f *9r*w. Uü S^~ K Jmltf :^^B -m s W'! -*a schoonheid, vrijheid, waarheid maar bovenal liefde. Een verhaal over de poëet Christian (Ewan McGregor) die terechtkomt in de wereld van seks en drugs en een gepassioneerde liefdesrelatie begint met het paradepaardje Satin (Nicole Kidman) van de beruchte nachtclub Moulin Rouge. De soundtrack bevat vele bekende nummers, waaron der de hitsingle "Lady Marmelade" van Christina Aguilera, Lil'Kim, Mya en Pink. We raden je ook zeker aan om naar "Josie and the Pussycats" te gaan (vanaf 16 augustus)...een meiden band die het van de een op de andere dag helemaal gaat maken. The Spice Girls are back!!! BUENA VISTA INTERNATIONAL "Down", de nieuwe film van Dick Maas, is vanaf 6 sep tember 2001 te zien in X1 Nederland. De door First Floor Features gepro duceerde Engelstalige film, waar Km mi" van opnames - "CRAZY/BEAUTI1 plaatsvon- den in Nederland (Almere, Amsterdam) en de V.S. (New York) is inmiddels aan een groot aantal landen, waaronder Italië, Frankrijk, Duitsland en Japan verkocht. Wanneer de supersnelle liften in het Millennium Building, met zijn 102 verdiepingen en 72 liften, één van de opmerkelijkste gebouwen in New York, ontregeld raken, wordt liftmecanicien Mark Newman (James Marshall) er op af gestuurd om het probleem te verhelpen. Wat aanvankelijk een routineklus lijkt, groeit uit tot een onvoorspelbare nachtmerrie. Na enkele gruwelijke incidenten, die niemand kan ver klaren, start ook de politie een onderzoek. Mark is vastbesloten om zelf het raadsel van de haperende liften op te lossen. Hij wordt daarin bijgestaan door journaliste Jennifer Evans (Naomi Watts) die hiermee een lekker verhaal in handen denkt te hebben. Kijk ook uit naar het sexy en meeslepende drama "Crazy/Beautiful" met Kirstin Dunst en nieuwkomer Jay Hernandez in de hoofdrollen. COLUMBIA TRISTAR Nadat we alle drukte van de Cinema Expo achter de rug hebben en "Evolution" regisseur Ivan Reitman en 'Animal' Rob Schneider hebben uitgezwaaid, gaan we nu weer vol gas voor de releases van augustus en sep tember. Allereerst komt "Final Fantasy", een sciencefiction film, waarbij je versteld zult staan van de animatie technieken die gebruikt zijn. De personages zijn zo levensecht, dat je al snel vergeet dat je naar een ani matiefilm aan het kijken bent. Vanaf 16 augustus zal de "Final Fantasy" heldin Aki Ross alles in het werk stellen om de Aarde uit handen te halen van aliens. Op 30 augustus komt "The Animal" de bioscopen onveilig maken. Rob Schneider speelt de sukkelige Marvin die na een zwaar ongeluk in het geheim een trans plantatie kri jgt waarbij dierenorga nen worden gebruikt. Al snel verandert hij in een topfitte superagent, maar het enige probleempje is dat hij zijn dierlijke instincten nauwelijks kan bedwingen... En dan komt op 6 september "A Knight's Tale" met Heath Ledger. Deze ridderfilm speelt zich dan wel af in de Middeleeuwen, maar met een knipoog naar de moderne tijd. Zo zit er moderne muziek in de film en kun je onder andere de nieuwste hit van Robbie Williams met Queen horen. Heath speelt de jonge William Thatcher die graag wil meedoen aan de steekgevechten, maar is uitgesloten van competitie omdat hij geen adellijke titel heeft. Als hij onder een schuilnaam toch meedoet, wordt hij al snel een populaire ridder, tot ergernis van de favoriete ridder Adhemar die er alles aan doet om hem te stop pen. INDEPENDENT FILMS Deze zomer verwennen wij het publiek met "Heartbreakers" (Sigourney Weaver en Jennifer Love- Hewitt). Een komedie die in Amerika twee weken op nummer een heeft gestaan. Te luchtig? Dan hebben wij voor u de paranormale thriller "Bless the Child" met Kim Basinger in de hoofdrol. De filmliefhebber kan de hele maand september zijn hart ophalen! Als eerste presenteren we "The Contender", een prachtig acteursdrama met twee Oscarnominaties (Jeff Bridges en Joan Allen). Het heeft even geduurd, maar één van de publieksfa vorieten van het IFFR zal half september eindelijk in de Nederlandse bioscopen schitteren: na het debuut "Pi" komt Darren Aronofsky met het cult-drama "Requiem for a Dream" (Oscarnominatie voor Ellen Burstyn!). We sluiten de maand af met "Sexy Beast", waarvoor Ben 'Gandhi' Kingsley een opmerkelijke 3 5

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 32