u (0 K U (0 20TH CENTURY FOX Mei wordt een groot feest met "Dude, Where's my Car?". Jesse (Sean William Scott) en Chester (Ashton Kutcher) komen 's ochtends na een wilde nacht tot de ontdekking dat hun auto weg is. Helaas hebben ze geen enkel besef wat ermee gebeurd kan zijn. Ze besluiten stapsgewijs het hele tra ject van de vorige nacht te bewandelen en ontdekken dat er wel hele gekke dingen zijn gebeurd. Vanaf 31 mei zullen de Dudes in de bioscopen te zien zijn. Op 21 juni komen de 'Farrelly Brothers' terug. Ditmaal zijn zij de producers van "Say It Isn't So", een film die met zijn bizarre humor veel weg heeft van "There's Something About Mary". Nu echter is het tijdperk aangebroken van 'Jo' (Heather Graham). Na een kortstondige relatie met kanjer Gilly Noble (Chris Klein) komt er een abrupt einde aan hun verhouding, als blijkt dat Gilly's biologische moeder ook de moeder van zijn geliefde is. Wanneer Joe op het punt staat om te gaan trouwen, komt boven water dat Gilly niet echt haar broer is. Na de enorme drukte rond "Costa!" (nummer 1 van de Nederlandse Filmtop 10 van 2001) staan er voor april en mei de volgende films op onze releaselijst: "Bread Roses", de nieuwe film van Ken Loach, over de onderdrukking van migranten in Amerika. Deze film gaat in première op het Film Festival van Amnesty International. "Thomas in Love", een futuristische film van Pierre-Paul Renders, die al meerdere internationale prijzen heeft gewon nen, over een vereenzaamde man, die door zijn straatvrees in een isolement leeft. Zijn enige contact met de buitenwereld verloopt via de computer. Daarnaast gaan er twee nieuwe Nederlandse titels van het No More Heroes project uit: "AmnesiA" van Martin Koolhoven met een dubbelrol van Fedja van Huêt en "lies Flottantes" van Nanouk Leopold, genomineerd voor een Tiger Award tijdens het International Film Festival in Rotterdam. Tot slot de Franse avonturen/fantasyfilm "Brotherhood of the Wolf" ("Le Pacte des Loups"), een verfilming van de mythe van het "Beest van Gévaudan" vol spanning, romantiek en actie die vanaf het begin imponeert door de schitterende beelden. Maaike den Hoed BUENA VISTA INTERNATIONAL "Disney's Keizer Kuzco" "The Emperor's New Groove" 28 juni In een land hier ver vandaan woont de meest verwende jonge keizer ooit. Kuzco is zijn naam en wat hij wenst zal hij krij gen! Alles wordt anders als hij door zijn gemene ex-adviseuse Yzma en haar assistent Kronk wordt veranderd in een lama. Een lama?! Dan begint het verhaal pas echt, want hoe vindt een verdwaalde, verwende lama-keizer zijn weg in de wilder nis en hoe krijgt hij ooit zijn knappe gezichtje terug? Met de stemmen van Roeland Fernhout (Kuzco), Jack Wouterse (Pacha), Simone Kleinsma (Yzma), Erik van Muiswinkel (Kronk), Zang Paskal Jakobsen (B10f) en muziek van Sting. "Pearl Harbor" 28 juni Rafe en Danny zijn als piloot in dienst van de Amerikaanse luchtmacht. Rafe is verliefd op Evelyn. Ze worden van elkaar gescheiden wanneer Rafe zich als vrijwilliger aanmeldt om met de Engelsen mee te vechten. Evelyn en Danny worden allebei overgeplaatst naar het paradijselijke Pearl Harbor. De idylle wordt echter ruw verstoord door het bericht dat Rafe is gesneuveld. Diepverdrietig zoeken ze steun en liefde bij elkaar, totdat Rafe plotseling terugkeert. Voordat ze hun dilemma kunnen oplossen vallen de Japanse luchtmacht en marine op 7 december 1941 de militaire basis op Pearl Harbor aan. CINEMIEN In "The Goddess of 1967" reizen twee jonge mensen door een prachtig surrealistisch gefilmd landschap naar het meest woeste deel van Australië, de 'outback'. De Japanse jongeman JM, komt naar Australië om zijn droomauto te kopen, DS (Frans: Déesse=Goddess) uit 1967. Eenmaal aangekomen blijkt de verkoper gedood in een echtelijke ruzie. Diens nicht je BG biedt aan JM in de Goddess naar de werkelijke eigenaar van de auto te brengen, die ergens in de wildernis zou wonen. (Release: 17 mei) "Fast Food, Fast Women" (Release: 7 juni) is een komische en herkenbare film, waarin de hoofdpersonen elk op hun eigen manier worstelen met de liefde en het leven in Manhattan, New York. Zo ontmoet serveerster Bella taxi chauffeur/schrijver Bruno, en liegt ze in een poging hem niet af te schrikken dat ze een hekel heeft aan kinderen. Bruno heeft haar echter niet verteld dat zijn ex zojuist is vertrokken, en dat ze twee kleine kinderen bij hem heeft gedumpt.. Zeventiger Paul weet zich niet goed raad met de avances van de levenslustige weduwe Emily, en zijn vriend Seymour valt voor de charmes van een stripteasedanseres.. COLUMBIA TRISTAR Het gaat waarschijnlijk weer heel erg spannend worden dit weekend, maar volgende week zullen we weten welke films dit jaar een stempel met de gouden mannetjes krijgen. Zal het "Almost Famous" worden; de nieuwste muziekfilm van Cameron Crowe? Kate Hudson en Frances McDormand staan samen bij de categorie Beste Vrouwelijke Bijrol. Het verhaal speelt zich af in 1973 en schetst een belangrijke peri ode in de geschiedenis van de rock-'n-roll. We zien het hele gebeuren door de ogen van de vijftienjarige William Miller (Patrick Fugit), een vurige muziekfan die helemaal in de ban 3 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 27