RCV FILM DISTRIBUTION FADE IN DAG Publiciteitskantoor: anders dan anders. Want? Ivo is weg: ons creatieve brein volgt een regiecursus in Amerika (waarvoor Spielberg ooit werd geweigerd!). Betekent? Een ander stukje dan anders.... Vanaf 26 juli doet Monica Belluci het kwik nog een paar graadjes hoger oplopen in Giuseppe Tornatore's prachtige en meeslepende filmdrama "Malena". In augustus en september is het tijd voor een ko mische noot. We promised no sequel...well, we lied! Op 9 augustus gaat "Scary Movie 2" in première en geloof het of niet: deze is nog beter dan de eerste. Vanaf 13 september rennen, vliegen, rijden en hollen Whoopi Goldberg, John Cleese, Rowan Atkinson en Cuba Gooding Jr. om het hardst in "Rat Race". Pas op voor koeien aan luchtballonnen. Tot slot ontdekken we op 11 oktober eindelijk de hemel, in de lang verwachte boekverfilming "The Discovery of Heaven", geregisseerd door Jeroen Krabbé naar het gelijknamige boek van Harry Mulisch. FADE OUT NACHT Vanaf 2 augustus is er volop spanning, avontuur en heel veel dino's in de bioscoop te verwachten, want dan is "Jurassic Park III" te zien, dit keer geregisseerd door Joe Johnston met Sam Neill, Tea Leoni en William H. Macy. Chris Rock brengt ons in de komische film "Down to Earth", vanaf 9 augustus, humor en swingende R&B. De Nederlandse film "Nynke", die vanaf 6 september in roulatie zal gaan, vertelt de liefdesgeschiedenis van Nynke van Hichtum, die er een half leven over gedaan heeft om uit de schaduw van haar man, de staatsman en dichter Pieter Jelles Troelstra, te komen. Een prachtige film van Pieter Verhoeff met Monic Hendrickx als Nynke van Hichtum en Jeroen Willems als Pieter Jelles Troelstra. Vanaf 6 september zal eveneens "The Score" in pre mière gaan. Spanning van begin tot eind en geweldige rollen van onder andere Robert DeNiro, Edward Norton, Marlon Brando en Angela Bassett in deze spannende misdaadfilm van Frank Oz. Penelope Cruz en Oscarwinnaar Nicolas Cage spelen de hoofdrollen in "Captain Corelli's Mandolin", die vanaf 13 september te zien zal zijn. Een groots verhaal over de eeuwigdurende hoop op liefde en de aan houdende gruwel van oorlog tegen de achtergrond van de Italiaanse Bezetting van Griekenland in de Tweede Wereldoorlog. "The Fast and the Furious" is een meeslepend actie- avontuur over staatbendes in Los Angeles, die hun macht proberen te vestigen door in de straten van de stad races te rijden, barstensvol jong talent. Kortom een fijne vakantie met veel kijkplezier. WARNER BROS. Ik liep Ziggy (hoogbegaafde Spaanse Waterhond) uit te laten toen hij onverwachts door een kat werd aangevallen. Zijn vrienden Chester (Labrador) en Bo (Maltezer) die erbij waren zetten onmiddellijk de tegenaanval in, uiteraard natuurlijk nadat ze zich er van hadden vergewist dat Ziggy niet al te ernstig gewond was. Op dat moment werd het me helemaal duidelijk. "Cats Dogs" is een waargebeurd oor- logsverhaal van epische proporties. Zelden is er zo een film gemaakt. Dit is alleen maar te vergelijken met een film als "Titanic". "Cats Dogs", movie of the new millennium! (de contracten met een termijn van zes maanden zijn naar jullie onderweg). Binnengekomen wetenschappelijk bericht: weten schappers proberen een genetisch gemanipuleerde kat te fokken die ook geschikt is voor allergische perso nen. Wie zei ook alweer dat het maar film is? En dan "AT." Bij het schrijven van dit stukje is be kend dat het openingsweekend 30,1 miljoen dollar bedroeg. Dat is zonder meer goed te noemen. In Japan gaan de cijfers volledig door het dak en opent "A.I." qua aantal bezoekers boven "Star Wars The Phantom Menace". Wij zullen aan elkaar en aan onze klanten duidelijk moeten maken dat het hier niet om de nieuwe Spielberg gaat, maar om de nieuwe Kubrick gemaakt door Spielberg. Duidelijk is dat deze film heel wat commentaar van voor- en tegenstanders oproept en dat alleen is al verdienste in deze tijd van voorgekookte concept movies. En dan nog een bin nengekomen wetenschappelijk bericht: in navolging van "A.I." is men bezig met het programmeren van distributeurs zodat ze van exploitanten gaan houden. Optimistische wetenschappers werken ook aan het programmeren van exploitanten zodat ze van film gaan houden. Echter die doorbraak lijkt nog wel enige tijd op zich te laten wachten. 3 7

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 34