Bio Kunstgala 2000 15 November in de Beurs van Berlage: 60 tafels 600 gasten 34 veilingloten 600 handgeschilderde onderborden Ivo Niehe Rotterdam Philharmonic Brass Cyber Reality van Rock en Rolstoel Producties Laura Fygi René Froger nieuwe vermelding in het Guinness Book of Records Dat was het het Bio- Kunstgala 2000 in een notedop. Voor de tweede keer werd het Bio- Kunstgala georga niseerd in de Beurs van Berlage door het zelfde comité dat ver antwoordelijk was voor de eerste editie in 1998. Het organisatiecomité bestond uit Anneke Bartelse, Janneke Dreesman, Ientje Lindenbergh, Ans Markus, Maya Meijer, Max Hemelraad en Willem van Tuyll. Deze mensen hebben zich geheel belangeloos ingezet voor het welslagen van deze bijzon dere avond. Er werden aanzien lijk meer tafels verkocht dan de vorige keer en de belangstelling was zo groot dat er een wacht lijst ontstond. Het hoogtepunt van de avond was de veiling van de ter beschikking gestelde kunstwerken en "funlots". De veiling werd gehouden onder de deskundige leiding van Max Hemelraad, directeur van het veilinghuis Sotheby en bracht een hoger bedrag op dan de vorige keer. De gasten hadden eigen bord een diner nuttigden was reden voor het Guinness Book of Records om dit als offi cieel record op te nemen in de volgende editie. Het optreden van Cyber Reality van Rock en er echt zin in. De "funlots" bestonden uit grappige en/of unieke bijdragen aan de veiling zoals onder andere een portretfoto door Paul Huf, een dag samen met dirigent Ernst van Tiel, de regis seursstoel van Theo van Gogh van zijn film "Baby Blue", een bijrol in de komende nieuwe film van Maria Peters: "Pietje Bell" en een gastrol in "Goede Tijden, Slechte Tijden". De kunstwerken werden aange boden door diverse kunstenaars, onder andere Ans Markus, Herman Brood, Corneille, Karel Appel en Kees Verkade. De leerlingen van de vroegere Bio- Mytylschool, Scholengemeenschap Mariëndael in Arnhem, hadden ruim 600 porseleinen bor den beschilderd naar eigen fantasie, die tij dens het diner gebruikt werden als onderbord en na afloop door de gasten als herinnering mochten worden meegenomen. Het feit dat ruim 600 mensen van een verschillend, Rolstoel Producties werd begeleid door een videomontage van een van de multimedia- weekenden die kort geleden experimenteel werd georgani seerd bij Bio. De opbrengst van het Gala is bestemd voor dit multimedia- project, waar jongeren met een handicap uit heel Nederland vertrouwd worden gemaakt met creatief computergebruik, digi tale videoapparatuur en elektro nische muziekinstrumenten. Het programma van deze sfeer volle avond werd besloten met een spetterend optreden van René Froger die met zijn band zorgde voor een schitterende afsluiting van een buitenge woon geslaagd Kunstgala. De totale opbrengst wordt bin nenkort bekendgemaakt, het is echter nu al duidelijk dat er een aanzienlijk bedrag beschikbaar zal komen voor het multimedia- project. Bio wil alle medewerkers en organisatoren speciaal bedanken voor hun belangeloze inzet en hoopt over twee jaar het derde Bio-Kunstgala te kun nen organiseren, dan ter gele genheid van het 75-jarig bestaan. 4 8

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 46