tr (vervolg) \NERK IN UITVOERING Xz j aal lesmateriaal ontwikkeld voor het vak CKV voor scholieren van HAVO en VWO, met daar bij kortingsbonnen voor de film en het boek. De gratis lesmap geeft informatie over én achter gronden bij het boek en de film. Er wordt ingegaan op de wijze waarop Tim Krabbé zijn boek heeft 'vertaald' om er een film van te kunnen maken. Daarnaast wordt er aan de hand van interviews aandacht besteed aan vragen als "Hoe geef je een karakter vorm?", "Hoe ga je om met spanningsopbouw?" en "Hoe ga je bij een verfilming om met de verhaalstructuur?". Van 17 september tot en met 3 oktober aanstaande zullen er in elf steden, in aanwezigheid van regisseur Martin Koolhoven, auteur Tim Krabbé en enkele acteurs waaronder Fedja van Huêt en Marcel Hensema, schoolvoorstellingen van "De grot" plaatsvinden. Deze steden zijn: Amsterdam, Hoofddorp, Alphen aan de Rijn, Den Haag, Hulst, Helmond, Roermond, Utrecht, Meppel, Leeuwarden en Alkmaar. In de volgende editie van Holland Film Nieuws kunt u een verslag lezen van de uitvoe ring van het project. In première..."De grot" is een samenwerkingsproject van Film Educatie Nederland, Get Reel Productions, A-Film Distribution en Prometheus Bert Bakker. Het project wordt mede mogelijk gemaakt door het Nederlands Fonds voor de Film en de Stichting Lezen. ia "Qui Vive" In samenwerking met Frans Weisz bewerkte Judith Herberg haar toneelstuk "Rijgdraad" tot een filmscenario met de titel "Qui Vive". "Qui Vive" is het vervolg op "Leedvermaak" van Frans Weisz uit 1989. Meer dan tien jaar na de gebeur tenissen in "Leedvermaak" zien we hoe het de personages vergaat. De acteurs die ook nu weer acte de présence geven zijn onder andere Kitty Courbois, Pierre Bokma, Sigrid Koetse, Edwin de Vries, Annet Nieuwenhuizen en Rijk de Gooijer. "Qui Vive"is een productie van Egmond Film and Television in samenwerking met de NPS. De film zal naar verwachting in het najaar in pre mière gaan. De filmdistributeur is nog niet bekend. En verder... Het Nederlandse Fonds voor de Film besloot onlangs tot het verstrekken van realiseringsbij- dragen aan enkele speelfilmprojecten. Hiertoe behoren "Valentin" van regisseur Alejandro Agresti, "Loenatik" van regisseur Bobby Eerhart en producentenduo Errol Nayci en Volkert Struycken, "De oesters van Nam Kee", de nieuwe productie van Egmond Film and Television van regisseur Robert jan Westdijk en de verfilming van de bekende televisieserie "Ja zuster, nee zus ter", te regisseren door Pieter Kramer en gepro duceerd door Michiel de Rooij van Bos Bros Film TV Productions. 3 O

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 27