tz u I- (O hl (O "Gohatto" is kostuumfilm, samoerai-epos en liefdes drama ineen. Release: 5 juli. En dan moet het beste nog komen. Eveneens op 5 juli start in het Filmmuseum een groot Sophia Loren- retrospectief. 'La Loren', de met een onweerstaanbaar aards sex-appeal gezegende actrice, speelde in zo'n honderd films van allerlei genres en werkte samen met grote regisseurs als Vittoria De Sica, Charlie Chaplin, George Cukor en Robert Altman. Een kleine veertig(films met de 'mooiste vrouw ter wereld' worden er vertoond, waaronder "Una Giornata Particolare" en "La Ciociara", waarvoor ze een Oscar won. René Wolf INDEPENDENT FILMS Als filmgek is een stage bij Independent Films een droom die uitkomt. Mijn favoriete film is "Willow" en nu hoor ik u denken: 'Willow'??". Nou en! De laatste tijd heb ik ook last van een soort "Memento"- complex. Mijn dagen zien er zo uit: als het mooi is geweest voor deze dag, wordt het bureau afgesloten en brandt bij mij het verlangen om morgen weer aan de slag te gaan in deze prachtige filmwereld. De afdelingen Pers en Publiciteit, Sales en Marketing draaien op volle toeren. De recettes van de verschil lende films worden doorgebeld. Met een kopje koffie spit ik de post en kranten door om van al het film- nieuws niets te missen. Ik kom het kantoor van Independent Films binnenlopen, Niels en Martin zijn er al. Snel een ontbijtje. De wekker gaat...eindelijk, ik mag weer. Het is een film die thuis hoort in het rijtje der favo rieten. Net als "Willow" dus. Over favorieten gespro ken; ik heb zojuist de ijzersterke film "Requiem for a Dream" gezien. Zeer zeker een film die net als "Memento" voor een verrassing zal zorgen in de filmtheaters! Harco Gijsbers. PARADISO FILM Op het afgelopen filmfestival van Cannes waren vier van onze splinternieuwe films te zien: "The Man Who Wasn't There" van de Coen Brothers, die bekroond werden met de Gouden Palm voor Beste Regisseur; Todd Solondz' tweeluik "Storytelling" en het regiede buut van Jennifer Jason Leigh en Alan Cumming "The Anniversary Party". En tenslotte draaide er het visueel spectaculaire sprookje "Amelie", de film die momenteel heel Frankrijk in de ban houdt. Deze zomer staan er drie, zeer uiteenlopende films op ons premièrelijstje. Vanaf 5 juli is het satirische "State and Main" van David Mamet te zien, waarin de crew van een big budget film neerstrijkt in het altijd zo rustige plaatsje Waterfort. De bewoners weten niet half wat hen te wachten staat... Van de filmindustrie verkassen we op 23 augustus naar de tv-wereld in "Bamboozled", het nieuwe geesteskind van Spike Lee. Op 30 augustus is het de beurt aan de biopic "Blow", de indrukwekkende verfilming van het waargebeurde levensverhaal van George Jung, die de rechterhand werd van de Colombiaanse drugsbaron Escobar. EXT DAKRCV-PAND DAG Brenda, Femke-Anna, Mary en Rachel liggen te zon nen. Femke-Anna: "Wie heeft de zonnebrandolie?" Dan valt factor 22 op haar hoofd. Femke-Anna: "Au!" "Sorry!" Antonio Banderas en Carla Cugino landen aan hartvormige parachutes. Antonio: "Excuses. Het was zo'n eind naar beneden uit onze Spyplane, dat we ons onderweg hebben ingesmeerd. Daardoor was de fles wat slipperig." Rachel: "Waar zijn jullie wolkjes?" 3 6

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 30