BETALEN OP AFSTAND Ë3 BELBIOS 0900-9363 lil UI Ll 26 juli - deadline 4 juli 11 oktober - deadline 19 septem ber 20 december - deadline 29 november www.belbios.nl /0,o/ min. Filminfo reservering; 24 uur per dag! len schieten, maar het materiaal dan zullen scannen. Dan kun nen ze digitaal doen wat ze wil len met betrekking tot bijvoor beeld kleurcorrectie en special effects. Als dat klaar is dan zet je het weer over naar film voor projectie." Kodak's enige concurrent op het gebied van cinefilm is Fuji. Peter Roelofs van de Nederlandse dis tributeur van Fuji vertelt dat zij vorig jaar een soortgelijke film hebben uitgebracht. "Onze Fujicolor F-400 is een wat zach ter materiaal, met een pastel achtige kleur, waardoor je film dus een andere look krijgt. "De zwarte meteoor" was de eerste film in Europa die hierop gedraaid is en daarna is de com- mercialmarkt er ook meteen op gedoken. Mensen die ermee gedraaid hebben, zijn erg enthousiast. Een klein probleem voor cameramensen is wel dat ze anders moeten gaan denken. Op donkere dagen moet je con trast gaan maken en dan kan het materiaal net een beetje te zacht zijn." Roelofs is blij met concurrentie. "Op deze manier kunnen we onze kwaliteit hand haven en houden we de race tegen het digitale tijdperk in stand." Websites van in dit artikel besproken zaken. www.kodak.com/go/expression www.kodak.nl/go/cinema www. motionpicturefilm.nl Vervolg van pagina 7 The Cast - voor filmmakers, kreeg I onlangs een nieuwe directeur. Dick Willemsen, I voorheen onder ande re directeur van het Filmfonds Rotterdam, volgde Jeanne Wikler op die 1 april cultureel attaché werd in New York. Toine Berbers met zijn werk zaamheden. Berbers, die politie ke wetenschappen studeerde en onder andere werkzaam was bij De Volkskrant en de Geassocieerde Persdiensten (GPD), volgt Ryclef Rienstra op. Bij het Nederlands Fonds voor de Film vertrok ook Barbara Stroink. Zij ging begin maart vervroegd met pensioen. Stroink werkte vanaf 1984 bij het Productiefonds voor Nederlandse films en na de fusie in 1993 bij het Nederlands Fonds voor de Film. Ook het Maurits Binger Instituut, de opleiding De Stichting Openluchtbios coop en Dick Moesker Projectie techniek verhuisden vorige maand van Delft naar Rotterdam. Het nieuwe adres is: Kiotoweg 105-107 3047 BG ROTTER DAM Telefoon 010- 4622331/010-4620107 Fax 010-4622326 e-mail info@olb.nl dick@olb.nl Holland Film Nieuws zal in 2001 nog verschijnen op: Niet alleen bioscoopkaartjes reserveren, maar deze ook (vei lig) betalen op afstand dat is een stuk dichterbij gekomen nu BelBios en Netgiro een overeen komst hebben gesloten, zo werd onlangs bekendgemaakt door BelBios B.V. Netgiro, dat pas sinds maart actief is in Nederland, beschikt over een revolutionaire oplossing voor veilig betalingsverkeer via Internet, call centers en WAP- telefoons. Door de beschikbare techniek kan de consument de via BelBios gereserveerde kaart jes in de nabije toekomst een voudig betalen zonder aan de bioscoopkassa te verschijnen. Met een betaal- en registratiebe wijs uit de eigen printer, waar een barcode op staat, moet men de bioscoop kunnen binnenko men. Het vroeg afhalen van de tickets bij de kassa of het in de rij staan, behoort hierdoor tot het verleden. 1 4

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 13