in Wageningen: "Mensen komen naar het Molenstraattheater voor de gezelligheid, voor de sfeer. Een lekker knus theatertje met drie zalen, we kunnen bijna elke bezoeker persoonlijk aanspre ken, dat is onze sterke kant. Wij hebben een vrij vast publiek, dat bij ons in hoofd zaak komt voor 'de betere film'." Dag van de Nederlandse film Maaike de Jongh maakt deel uit van de Taxon Holding, de overkoepelende organisatie van de twee bioscopen en een eve nementenbureau. Zij werkt onder andere aan de structuur van deze steeds meer uitdijende en veranderende organisatie. De Jongh: "Op het moment ben ik bijvoorbeeld bezig te kij- films, maar ook voor allerhande exposities en (productpresen taties. Marieke Laméris, medewerker van Taxon Events: "Er wordt hier op 18 januari bijvoorbeeld de Dag van de Nederlandse film gehouden. Duizend schoolkin deren van 16 jaar komen zich hier in het kader van het vak CKV een hele dag bezighouden met film: films kijken, work- Personeel van de Taxon Groep, met van links naar rechts: Gerben Kuipers, Marco Zaayer, Marieke Laméris, Judith van Dillen, Bert Sterken, Nicole Beaujean, Corné Thijssens, Hans Krautscheid, Wietze Kuipers, Jeroen van der Heijden, Robert-Jan de Goede, Matthijs de Mooy, Liesbeth Booda. Vooraan: Astrid van de Weerd, Dennis Janssen, Bas Keukens, Corien Jochemsen, Maaike de Jongh, Loes Leeuw en Francine Smink. Die persoonlijke benadering is ook meegegaan naar CineMec, ook daar voor de film een praatje, met de mededeling of er een pauze zal zijn, telefoon uit, wat er verder voor bijzon ders aankomt, "gratis PR die niks kost", aldus Kuipers. "Je ziet ook meteen wie zich kan gedragen en wie niet, welke etterbak je in de gaten moet houden. Etterbakjes die niet lui steren, kunnen meteen vertrek ken." Bezoekers aan CineMec spreken vaker af om naar die ene film te gaan, reserveren er liefst dagen van tevoren al voor (dat kan gratis via de website) in plaats van ter plekke een film uit te kiezen. ken hoe we een team kunnen maken dat zowel voor CineMec als voor het Molenstraattheater de PR voert. De organisatie is heel erg gegroeid en we moeten nu op allerlei gebieden kijken hoe we het gaan organiseren. Met iedere gereedgekomen bios coopzaal is er weer meer perso neel nodig en langzamerhand wordt duidelijk welke posities er bij komen." De combinatie met het evene mentenbureau Taxon Events moet tot een veelzijdige invul ling van het gebruik van de ruimte van het multiplex lei den. De zalen en de overige ruimtes worden niet alleen gebruikt voor het vertonen van shops en andere dingen. Het wordt georganiseerd door de Stichting Film Educatie Nederland, maar wij hebben veel ervaring in het organiseren van evenementen en zijn een actieve meedenker in de vorm geving en organisatie van zo'n dag." Bioscoopbezoek nieuwe stijl Een bezoek aan de bioscoop zal hier een hele andere ervaring worden dan bij een reguliere bioscoop of multiplex (inmid dels toch ook al regulier te noe men). De bioscoopzalen bevin- Vervolg pagina 42 40

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 38