H lil II? CC BUENA VISTA INTERNATIONAL Disney "stipt" vele komische, fantastische en grappige elementen aan in het lang verwachte vervolg op het succesvolle "101 Echte Dalmatiërs" uit 1996. In dit volledig nieuwe avontuur wordt Cruella DeVil (Glenn Close) wegens goed gedrag uit de gevangenis ontsla gen. Ze belooft nooit meer bont te zullen aanraken. Ze houdt zich echter niet aan haar woord en smeedt al snel weer "hondse" plannen om haar ultieme dal- matiërjas te bemachtigen. Vanaf 22 februari te zien in de Engelse of Nederlandse versie. "Remember the Titans" van producer Jerry Bruckheimer berust op een waar gebeurd verhaal en speelt zich af in het Virginia van 1971, waar voor de bevolking van Alexandria alles draait om highschool- football. Wanneer het schoolbestuur gedwongen is tot een fusie tussen een volledig zwarte en een volledig blanke school, trilt de gemeenschap op zijn grond vesten. De in het stadje onbekende, jonge, zwarte coach Herman Boone (Denzel Washington) wordt aangesteld als hoofdtrainer van de T.C. Williams High Titans boven de blanke, wat oudere Bill Yoast (Will Patton). Vanaf 15 maart te zien. C-FILMS In maart brengt C- films "In the Mood for Love" uit; de laatste film van Wong Kar-wai, bekend van de eerdere arthouse successen "Chungking Express", "Fallen Angels" en "Happy Together". Deze film gaat over een bijzondere band die ontstaat tussen twee buren, wanneer ze begin nen te vermoeden dat ze beiden bedrogen worden door hun partners. Het voortreffelijke camerawerk richt zich vooral op het weergeven van emoties, het tijdsbeeld en de sfeer van Hong Kong in de jaren zestig. "In the Mood for Love" heeft dan ook de Technical Grand Prize for Best Cinematography and Editing gewonnen op het Filmfestival van Cannes in 2000. De acteerprestaties van Tony Leung werden gewaardeerd op hetzelfde festival met de Best Actor Award. Wij hopen dat u zult genieten van dit juweeltje CINEMIEN De met negen Italiaanse Oscars bekroonde film "Pane e Tulipani" brengt de lente al op 8 maart in de filmtheaters. Tijdens een vakantie met haar gezin bli jft Rosalba achter op een parkeerplaats als de tourbus zonder haar wegrijdt. Ze besluit naar huis te liften, maar de plotselinge vrijheid bevalt haar wel en voor ze het weet zit ze in het zonnige Venetië. Ze maakt er nieuwe vrienden en ontmoet zelfs een nieuwe liefde. Dit alles zint haar man natuurlijk helemaal niet. Zijn pogingen haar op te sporen hebben echter weinig resultaat. Wanneer haar man even in zee gaat zwemmen en vervolgens niet meer terugkeert, weigert Marie te geloven dat hij is verdronken. Waarom zou ze ook, wanneer later blijkt dat hij zoals altijd thuis op haar zit te wachten? Voor de buitenwereld is Jean ver dronken, maar voor Marie is hij nog springlevend. Wat is de 'echte' werkelijkheid? "Sous Ie Sable" is een prachtige film, maar ook een knap staaltje psycholo gische manipulatie van regisseur Francois Ozon. Met dank aan een sterk acterende Charlotte Rampling. Releasedatum: 5 april. FADE IN INT. RCV Publiciteitskantoor. DAG Overal staan dozen chocola. Elike, Brenda, Monique, Marjolein en Ivo stoppen het ene na het andere chocolaatje in hun mond. Johnny Depp doopt een kippenboutje in een pan gesmolten chocola. Mei Gibson kijkt op vanuit de Flair: 'Zie je nou, Marjolein, dat hoorde ik, dat jij "Gadverdamme" dacht. Ik hoor jullie vrouwen de hele dag. Ik kwam net Angela Schijf tegen op het toilet en daar werd ik een beetje bang van. Wat er in dat hoofd omgaat!' Famke Janssen komt binnen: 'Hee Mei! Wat een aan gename verrassing. Wat denk ik nu?' Mei: 'Hier? Nu? Met die mensen erbij? Honey, je weet dat ik je om op te vreten vind, maar niet met chocola erop enzo, bah.' Michael Douglas en Catherine Zeta-Douglas komen trots binnen met de kleine. Johnny Depp: 'Ahdeppedeppedeppedoep! Mike, mag ie al chocola?' Michael: 'Nee, dat is verslavend, daar komt niets van in.' Famke begint uitgebreid op een chocoladereep te sabbelen. Mei kijkt verschrikt op: 'Famke!!!!.' Famke: 'Hihihi.' 3 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 29