a u h ui hem de situatie tot leven, zij beschreef zichzelf voor hem. Ook hierover gaat onze film. Erland Josephson portretteert de oudere Bergman. Lena Endre speelt een actrice die hem bezoekt terwijl hij zijn scenario aan het schrijven is en zij verbeeldt ook de vrouw van wie hij eens hield. Krister Henriksson speelt de jonge minnaar en Thomas Hanzon is de wereldberoemde echtgenoot van de vrouw. Ik, Liv Ullmann, ben de regisseur. In mijn ogen is het licht in dit donkere verhaal het feit dat we de uren die we vulden met pijn kunnen vergeten. Wat we nooit mogen vergeten is wat de ervaring ons leerde. Liv Ullmann CINEMIEN In Laetitia Masson's "Love Me" - première 16 augus tus - probeert een jonge Francaise met geheugenver lies (Sandrine Kiberlain) haar identiteit terug te vin den. Ze is in een onbekende stad en blijkt achtervolgd te worden door een gewapende man. In een bar ont moet ze de rondtrekkende zanger Lennox - een glans rol van de Franse rocklegende Johnny Hallyday. Ze vraagt hem om hulp en wordt verliefd op hem. De verbitterde Lennox wijst haar aanvankelijk bot af, maar de muur die hij om zich heeft opgetrokken lijkt langzaam af te brokkelen. Als de jonge vrouw wordt ingehaald door haar verleden komt ze voor moeilijke keuzes te staan. "La Pianiste", van de spraakmakende regisseur Michaei Haneke, ging er in Cannes met drie van de belangrijkste prijzen vandoor. De film kreeg de Grote Juryprijs, hoofdrolspeelster Isabelle Huppert werd voor haar tour de force beloond met de prijs voor Beste Actrice en Benoït Magimel werd Beste Acteur. "La Pianiste" gaat op 6 september in première en is gebaseerd op een boek van de controversiële schrijf ster Elfriede Jelinek. Vanaf 4 oktober tenslotte is de met prijzen overladen film "Ressources Humaines" in de filmtheaters te zien, met in de hoofdrol de jonge steracteur Jalil Lespert. FILMMUSEUM Op een zonnige middag in juni werd ik gebeld door een al even zonnige medewerkster van Holland Film Nieuws, die mij wees op de aanstaande deadline. Na een korte stilte voegde ze daaraan toe dat de komende editie ditmaal een extra lange periode besloeg: van 27 juli tot en met 11 oktober. Maar, zo verzekerde zij enthousiast, je hebt ditmaal geen 150 woorden, maar 175, plus een kleurenfoto. Lieve lezer, ik ben al zeventig woorden ver, hoe moet ik nu adequaat berichten van al die prachtfilms die het Filmmuseum van juli tot en met oktober gaat uit brengen? Onbegonnen werk, en mijn hoeveelheid beschikbare woorden slinkt snel (denk maar niet dat je stiekem meer woorden kunt gebruiken - de snoei- schaar van de redactie is onverbiddelijk). Zeg het dan met beelden! Een serie met zorg en smaak geselecteerde foto's die dan in elk geval visueel iets vertellen over dat wat de kijker te wachten staat. Maar ja, één kleurenfoto, meer mag er niet in. Ik heb nog zestien woorden, dus verwijs ik u graag naar www.filmmuseum.nl (één woord), daar kunt u alles vinden. Chris Oosterom UPSTREAM PICTURES Het heeft vaart, het heeft humor en het komt uit Zweden"Jalla! Jalla!" Deze nieuwste film van Upstream Pictures gaat 20 september in de Nederlandse filmtheaters draaien. "Jalla! Jalla!"is een Arabische uitdrukking voor "Kom! Kom"! of "Schiet op"! Tijdens de film wordt het duidelijk waarom er voor deze titel is gekozen. "Jalla! Jalla!" gaat over twee twintigers, de Libanese Roro en de Zweedse Mans. Roro moet van zijn familie trouwen en Mans heeft impotentieproblemen. Doordat Roro niet aan zijn Zweedse vriendin vertelt dat hij met een Libanees meisje moet trouwen, maakt hij het zichzelf steeds moeilijker. Ook Mans kropt zijn problemen steeds meer op totdat de boel escaleert! "Jalla! Jalla!"is een film vol wilde achtervolgingen, komische dialogen en heerlijke romantiek. Leuk detail is dat de 23-jarige regisseur Josef Fares zijn halve familie heeft laten meespelen, inclusief zijn schele oma. Naast het Zweedse "Jalla! Jalla!" heeft Upstream Pictures de winnaar van de Grote Juryprijs in Berlijn dit jaar, "Italian for Beginners", in haar pakket. Beide films worden gepresenteerd op Film by the Sea in sep tember. 20TH CENTURY FOX Voorproefjes van de ontwikkelingen in het liefdesleven van Ashley Judd in "Someone Like You" (vanaf 9 augustus te zien), hebben jullie in de vorige HFN al gezien; evenals de invasie van het apenras...They wil rule the planet ("Planet of the Apes", vanaf 23 augustus) en Eddie Murphy, die momenteel staat te trappelen om op het witte doek te verschijnen ("Dr. Dolittle 2", vanaf 26 juli). Daarom is het nu tijd om je op te warmen voor "Moulin Rouge" (vanaf 20 september te zien in de bioscoop). Dit opzienbarende spektakel is een absolute must-see, een ware lust voor oog en oor. Regisseur Baz Luhrmann (van "Strictly Ballroom" en "William Shakespeare's Romeo en Juliet") heeft met "Moulin Rouge" een meesterwerk neergezet over 3 4

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 31