103 films groot, zal worden ondergebracht in het archief van het Filmmuseum, een ander deel blijft onder de noemer Argus voor verhuur beschikbaar in de distributieca talogus van het Filmmuseum. Enkele maanden geleden werd in Amsterdam het gilde voor film en TV-acteurs, ACT opgericht. Aan de belangen vereniging bestond grote behoefte blijkens een forum dat aan het begin van dit jaar door de Nederlandse Beroepsvereniging van Film- en Televisiemakers werd georga niseerd. In het bestuur van de vereniging zitten Renée Soutendijk, Huub Stapel, Martin Schwab en Roef Ragas. Femke-Anna Broere is sinds 1 augustus 2000 werkzaam bij RCV Film Marketing als joint promotion manager. Femke- Anna komt van SND Films waar ze marketing manager was. Brenda Visser is sinds 14 augustus jongstle den in dienst bij RCV Film Marketing als media coördinator. Brenda deed hiervoor de productie van Films Sterren. Daniel Heemskerk werkt sinds 11 septem ber 2000 bij RCV Film als Booking Assistent. Daniel volgt de oplei ding Media Marketing aan Hogeschool Utrecht. Brenda Matthijs werkt sinds 1 oktober bij RCV Film als Medewerker Pers Publiciteit. Deze Brenda komt van The Publicity Company.

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 7