a. u h (0 UI (fl Gwyneth: "Dank je lieverd." Kevin zucht: "Dat is de crisis niet." Robert: "Nou..." Kevin: "Mag ik nou even! Robert: "Are you talking to me?" Gwyneth: "Niet doen, daar word ik bang van." Robert: "Hihi, weet ik." Kevin wacht. Joaquin: "Ga je gang." Kevin: "Dank je. De komende tijd wil de duivel op aarde komen, herrijst Dracula uit zijn kist, proberen twee moorde naars beroemd te worden, komen er problemen met de maf fia en wordt Gwyneth boos op Ben." Ben: "O ja?"Gwyneth: "Nee hoor, poepie." Kevin: "Ja hoor poepie. Dat kunnen we niet tolereren in de bioscopen." Gillian: "Ik stel een blokkade voor. Alles tegenhouden." Kevin: "Hoe lang?" Robert: "15 Minuten?" Ben stuitert hard tegen Gwyneth: "Au Ben, verdomme!" Kevin: "Daar heb je het al. Laten we beginnen met... dertien dagen." FADE OUT Na het succes van "Hannibal" maken wij ons weer op voor nieuwe filmhits! Op 26 april trakteren wij jullie op "The Mexican". Brad Pitt en Julia Roberts spelen voor het eerst tegenover elkaar in deze aktie-komedie. Brad Pitt speelt de boodschappenjongen Jerry Walbach, Julia Roberts zijn vriendin Samantha. Is Jerry Walbach boodschappenjongen? Ja, maar wel een heel bijzondere. Hij doet namelijk bood schappen voor de maffia. Zijn vriendin wil dat hij met deze praktijken stopt, maar Jerry wil nog een laatste klus klaren. Het boek "Bridget Jones's Diary", geschreven door Helen Fielding, is een wereldwijd succes (meer dan vier miljoen boeken verkocht). Welke 30+ vrouw kent dit dagboek nou niet en herkent zichzelf hierin? De film, met in de hoofd rollen Renée Zellweger, Hugh Grant en Colin Firth, brengen wij uit op 7 juni. Het verhaal draait om Bridget (Renée Zellweger), een onzekere, alleenstaande vrouw van ergens in de dertig. Terwijl haar vrienden haar constant hopeloos advies geven is Bridget genoodzaakt te kiezen tussen haar sexy, maar gevaarlijke baas Daniel (Hugh Grant) en de oude familievriend Mark Darcy (Colin Firth)... Claire, Patty, Irene, Jane en Martine UPSTREAM PICTURES Op 19 april gaat in première "Together", de opvolger van het succesvolle "Fucking Amal". "Together" was een van de pu bliekslievelingen van het IFFR 2001 en scoort buitengewoon goed in alle sneak previews die de film tot nu toe gehad heeft. De film speelt zich af in de legendarische jaren zeventig. Elisabeth heeft het helemaal gehad met haar drankzuchtige echtgenoot en trekt samen met haar twee kinderen in bij haar broer die in een commune op het platteland woont. Twee totaal verschillende werelden raken elkaar met alle gevolgen van dien. Humor, melancholie en rake typeringen wisselen elkaar in hoog tempo af. In het komend seizoen presenteert Upstream Pictures onder andere een nieuwe film met Leonardo DiCaprio en Toby Macquire, getiteld "Don's Plum". Een groepje tieners komt samen tijdens een diner en neemt het leven en de liefde door. Scherp en humoristisch met DiCaprio in een fantasti sche rol als ongelofelijke 'asshole'. WARNER BROS. Bovenstaande foto van "Sweet November" doet een honden- film vermoeden. Nu komen er wel wat viervoeters in voor maar eigenlijk gaat deze film helemaal niet over honden. O.K. Keanu Reeves speelt een hond van een kerel en de reclamecampagne voor een "Hot Dog" speelt een cruciale rol, maar het gaat hier toch vooral om een integer liefdesdra ma waarbij Charlize Theron, Keanu op het rechte pad brengt en hem leert dat het leven uit meer bestaat dan werken alleen. "See Spot Run" is wel degelijk een film over viervoeters. Deze, voor de kenners de Buil Mastiff, maar voor de meeste onder jullie: grote bruine hond, is de top-speurhond in dienst van de FBI, die in een getuigenbeschermingsprogram ma terecht komt na een mislukte aanslag op zijn leven. Hilarische gebeurtenissen zijn het gevolg, maar nog belang rijker: de film scoort enorm in de V.S.! En dan nog zo'n hond van een vent, Steven Seagal is terug "Exit Wounds", van de makers van onder andere "The Matrix" en "Romeo Must Die", heeft in de V.S. een ope ningsweekend gerealiseerd van negentien miljoen dollar en daarmee was het de sterkste maart-opening in de V.S. ooit. Het persoonlijke openingsrecord van Mr. Seagal ("Under Siege", veertien miljoen dollar) werd hiermee ruim doorbro ken. Ik wilde het hier maar bij laten, om nu weer over "Cats and Dogs" te beginnen is wat flauw. P.S. Gezien Karel's lange weekend weg is dit stukje door zijn hoog begaafde Spaanse Waterhond geschreven. 33

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 29