u O u UITREIKING BERT HAANSTRA OEUVREPRIJS 2000 AAN JOHAN VAN DER KEUKEN WERK IN UITVOERING ff Op 9 oktober jongstleden zijn in Amsterdam de opnames gestart van de nieuwe Engelstalige Nederlandse actiethril ler "Soul Assassin" Eerder dit jaar besloot het bestuur van het Nederlands Fonds voor de Film de Bert Haanstra Oeuvreprijs 2000 toe te kennen aan Johan van der Keuken. Staatssecretaris Rick van der Ploeg heeft de prijs op 26 november jongstleden aan hem uitgereikt in De Melkweg te Amsterdam. ■HM De cast bestaat onder andere uit Derek de Lint, die de rol van Jorgensen speelt, Serge Henri Valcke, hij speelt de rol van Mr. Ficks, Antonie Kamerling, die Junior vertolkt en Thom Hoffman die Willem speelt. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Skeet Ulrich, bekend van "Scream" en "Ride With the Devil", en Kristy Swanson, die eerder te zien was in "Big Daddy" en "Buffy the Vampire Slayer". De film gaat over de net gepro moveerde beveiligingsexpert Kevin Burke wiens wereld instort wanneer zijn toekomsti ge vrouw voor zijn ogen wordt vermoord. In zijn zoektocht naar de dader wordt hij achter na gezeten door de politie, de maffia en mensen uit de finan ciële instelling waarvoor hij werkt. Alleen zijn peetvader en eigenaar van het bedrijf waar hij in dienst is, helpt hem het mys terie, dat zich langzaam ontra felt, op te lossen. Hoofdrolspeler Skeet Ulrich is erg enthousiast over het werken met getalenteerde Nederlandse acteurs zoals Antonie Kamerling en met de Amerikaanse regis seur Laurence Malkin. Ook Antonie Kamerling vindt het fantastisch om in de Engelstalige actiethriller te spe len tegenover een acteur als Skeet Ulrich. Deze actiethriller werd opgeno men in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam en is de eerste speel film van de Amerikaanse regis seur/co-scenarioschrijver Laurence Malkin. De film wordt geproduceerd door Laurence Malkin en San Fu Maltha. Met een budget van veertien miljoen gulden is "Soul Assassin" één van de duurste films ooit in Nederland gedraaid. Dat komt mede door de vele stunts, spe cial effects en de internationale cast. "Soul Assassin" wordt gefi nancierd door middel van de zogenaamde Nederlandse CV regeling. "Soul Assassin" zal in mei 2001 door A-Film Distribution wor den uitgebracht. Het besluit van het Fondsbestuur was gebaseerd op de voordracht van de Oevreprijs-jury, bestaande uit Jeltje van Nieuwenhoven (voor zitter Tweede Kamer), Anil Ramdas (publicist en program mamaker) en Pieter Verhoeff (regisseur). Het juryrapport bevatte de volgende overwegin gen: "Het werk van Johan van der Keuken komt voort uit een sterke persoonlijke relatie tot zijn onderwerpen, onderwerpen die het niet zozeer van hun 2 4 actualiteit of grootsheid moeten hebben. Van der Keuken is eerder een filmisch poëet. Hij zet de waarheid naar zijn hand en ziet wat hij wil zien. (Vervolg op 26) "Morlang", Een internationale cast stond op de set van "Morlang", een hedendaags psychologisch drama, in Nederland en wederom in Rotterdam. Petra Goedings van Phanta Vision Film is producent en in de hoofd rollen zijn te zien Paul Freeman, Diana Kent, Susan Lynch, Marcel Faber en Eric van der Donk. De regie wordt gevoerd door Tjebbo Penning. "Olivetti 82" Inmiddels afgerond zijn de opnames van "Olivetti 82", zo meld de ons (co)producent IJswater Films. In 1993 schreef de Vlaamse auteur Erick Verpale de theaterroman "Olivetti 82", welke twee seizoenen lang door pers en publiek enthousiast in de theaters werd onthaald. Nu is het boek verfilmd met in de hoofdrol Dirk Roofthooft ("Somberman's aktie"). De cast is verder ingevuld door Gijs Scholten van Aschat, Herbert Flack en Rifka Lodeizen. De regisseur is Rudi van den Bossche. WARNER BROS. sluit overeenkomst met BOS BROS. voor Minoes Onlangs ondertekenden filmproducent Burny Bos en Warner Bros. de overeenkomst voor de distributie van de fami liefilm "Minoes". Burny Bos die eerder succesvol heeft samengewerkt met Warner Bros. bij de totstandkoming van "Abeltje", zal opnieuw een kinderboek verfilmen van de schrijfster Annie M.G. Schmidt. Deze maand starten de opnames van "Minoes". De film gaat met kerst 2001 in première. Warner Home Video zal na de bioscooprelease, de film uitbrengen op video en DVD. "Minoes" gaat over een poes die gevangen zit in een mensenlichaam. Met de 'katse' manieren van "Minoes", geeft zij de onze kere journalist Tibbe interes sante informatie over de mensen in het dorpje Killendoorn. "Minoes" is een van de drie telefilms, die in het kader van stimule ringsmaatregelen voor de Nederlandse film mede door het ministerie van OCenW, de NOS, CoBO en het Nederlandse Fonds voor de Film is gefinancierd. Op de foto van links naar rechts: Ruud Lamers, managing director Warner Video (Benelux) B.V. Burny Bos, producent Bos Bros. en Wilco Wolfers, managing director Warner Bros. (Holland) B.V. Home 2 5 SOUL ASSASSIN

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 24