h I O J h 0 CL Bob en Jimmy Sunshine Hoe kijken jullie terug op tien jaar Cinema Expo? We kunnen niet geloven dat de tijd zo snel voorbij is gegaan. We hebben het gevoel dat Cinema Expo een enorm suc ces is sinds het moment dat het is bedacht. Met de eerste beurs in België, met de steun van de familie Bert, waren we in staat om van Cinema Expo een belangrijk evenement te maken voor het Europese continent. Over enkele dagen begint in de Amsterdamse RAI de jaarlijkse Europese bioscoopbeurs Cinema Expo International. Bob en Jimmy Sunshine organiseren de tiende Expo. Wat beschouwen jullie de beste editie tot nu toe? Elke editie lijkt beter te worden. De steun van de grote studio's is geweldig geweest. Ons grootste probleem elk jaar weer is genoeg tijd te vinden om alle films te vertonen die de studio's willen laten zien. De meeste aanwezi gen zullen de kwaliteit van Expo waarschijnlijk baseren op de films die ze hebben gezien. Wij zien nooit een film, omdat we druk zijn om de volgende activiteit voor te bereiden. Is er enig moment geweest in de afgelopen tien jaar waarop jullie hebben over wogen te stoppen? Nee, Er is nooit een moment geweest waarop we overwogen hebben te stoppen. Elk jaar wordt het groter en beter. Dit jaar verwachten we dat er ongeveer 3.500 mensen aan wezig zijn. Wat is een evenement dat niet kan worden gemist tij dens Cinema Expo? Het hangt ervan af wie je die vraag stelt! De bookers zullen de voorstellingen noemen; degenen die over het bouwen en inrich ten van de bioscopen gaan zullen de beurs noemen en dege nen die zorgen voor de tech nische gang van zaken zullen waarschijnlijk wijzen op een seminar over digitale cinema of een andere nieuwe technologie die wordt gepresenteerd. Wij willen geen van onze sponsors uitsluiten - want ze leveren alle maal een fantastische bijdrage - maar velen zullen wijzen naar het jaarlijkse Disney evenement. Wanneer verwachten jullie dat digitale cinema de wereld zal veroveren? Digitale cinema speelt een belangrijke rol tijdens Cinema Expo. Dit jaar zullen we "Atlantis" vertonen in DLP Cinema en er zal een grote pre sentatie zijn over digitale cine ma. We denken dat digitale cin ema een gegeven is en dat er duizenden bioscoopschermen zullen worden uitgerust met deze techniek binnen vier jaar. Is er een filmmaker die jul lie heel graag willen eren tijdens Cinema Expo? Dat is een moeilijke vraag. Er zijn er zoveel. Enkele jaren gele den eerden we Steven Spielberg, maar hij kon niet aanwezig zijn en de prijs werd namens hem in ontvangst genomen door Ben Kingsley. Ook eerden we Francois Truffaut postuum. Die prijs werd door zijn dochter in ontvangst genomen. Het zou een grote eer zijn als Steven Spielberg toch nog een keer de con ventie zou bijwonen. Waar komt jullie voorliefde voor film vandaan? Onze vader werkte bijna zijn hele leven in de filmindustrie. Hij had een groot gevoel voor filmsterren en de filmmakers. De appel valt niet ver van de boom. Wat is de laatste film die jullie gezien hebben die echt indruk op jul lie maakte? Elke film heeft iets speciaals. Wij zien zoveel films dat het onmogelijk is om hier antwoord op te geven. Hoe ziet Cinema Expo er over tien jaar uit volgens jullie? Wij zullen dan nog steeds geweldige films vertonen en grootse evenementen en dis cussies organiseren. Het meest spannende deel zal de beurs zijn, waarvan we denken dat veel van de getoonde apparatuur behoor lijk revolutionair zal zijn. En zal het nog steeds in Amsterdam zijn? Op dit moment is Amsterdam geschikt voor Cinema Expo International, maar verandering is goed en niets is voor altijd. Kunnen jullie een goede reden geven waarom een bioscoopexploitant Cinema Expo niet zou mogen mis sen? Cinema Expo is het enige, groot ste Europese evenement voor de bioscoopeigenaren bedoeld voor de internationale markt dat plaatsvindt in de achtertuin van de Nederlandse exploitant. Waarom zou een ondernemer, een manager, een stafmedewer ker een zakenevenement willen missen en een mogelijkheid tot het leggen van contacten met werkelijk duizenden anderen? Dat lijkt ons een leeghoofd. 3 8

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 32