tff ld PARADISO Terugblikken? Hè nee... gewoon met een rotvaart naar het jaar 2001. Te beginnen in januari met drie premières. "Affliction" is Paul Schrader's ver filming van de aangrijpende, gelijknamige roman van schrijver Russel Banks. Nick Nolte speelt Sherrif Whitehouse, wiens leven een deprimeren de chaos is en die op onderzoek uitgaat naar de toedracht van de moord op zijn vriend. In "The Chili Factor", een actiekomedie met een hoofdrol voor Cuba Gooding Jr., worden twee jongens belast met de opdracht de wereld te behoeden voor een gevaarlijk chemisch wapen. "Cherry Falls" tenslotte, is een satirische thriller waarin een seriemoordenaar het op jonge Amerikaanse maagden heeft voorzien. Er lijkt maar één oplossing te zijn om geen slachtoffer te worden. Wat valt er verder van ons te verwachten in de eerste maanden van 2001? Wij beloven veel goeds. Op onze releaselijst treft u films aan als "The Gift", Sam Raimi's spannende nieuweling met onder andere Cate Blanchett, Keanu Reeves en Katie Holmes; "Titus", een spectaculaire adaptatie van Shakespeare's eerste toneelstuk en een 'weerzinwekkend gruwelijke' rol van Anthony Hopkins als Titus Andronicus; en ook "Bamboozled", een vlijmscherpe satire over racis me van 'good old' Spike Lee. Gelukkig Nieuwjaar! FADE IN Int. RCV Publiciteitskantoor. Dag. Brenda, Marjolein, Monique, Elike en Ivo lijsten posters in van "The Family Man", "De zwarte meteoor", "Ajax: daar hoorden zij engelen zin gen", "The Luzhin Defence" en "Little Nicky". Jan Wouters, Steve Mokone en Nicolas Cage trappen een voetbal in het rond. Nicolas: "Ik begrijp er niks van. Gisteravond val ik thuis in slaap, vanochtend word ik wakker naast de vrouw van David Duchovny en heb ik twee kinderen met 'r!" Wouters: "Twee kinderen als in: min negen maanden oude eeneiige tweeling?" Nicolas: "Nee, geboren exemplaren! jaar of zes, of vier, of acht. Weet ik veel, er zit geen fabrica- gedatum op. Ik wil mijn oude leven terug!" Adam Sandler en Harvey Keitel komen binnen. Harvey: "Nic! Dealtje maken? Tegenwoordig ben ik Satan zelf, dus me dunkt dat we wat kunnen regelen. Heb je je ziel bij je?" Nicolas: "Nee dank je, eeuwig branden lijkt me vervelen na een eeuw of vijf." Adam: "Het is anders best leuk in de hel." Mokone: "Ah, jullie kennen Almelo?" FADE OUT WARNER BROS. De kaarten zijn op. Voor alle collega distribu teurs die ons hebben gebeld om "Pokémon" kaarten uit te delen bij hun films, we hebben zelf het laatste restje gebruikt om uit te delen bij "Wonder Boys" (vooral bij Tuschinski Arthouse werkte dat prima), maar nu is het wachten op 12 april 2001, dan brengen we nieuwe "Pokémon" kaarten uit. Het actiemechanisme is dan natuurlijk weer hetzelfde, bij aankoop van een ruilkaart voor 15,00 krijgt de consument er een gratis filmbezoek aan "Pokémon 3" bij. Op het gebied van animatie en familie staat er nog heel wat moois gepland. Wat te denken van "Like Cats and Dogs" (een moderne zedenschets over de relatie distributeur/exploitant) of "Osmosis Jones", deze hippe animatie over een politieagent die in een menselijk lichaam werkt en daar bacillen moet bestrijden, doet de gedach ten al uitgaan naar een prachtige joint-promotie met de een of andere paracetamol, kortom in combinatie met de zojuist in productie gegane decemberkrakers "Harry Potter" en "Minoes" doet 2001 het beste vrezen. Ook op live action gebied heeft 2001 het nodige in petto, niet alleen "Pay it Forward" en "Red Planet", niet alleen "Miss Congeniality" en "Proof of Life", maar ook "Driven" en "Artificial Intelligence". Rest ons niets anders dan jullie een bijzonder goed nieuwjaar toe te wensen, aan onze films zal het niet liggen. ir lil III 53

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 51