2 ie Nederlands Film Festival mm 19 september - 28 september 2001 Utrecht Alle informatie, achtergronden en het com plete filmprogramma van het 21e Nederlands Film Festival is te vinden in de Festivalkrant op dinsdag 4 september 2001. Haarscherp in de zoeker van filmmakers en liefhebbers van de Nederlandse film. Een beter platform voor uw advertentie kunt u zich niet wensen. Doe er uw voordeel mee! ieuwsblad blad Rivierenland Michiel Berkel Directeur Nederlands Film Festival uit. Een publiek van filmliefheb bers kiest uit drie nominaties de winnaar van de Grolsch Filmprijs en de Gemeente Utrecht beloont nieuw talent met de Prijs van de Stad Utrecht. Andere prijzen zijn onder meer: Grolsch Prestatie Prijs, Pathé Tuschinski Award en de AVP Students Award. Het festival wordt op 28 sep tember aanstaande afgesloten met het Nederlands Film Gala. Tijdens deze avond wor den ook de Gouden Kalveren uitgereikt. Deze prestigieuze prijs, een beeld ontworpen door kunstenaar Theo Mackaay, wordt in totaal in veertien categorieën uitge reikt. Cinekid Het jaarlijkse film-, televisie- en nieuwe-mediafestival voor de jeugd van vier tot zestien jaar vindt plaats van zondag 21 tot en met zondag 28 oktober aanstaande in Amsterdam. In De Balie en City worden de nieuwe jeugdfilms uit de hele wereld en een selec tie van de beste televisiepro gramma's uit binnen- en bui tenland vertoond. Cinekid 2001 speelt zich af rond het Amsterdamse Leidseplein, in De Balie en in de zalen van City. In het competitieprogramma strijden internationale titels om de Cinekid Film Award, waaron der "Eva Adam" van Catti Edfeldt uit Zweden, "The Hidden Fortress" van Roger Cantin uit Canada en "Ikingut" van Gisli Snaer Erlingson uit IJsland. Animatie is het hoofd thema van Cinekid dit jaar. Onder de titel "Kids Does" zijn er jeugddocumentaires te zien uit binnen- en buiten land. Ook zijn de films te zien die gerealiseerd zijn in het kader van de "Kids Does Prijsvraag 2000", waar onder "Zoeken naar Loedertje", een documentaire over de vuurwerkramp in Enschede. De Balie zal tij dens het festival veranderen in een digitale speelplaats. Er wordt een Surf Game zaal ingericht, waar de nieuwste computerspelletjes en Internetsites op computer schermen staan opgesteld. Interactieve opstellingen nodigen kinderen uit deel te nemen aan activiteiten die film, televisie en nieuwe media met elkaar verbinden. Van 13 tot en met 28 okto ber aanstaande wordt Cinekid op Locatie georganiseerd in meer dan dertig steden verspreid door het hele land. De bijlage Nederlands Film Festival wordt op dinsdag 4 september meeverspreid met Utrechts Nieuwsblad, Dagblad Rivierenland, Amersfoortse Courant en Veluws Dagblad. Totale oplage 215/000 exemplaren. oor adverteren met André Reinke: 030-6399445- Fax 030-6399460. 2 6

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 23