J CE UI Q Aan het einde van deze maand vindt in de Amsterdamse RAI voor de tiende keer de bioscoopbeurs Cinema Expo plaats. Expo is een jaarlijks evenement waar ik elke jaar met plezier naar uitkijk. Ik vind het keer op keer erg leuk films te zien die nog lang niet in de Nederlandse bioscoop te zien zijn en waarvan ik dan tegen familieleden en vrienden kan zeggen dat ik ze al heb gezien. Goede reclame in het geval van films waar ik hele maal weg van ben, want iedereen krijgt op verjaarda gen en buurtbarbecues in geuren en kleuren te horen dat ik de nieuwe Disney of die ene film met Angelina Jolie al heb mogen aan schouwen. Het water loopt mijn vrienden en kennissen dan vaak in de mond. Ik vind het toch echt een van de voordelen van het werken in deze bedrijfstak: het zien van films voordat het beta lende publiek - waar ik mij tegenwoordig trouwens ook regelmatig onder bevind omdat ik niet meer beschik over mijn 'Bondsdiploma'- ze ziet. Cinema Expo is - zoals de gebroeders Sunshine, organi satoren van Cinema Expo in Spotlight in dit nummer eigenlijk al zeggen - iets wat de enigszins visionaire exploitant niet zou mogen missen. Speciaal ter gelegen heid van Expo - maar niet alleen daarvoor - hebben wij getracht een nummer samen te stellen dat in de lijn van Expo past. Veel techniek en artikelen die een groot aan tal facetten van onze bedrijf stak weerspiegelen; van agressie in de bioscoop tot klanttevredenheid; van de mogelijke staking van acteurs in Hollywood tot aankomend Nederlands pro duct. Kortom, genoeg gespreksstof voor die lange lunches en diners tijdens Expo. Ik denk dat we er deze keer in zijn geslaagd een nummer in elkaar te sleutelen waar wijzelf, maar vooral toch ook de lezers tevreden over kunnen zijn (insiders weten dat ik dat niet erg snel zeg). Als ik nog even terug mag komen op dat 'lezersonder- zoekje' wat wij redelijk recentelijk hebben uitge voerd: de tips en aanbevelin gen die daarin naar voren kwamen hebben wij voor een aanzienlijk deel in dit nummer kunnen laten terugkomen. Kortom, we zijn op de goede weg, al zeg ik het zelf. En dat ik het in mijn voorwoord kort moet houden, heb ik ook onthou den. Veel leesplezier met HFN nummer 40 en mocht u het nu ergens niet mee eens zijn of ons iets willen medede len, stuur ons een brief, een fax of e-mail; wij willen dol graag weten wat er bij u als lezer leeft zodat wij er in de toekomst wat mee kunnen doen. Wellicht vieren wij dan over vier jaar, net als Cinema Expo dit jaar, ook wel ons tienjarig bestaan! Aan ons zal het niet liggen! Jeroen Huijsdens Eindredacteur

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 3