ONDERTEKENEN OVEREENKOMSTEN De workshops stelden leerlingen in staat eens op een andere manier met film om té gaan teit van de Nederlandse film. Hier, en op andere momenten gedurende de dag, werd echter duidelijk dat het wel enige moei te kost om leerlingen actief te betrekken bij gesprekken in aan wezigheid van een groot publiek en bij de discussies die zich in bioscoopzalen afspelen. Victor Löw zette als een van de eerste aanwezigen iets op de graffity-wall Workshops Meer activiteit werd er van de scholieren verwacht bij de workshops, waar leerlingen in groepjes van niet meer dan vijf tien leerlingen met zaken als acteren voor de camera en ani matiefilmpjes maken bezig waren. Met film bezig zijn is voor leerlingen van zestien en zeventien jaar vaak niet meer dan op een redelijk passieve manier naar film kijken. Maar dat een 'normale' voorstelling door een inleiding een extra dimensie kan krijgen bleek uit de reacties die de voorstellingen tijdens de dag opriepen. Elke filmvertoning werd voorzien van een inleiding van iemand die bij de totstandkoming ervan een rol speelde. Zo leidde scenarist Simon de Waal de vertoning van "Lek" in, zorgde Victor Löw voor een inleiding bij "Karakter"en voorzag Art Director Daniel Niemann- Lipmann de introductie bij "Rent-a-friend". "Ik ook van jou" Om de dag een extra feestelijk tintje mee te geven, vond in Ede de avant-première plaats van "Ik ook van jou". De film werd ver toond in aanwezigheid van regisseur Ruud van Hemert en acteur Beau van Erven Dorens, die de film samen met presenta trice Tooske Breugem, van een introductie voorzagen. Na afloop van de vertoning werd met het publiek over de film nagepraat. Tooske Breugem, bij de scholie ren bekend van het bijzonder populaire TMF, verzorgde ook de presentatie van de opening van de dag. In de foyer van CineMec werd voor het meer dan duizend koppen tellende publiek een korte filmkwis gespeeld tussen Beau van Erven Dorens en Victor Löw en twee scholieren. Daarna werd een graffiti-doek onthuld waarmee de dag offi cieel werd geopend. Het doek stond de jongeren de gehele dag ter beschikking om er menin gen, gevoelens en gedachten over de Nederlandse film op te schrijven. De tweede Dag van de Nederlandse film werd feestelijk afgesloten met een live optreden van Sarina, met het nummer "I love you too!" uit de film "Ik ook van jou". Terwijl de leerlingen en gasten betrokken bij de diverse onder delen in de ochtend druk bezig waren, vond de ondertekening plaats van enkele belangrijke sponsorovereenkomsten. In de kantoorruimte van CineMec werden de afspraken bekrach tigd tussen Coca-Cola, NFC Marketing en Film Educatie Nederland (FEN) over financiering en ondersteu ning van tal van educatieve activiteiten die door FEN worden geor ganiseerd. Naast de Dag van de Nederlandse film behoren ook de FEN Schoolvoorstellingen en de speciale filmwedstrijd voor scholieren tot de door Coca- Cola en NFC Marketing onder steunde projecten. Hans van Bochove, directeur exter ne betrekkingen van Coca-Cola (links) en NFC Marketing voorzitter Wilco Wolfers (rechts) onderteke nen de overeenkomsten. FEN voor zitter Hans Onno van den Berg kijkt tevreden toe. 1 7

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 16