Ij h o H I O CL Katja Schuurman "Ik wilde eerst het script lezen en ik moest weten wie mijn medespelers waren." "Het is echt een film over jongeren en het dansen vond ik leuk natuurlijk. Bovendien ken ik Johan Nijenhuis al langer. Als regisseur van 'Westenwind' maakte hij hele mooie beelden. 'Costa' ziet er ook erg goed uit, vind ik." "Ik wilde van haar echt een stoer wijf maken, one of the guys. Dat is soms wel gelukt, soms wat minder. Ik ben aan de ene kant echt zo'n jochie, maar er zit iets vrouwelijks in mij, dat ik er gewoon niet uit kan rammen." "Ja, hij zegt dan na een take: 'oké, hartstikke goed'. Maar dan weet ik dat ik het veel beter kan. Het heeft allemaal te maken met concentratie. Ik ben nog niet zo technisch, dat ik zo kan oproepen wat ik in een bepaalde scène moet voelen en denken." "Inderdaad, dat is een cruciale scène, waarin ik sneaky om haar heen zwem en ik moet haar heel gemeen ompraten. Die wilde ik graag overdoen, maar onder tussen waren de golven heel hoog geworden en wij deinden meters op en neer. Dat kon gewoon niet." "Ja, leuk. Ik heb ook de titelsong van de film gemaakt, 'Lover or Friend', die komt tegelijkertijd uit." "Meestal met een paar vriendinnen of met mijn vriendje, hoewel het bij uitstek iets is wat je alleen kunt doen." "Dat is verschillend. Soms naar Tuschinski. Als ik zin heb om lekker chic te doen kun je daar champagne bestellen en achter in de loge zitten. Heel romantisch." "Ja, maar het zijn hele verschil lende karakters. In 'No Trains, No Planes' speelde ik een heel lief meisje dat droomt van de grote wijde wereld. In 'All Stars' (de TV serie; red.) speel ik een veel pittiger type dat flink van zich afbijt." "Wij gingen altijd in Zeist naar de bioscoop. Daar heb je Figi, toen nog een heel kleine bioscoop." "De eerste film was 'Annie'. Daar was ik meteen fan van. Ik heb zitten huilen, omdat ik geen vriendinnetje van haar kon zijn". "Nee, ik wilde gewoon met haar spelen. Ik was toen een jaar of zes of zeven en zij was voor mij een grote heldin." "Nu ga ik meestal naar Amsterdam." "Ja, hoor. Je wordt natuurlijk wel herkend, maar het is ook vaak hoe je er zelf mee omgaat. Als de mensen niet ver velend doen is het niet zo erg." "Nou, meestal neem ik wel een drankje mee, maar niet altijd popcorn. Eigenlijk vind ik het nogal storend, wanneer je hele maal in een film zit en onder tussen haast automatisch in die popcorn zit te graaien. Dat doet afbreuk aan de film, ook als anderen het doen en je hoort dat gekraak om je heen." 'Gladiator'. Zoals ze dat tijds beeld schetsen, vind ik erg mooi. En ondertussen gaat de film ook over hoe mensen in elkaar zit ten, met die achterlijke verheer lijking van geweld." "Madonna." "Nicolas Cage dan. En dan mag Edward Norton ook meekomen." Je hebt drie jaar gewacht voordat je toehapte. Wat deed je uitein delijk besluiten om mee te doen? Hoe zie jij Frida? Johan Nijenhuis noemt je een perfectionist. Dat is lastig als je met Georgina Verbaan in zee ligt. Nu moet je de film pro moten... Op 1 maart komt de strandvakantiefilm "Costa" uit, een film over gehaaide proppers, lange disconachten en onlui- kende vakantieliefdes. Katja Schuurman speelt Frida, de meest begeerde vrouw van de Costa Brava. Alleen? En waar ga je dan het liefste heen? Je lijkt wel steeds een hore- catypje te spelen... Je komt uit Bunnik, bij Utrecht. Waar had je je eerste bioscoopervaring? Welke film maakte toen veel indruk op je? Je wilde niet Annie zelf zijn? Je woont nu in Vinkeveen, waar ga je nu naar de bioscoop? Kun je daar nog een beetje normaal rond lopen? Hoe kom je dan aan een kaartje? "Gewoon, kopen aan de kassa." En dan ga je gewoon naar het buffet voor een drankje en een bak popcorn? Wat was de laatste mooie film die je hebt gezien? Als je weer een rol krijgt als bardame, wie zou je dan aan je bar willen hebben? Geen man? 3 4

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 32