w tu Night Shyamalan een spannend verhaal neer over twee mannen: David Dunne (Bruce Willis), de enige en wonderlijk genoeg ongedeerde overle vende van een verwoestend treinongeluk, en Elijah Price (Samuel L. Jackson), een vreemde ling die er een bizarre verklaring voor heeft. "Baby Blue" - Nederlandse première 25 januari 2001 Een zinderende 'film noir' die zich tijdens een aantal lange, broeierige zomerdagen afspeelt in een nieuwbouwwijk van een provincieplaats. Hier woont Peter de Wilde (Roeland Fernhout), verze keringsagent en gehuwd met stewardess Marjan de Vries (Nienke Romer). Een ogenschijnlijk gelukkig huwelijk. Peter en Marjan krijgen nieu we buren. Naast hen komt een Engels stel wonen, de 55-jarige persfotograaf Ron Wood (Oliver Cotton) en zijn veel jongere vrouw Laura (Susan Vidler). Regie: Theo van Gogh. CINEMIEN COLUMBIA TRISTAR DROLE DE FELIX "Chutney Popcorn": A woman, her girlfriend, a sister, her husband, their baby... Reena woont in New York, is hip, lesbisch en komt uit een Indiaas-Hindoestaanse familie. Deze combinatie van eigenschappen maakt haar leven er niet eenvoudiger op. Wanneer blijkt dat haar keurig traditionele zusje Sarita geen kinde ren kan krijgen, denkt Reena eindelijk eens iets te kunnen wat haar zus niet kan, zwanger wor den. Vastbesloten om haar te helpen, neemt Reena zich voor van de man van Sarita in ver wachting te raken. De vraag is alleen of haar vriendinnetje dit plan wel ziet zitten...(release 11 januari). In "Dröle de Félix" biedt een samenloop van omstandigheden Félix de mogelijkheid een oud project te verwezenlijken: naar Marseille gaan om zijn vader te ontmoeten die hij nooit heeft gekend. Maar Félix is een romantische ziel; de trein nemen vindt hij ordinair, hij kiest voor bin nenwegen en 'geleende' auto's. De ontluikende lente, het mooie landschap en interessante ont moetingen zorgen ervoor dat hij niet rechtstreeks op zijn doel afgaat. Hij is vertrokken met het doel kennis te maken met zijn echte vader, maar in de loop van de reis krijgt Félix er een hele familie bij: een broertje, een grootmoeder, een neef en een zus. Te zien vanaf 8 februari aanstaande. Arnold Schwarzenegger is back....Vanaf 21 december is de film "The 6th Day" te zien in bijna 100 bioscopen. In deze spannende actie film, die zich afspeelt in de nabije toekomst, moet Adam Gibson (Schwarzenegger) het opne men tegenzichzelf. Zonder het te weten is hij gekloond en heeft een ander zijn plaats ingeno men. Om hun geheim te bewaren hebben dege nen die Gibson illegaal hebben gekloond, het nu op hem gemunt... Na deze film ben je klaar voor een enorm adre- nalineshot dat je krijgt bij de film "The Vertical Limit". In deze superspannende film gaat de jonge bergbeklimmer Peter Harding (Chris O'Donnell) met een groep een extreme tocht op leven en dood aan om een in nood geraakte klimster (Robin Tunney) te redden. In een race tegen de klok beklimmen ze 's werelds beruchtste berg K-2 en moeten ze in extreme omstandighe den spectaculaire toeren uithalen om haar van een wisse dood te redden. Zal het ze lukken om op tijd te zijn? 20TH CENTURY FOX Een moment van stilte, stilte voor de storm in 2001 In februari is het dan ook meteen raak met Wesley Snipes, in "The Art of War". Het is een ouderwetse actiethriller, waarin Snipes zijn schietcapriolen en charmes de vrije loop kan laten. Hij wordt beschuldigd van de moord op de Chinese ambassadeur, net aan de vooravond van een handelsovereenkomst tussen de VS en China. Hij zal samen met de mooie Marie Matiko een team moeten vormen, om de daadwerkelijke moordenaars te kunnen ontmaskeren. Zij is de enige die hij nog kan vertrouwen. In de biosco pen vanaf 1 februari 2001. ft il I 5 1 ■mm M

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 49