u y W ÜC (0 Een vliegtuigje raast over hun hoofden, ploft op het dak, en glijdt op z'n buik naar het gezelschap. Carla: "Daar zijn onze wolkjes." Hun Spy Kids klimmen uit het gehavende toestel. Carmen: "Ik zei toch dat die rode knop het landings gestel weer introk!" Juni: "Mam, pap, Carmen zit al vanaf de onderzeeër te zeuren!" Antonio: "Kinders! Ga jullie insmeren. Zeg dames, waarom zonnen jullie niet gewoon in de tuin?" Brenda: "Nee dank je. Daar ligt Liv Tyler in een roze jurkje te soppen op de motorkap van een auto." "Au!". "Factor 22 ligt nu op Liv. Carmen: "Sorry!" Ze geeft de RCV-dames een knipoog: "Een Spy Kid voelt alles aan." FADE OUT Lach je gek met "Shrek" Vanaf 12 juli kan er weer gelachen worden om de animatiefilm "Shrek". "Shrek" (stem van Mike Myers) is een onooglijk knoestig groen monster dat een eenzaam maar zeer aangenaam leven leidt in een stinkend moeras. Hij is volmaakt gelukkig totdat zijn aangename bestaan ruw wordt verstoord door de komst van een groot aantal vervelende sprookjesfig uren. Dit alles veroorzaakt door de gemene Lord Farquaad (stem van John Lithgow) die hen heeft ver bannen uit zijn koninkrijk. Shrek besluit om hun thuis, maar bovenal het zijne te redden door de mooie prinses Fiona (stem van Cameron Diaz) weg te halen bij een vuurspuwende draak zodat zij kan trouwen met Lord Farquaad. Shrek trekt er op uit om deze gevaarlijke opdracht te vervullen, geholpen door zijn enigszins getikte ezel (stem van Eddie Murphy). Als ze denken dat het ergste achter de rug is blijkt de prinses een duister geheim te verbergen. Op 19 juli is het dan zover... Superbabe Angelina Jolie kruipt in de huid van Lara Croft in de film "Tomb Raider"In deze superactie film moet Lara de wereld redden van de ondergang. Of dit gaat lukken?... Ga het zien en beleven! UPSTREAM PICTURES Eerst nieuws uit Cannes 2001! Vijf veelbelovende films zijn door Upstream Pictures aangekocht. Om alvast een voorproefje te geven; "Va Savoir" (Jacques Rivette; Frankrijk, Duitsland, Italië), "La Répétition" (Catherine Corsini; Frankrijk), "Truly Human" (6e Dogma Film, Ake Sandgren; Denemarken), "Home Sweet Home" (Dan Ying; Zweden) en "MarthaMartha" (Sandrine Veyssett; Frankrijk).Vanaf zomer 2002 draaien deze films in de bioscoop. In de komende maanden presenteren wij verrassende films uit alle hoeken van de wereld. Te beginnen met de IJslandse film "Angels of the Universe" (21 juni aanstaande). Een zwarte komedie over drie IJslandse buitenbeentjes die hun eigen plan trekken en leven in een zelfgecreëerde werkelijkheid. In de Britse film "Some Voices" (12 juli) voelt de eigenzinnige Ray zich buitengesloten door zijn omgev ing en begint hij een onmogelijke liefdesrelatie met Laura. "YiYi" (30 augustus aanstaande) is een indrukwekkend portret over verschillende familiegeheimen in Taiwan (173 minuten!). WARNER BROS. Het moet gezegd, tijd voor de waarheid. Ook ik ben gepest op school en dat heeft een enorme invloed op je leven, wat zeg ik vooral op je carrière (tenslotte schrijf ik meestal deze stukjes). Enfin, ik ben er bovenop gekomen, hooguit heb ik sterk de neiging om mij gemiddeld drie keer per week terug te trekken en op een groot scherm te kijken naar iets wat meestal helemaal niets met mijn normale leven van doen heeft. In "Valentine" (12 juli aanstaande) zie je hoe dat nog veel erger had kunnen aflopen, onder het motto "welk mooi mens laat het eerst het leven", wor den tal van veelbelovende talenten op creatieve wijze naar de andere wereld geholpen ("Models inc." meets "Friday the 13th" meets "Klussen met kijkers"). Voor de echte liefhebbers dus, dat mag duidelijk zijn. Nee, van geheel andere orde is de comeback van John Travolta in "SwordFish" (zijn 8e alweer). Eigenlijk wel grappig. Sommige acteurs maken goede en slechte films. John Travolta maakt na iedere minder goede film zijn comeback. Hoe dan ook, we nemen een scheutje Internet en John speelt zijn favoriete rol van ambivalente schurk met een hoog "Face/Off" gehalte, terwijl hij is aangekleed door iemand van "Pulp Fiction". Succes verzekerd! De verwachtingen zijn hooggespannen, en geloof me, ze zullen worden waargemaakt (dat horen jullie wel vaker, maar toch). En het beste nieuws voor laatst: wie "SwordFish" boekt, krijgt "Battlefield Earth II" er gratis bij! Karel 3 7

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 31