H IA ÜJ (A UI COLUMBIA TRISTAR Nog nasidderend van alle actie in "Vertical Limit" gaan we ons nu in rustiger vaarwater begeven met de film "Finding Forrester". Deze mooie film met Sean Connery in de hoofdrol, vertelt het verhaal van de zestienjarige scholier Jamal (Rob Brown), die naast een talent voor basketballen ook een passie voor schrijven heeft. Wanneer hij de mysterieuze Forrester (Sean Connery) ontmoet, ontdekt Jamal dat deze excentrieke man een bekend schrijver is geweest. Hun toevallige ontmoet ing zorgt voor een omwenteling in beider levens. "Finding Forrester" is vanaf 5 april in de bioscoop te zien. FILMMUSEUM Zes jaar na het wereldwijde succes van haar debuut 'Les Silences du Palais" is de Tunesische regisseur Moufida Tlatli terug met een nieuwe film, "La Saison des Hommes". Opnieuw toont Tlatli zich begaan met het lot van de Tunesische vrouw, bekneld tussen de strenge mores van de traditie en de lokroep van het moderne leven. De uitbreng, op 1 maart, vindt plaats in het Jaar van de Arabische Vrouw. In zijn debuutfilm "Amores Perros" schetst de jonge Mexicaanse regisseur Alejandro Gonzales Inarritu in wervelende stijl een realistisch portret van drie levens in de miljoenenstad Mexico City. Een bijzondere rol is weggelegd voor de bijtgrage Rottweiler Cofi. De film is de Mexicaanse kandidaat voor de Oscar. Vanaf 29 maart in de filmtheaters. In Shinji Aoyama's "Eureka" raken de levens van drie mensen volkomen ontwricht door een gijzeling. De regisseur vergelijkt de verstrekkende gevolgen van deze traumatische ervaring met die van een onverwachte natuurramp. In een ruim drieëneenhalf uur durende, monumentale film toont Aoyama hun geestelijke reiniging. Vanaf 5 april. 20TH CENTURY FOX Halfverwege april zien we Robert DeNiro in "Men of Honor" (geïnspireerd door het waargebeurde verhaal van Carl Brashear), in een rol die hem op het lijf geschreven is. De dominante Billy Sunday (Robert DeNiro), die de duikers in de Amerikaanse marine opleidt, maakt het leven van de gekleurde Carl (Cuba Gooding Jr.) behoorlijk zuur. Ondanks de tegenwerk ing van Billy en het bestuur, weet Carl toch het fel begeerde duikersdiploma te bemachtigen. Hij krijgt een ongeluk maar zal er uiteindelijk toch in slagen zijn droom te verwezelijken. Half maart zien we een topcast verenigd in een schitterend drama van de regisseur Philip Kaufman, "Quills". Geoffrey Rush zet Marquis de Sade neer, de Franse schrijver die vanwege zijn erotische geschriften werd opgenomen in het Charenton-gesticht. Ter genezing schrijft het hoofd Abbe Coulmier (Joaquin Phoenix) de Marquis voor te schrijven, om zijn gedachten te kunnen uiten. Het wasmeisje (Kate Winslet), smokkelt stiekem de geschriften naar buiten, zodat ze kunnen worden uit gegeven. Een dokter (Michael Caine), die uiterst wrede behandelmethodes toepast, krijgt de opdracht de Marquis te genezen. INDEPENDENT FILMS Het kan niemand ontgaan zijn, want al maanden wordt er gesproken over de diepzinnige en indruk wekkende thriller van Chris Nolan, "Memento". In de pers werd deze film zelfs het juweeltje in de kroon van het Rotterdams Filmfestival genoemd. Vanaf 8 maart aanstaande is dit intrigerende meesterwerk dan eindelijk in de bioscopen te bewonderen. Het pakkende aan "Memento" is dat de film begint waar het plot eindigt. Het verhaal wordt dus scène voor scène herleid naar het begin. Als het laatste puzzel stukje op zijn plaats valt, is het verhaal pas in total iteit te reconstrueren met een verbijsterende ontknop ing. "Memento" is typisch zo'n film die je meteen nog een keer wilt zien! Dat we de komende periode een grote diversiteit aan films brengen, wordt duidelijk met releases in april als het adventure/actiespektakel "Dungeons Dragons", voor de kleineren onder ons "De kleine vampier" (met Jonathan "Stuart Little" Lipnicki) én de romantische komedie "Dr T and the Women", met onder andere Richard Gere en Helen Hunt. Niels, Martin en Susanne 3 2

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 30