u u INDIES FILM DISTRIBUTION Het ziet er naar uit dat mijn voorspellingen uit gaan komen! "Crouching Tiger, Hidden Dragon" heeft inderdaad twee belangrijke Golden Globes ingekopt. Beste Buitenlandse Film en Beste Regie. De uitslagen van de Oscars zijn nu nog niet bekend, maar ik maak mij daar geen enkele zorgen over. Ik durf zelfs nu al te beweren dat deze film, naast de Oscarnominatie voor Beste Regie, zowel voor Beste Buitenlandse Film als Beste Film genomineerd zal worden. En dan heb ik het nog niet eens over de nominaties voor Original Score en Sound Effects. "The Wedding Planner" (vanaf 15 maart) en "Crocodile Dundee in L.A." (april) zullen waarschijnlijk wat minder nominaties krijgen, maar over gouden recettes bestaat geen twi jfel Tot een volgende keer, Nostradamus In "27 Missing Kisses" zet de veertienjarige Sybill tij dens de zomer een pittoresk, maar erg saai dorpje op stelten. Sybill wordt verliefd op de zesentwintig jaar oudere Alexander, wiens zoon Mickey Sybill weer adoreert. Na de vertoning van een erotische film loopt de situatie op tot een kookpunt en gaat er iets ernstig mis. Sybill had Mickey 100 kussen beloofd Hij kreeg er maar 73.... Reeds te zien geweest op het IFFR, en vanaf 15 maart in de bioscoop. Annie Wilson (Cate Blanchett) stuit in de erg span nende "The Gift" op veel ongeloof en woede wanneer zij beweert met haar 'speciale gaven' te weten waar de vermiste, sexy Jessica King (Katie Holmes - met naakt scène!) is. Vooral Donnie Barksdale (Keanu Reeves) schijnt er veel belang bij te hebben om te voorkomen dat dit lukt. Annie's inspanningen leiden toch tot de vondst van Jessica, maar daarmee is de zaak niet afgedaan. Via visioenen en nachtmerries dringt het profiel van de dader zich langzaam op. Is Annie op tijd voordat zijzelf het slachtoffer wordt? Na een goede start in de VS komt "The Gift" hier begin april uit. Vanaf 22 februari is het griezelen in de bioscoop, want Hannibal (the Cannibal) Lecter is terug! "Hannibal" is het lang verwachte vervolg op "The Silence of the Lambs" en gebaseerd op de beroemde bestseller van Thomas Harris. Zeven jaar zijn voorbi jgegaan sinds Dr. Hannibal Lecter ontsnapte en dat FBI-agente Clarice Starling hem ondervroeg in een gevangenishospitaal voor geestelijk gestoorde crimine len. Dr. Lecter is nu op vrije voeten in Europa waar hij in alle vrijheid kan doorgaan met zijn macabere activiteiten. "Hannibal" met in de hoofdrollen Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman en Ray Liotta is geregisseerd door Ridley Scott. "Enemy at the Gates" staat gepland op 29 maart. Een indrukwekkende oorlogsfilm over het beleg van Stalingrad in de Tweede Wereldoorlog. De film met in de hoofdrollen Jude Law, Joseph Fiennes, Ed Harris en Rachel Weisz is geregisseerd door Jean Jacques Annaud. Gelukkig valt er ook nog wat te lachen met de kome die "Bridget Jones' Diary", de nieuwe topproduktie van de producenten van "Notting Hill", die uitkomt op 26 april. Bridget Jones wordt vertolkt door nie mand minder dan Renée Zellweger. Tevens zijn er hoofdrollen voor Hugh Grant en Colin Firth. Naar de bestseller van Helen Fielding. Claire, Martine, Irene en Jane WARNER BROS. Hier is een teken van leven van de Brosjes. Eigenlijk kunnen Meg Ryan en Russell Crowe dit beter laten zien in de kidnappings- film "Proof of Life". In deze spraakmakende film is de ontluik ende liefde tussen hen begonnen. Het schijnt dat ze nu als kat en 'hond' leven ("Cats Dogs") maar dit terzijde. Van actie naar komedie. In de doldwaze film "Miss Congeniality" ondergaat Sandra Bullock een meta morfose van een ongemanierde agente tot een voor beeldige miss kandidate. De reden. Ze moet een bomaanslag weten te voorkomen tijdens de miss verkiezing. Haar stuntelig gedrag zorgt voor de nodige commotie zodat de lachspieren in beweging gebracht worden. Het lachen vergaat je bij het zien van de "The Exorcist". De opperfilm van de horror is na ruim vijfentwintig jaar nog steeds huiveringwekkend. De ultieme klassieker is ietwat opgepoetst en terug van weggeweest. Toch? 3 3

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 31