u u z o E O J te lil Q BIO KINDERREVALIDATIE OP DE DIGITALE SNELWEG i Terwijl menig Nederlander Bio- Kinderrevalidatie nog altijd associeert met de niet weg te denken collectebus in de bioscoop, onderneemt de stichting op diver se fronten initiatieven om mee te gaan in het digitale tijdperk. Door Fred de Haas ^1 Bio Website is klaar Dankzij een gecombineerde inspanning van Adviesbureau Casimir, Sitekix en een project van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) is de ontwikkeling van de Bio website in een stroomversnelling gekomen en sedert 28 maart actief. Het Ministerie van VWS wil met het project "Drempels Weg", drem pels wegnemen voor Internet gebruik door gehandicapten. Met dit project stimuleert men bedrijven, instellingen voor gehandicapten en de overheid om Internetsites veel toeganke lijker te maken voor zowel gehandicapten als voor niet- gehandicapten. Bio heeft de kans gegrepen om mm.m!,mmMmimm B&werken Beeld Fawo Aa,es! http:/ 'www.bio-kinderrevalidatie.nl Bio-Vakantieoord Bio-Collecte bij dit project betrokken te raken en heeft, rekening houdend met de eisen van het project "Drempels Weg" de Internetsite opgestart. De eerst versie die nu te bekijken is geeft reeds in grote lijnen weer wat Bio is en doet. De belangrijkste projecten van Bio worden getoond met een korte toelichting. Het is uiter aard de bedoeling om in de komende maanden de site verder te ontwikkelen en een proef te doen met een fondsenwervings actie via Internet. Een belangrijk onderdeel van de website zullen de verschillende "links" gaan uitmaken waarbij verbindingen gemaakt kunnen worden met zowel interessante sites in de wereld van de gehandicapten als met alle belangrijke bioscoop- en film sites. Ook via Internet wil Bio benadrukken dat de bijzondere band met het bioscoopbedrijf nog steeds bestaat. De site werd ont wikkeld in samenwerking met het adviesbu reau Casimir, die de communicatie met VWS en met de websitebouwer heeft onderhou den. Zij heeft erop toegezien dat de bouw van de site voldoet aan de eisen van het project "Drempels Weg". Sitekix, bekend van de websites voor onder andere "Kruimeltje", "Baby Blue" en Bio-Communications binnenkort "Pietje Bell", heeft zich bijzonder ingezet om alle ideeën voor de Bio-site te verta len naar een bruikbare en prettig aandoende website. Op 28 maart jongstleden was er een manifestatie "Drempels Weg" in de Jaarbeurs in Utrecht waar alle bedrijven en instellin gen zich met hun sites konden presenteren en waar overeen komsten werden gemaakt om het initiatief "Drempels Weg" verder te ontwikkelen. Premier Wim Kok opende de manifesta tie. In het volgende nummer van Holland Film Nieuws komen wij terug op "Drempels Weg". Bio-Communications Het inmiddels bijna twee jaar bestaande opleidings-/werkerva- ringsproject gaat zich verder ont wikkelen. Naast de Callcenter opleidingsfunctie gaat Bio- Communications zich ook rich ten op de opleiding tot receptie- en balie medewerker, communi catie-, sollicitatie- en mediatrai ningen, Internet- en e-mail cur sussen en creatief computerge bruik. Alle opleidingen zijn erop gericht om gehandicapte jonge ren naast de opleiding werkerva ring te laten opdoen en ze te begeleiden bij het vinden van een baan. Bio-Media Na een aantal proefweekenden gaat het multimediaproject nu van start met workshops en werkweken voor scholen. Er wordt praktisch geleerd hoe je met de computer creatief bezig kunt zijn door workshops voor websitedesign en muziek- en beeldbewerking met de compu ter. Ook spelletjes zullen bij het lesprogramma niet ontbreken. Het voornaamste doel is om jongeren vertrouwd te maken met de computer en ze te leren hoe met vrij eenvoudige pro gramma's goede resultaten te behalen zijn. De gebruikte soft ware is in principe voor iedereen redelijk goedkoop te verkrijgen, waardoor het mogelijk is dat de cursisten ook na een weekend of werkweek bij Bio-Media thuis op hun eigen computer zich verder kunnen ontwikkelen. Fred de Haas is PR- en communicatiemanager van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie 30

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 26