FILMFESTIVAL VAN VLAANDEREN FESTIVALWINNAARS J til Ll i *u FESTIVAL HIGHLIGHTS: De 28e editie van het Internationaal Filmfestival van Vlaanderen werd dinsdag 9 oktober jongstleden offi cieel geopend met de vertoning van "The Discovery of Heaven". De film van Jeroen Krabbé, gebaseerd op de best seller van Harry Mulisch beleefde er zijn internationale pre mière. In de geschiedenis van het festival was het de eerste keer dat een Nederlandse film het festival opende. Het fes tival duurt nog tot en met 18 oktober. Enkele hoogtepun ten op een rijtje. We zetten de belangrijkste winnaars van de Gouden Kalveren van dit jaar en de prijswinnaars van Film by the Sea even voor u op een rijtje. Op maandag 15 oktober geeft Bertrand Tavernier in het Filmplateau van de Gentse Universiteit een Masterclass. Dezelfde dag presenteren Tavernier en Thierry Frémaux een eerbe toon aan het Lumière Instituut. Daarnaast is Tavernier die avond aanwe zig bij de speciale voorstel ling van "Coup de torchon". Naast een eremedaille van de Universiteit Gent krijgt de gerenommeerde Franse filmmaker de Joseph Plateau Lifetime Achievement Award voor zijn gehele oeuvre. Naar aanleiding van de wereld première van "Falling" van Hans Herbots organiseert het festival op dinsdag 16 oktober een eenmalig concert met de Belgische dance sensatie Praga Khan met live uitvoering van de filmmuziek tegen een achter grond van beeldmontages uit de film. Een dag later vindt het World Soundtrack Seminar plaats met filmcomponist Gabriel Yared ("The English Patiënt"). Een absoluut hoogtepunt van het festival wordt de uitreiking van de eerste World Soundtrack Awards. Er worden prijzen uit gereikt voor Composer of the Year, Best Original Soundtrack of the Year, Best Original Song Written Directly for a Film en Best Original Score of the Year Not Released on an Album. Daarna vindt er een live dubbel concert plaats van Gabriel Yared en Elmer Bernstein. Dit alles gebeurt op donderdag 18 okto ber in de Stedelijke Concertzaal de Bijloke in Gent. Actrice Renée Soutendijk was in Utrecht "Gast" van het Jaar. 1 8 Nederlands Film Festival 2001 -------r.niirlpn "'"i_ Kalf voor Beste Acteur in een Lange Speelfilm Fedja van Huêt voor zijn rol in "AmnesiA" - Gouden Kalf voor Beste Actrice W' in een Lange Speelfilm Monic Hendrickx voor haar rol in "Nynke" - Gouden Kalf voor Beste Scenario van een Lange Speelfilm Kim van Kooten en Lodewijk Crijns voor het scena rio van "Met grote blijdschap" - Gouden Kalf voor Beste Regie van een Lange Speelfilm Martin Koolhoven voor de regie van "De grot" - Gouden Kalf voor Beste Lange Speelfilm "Nynke", productie: Hans de Weers en Hans de Wolf voor Egmond Film Television - Gouden Kalf voor Beste Lange Documentaire "Desi", regie: Maria Ramos Film By The Sea prijzen 2001 De Festivalprijs 'Silver Mermaid' ging naar "The Weight of Water", een film van Kathryn De KRO filmprijs ging naar "Solas". De Wanadoo Publieksprijs ging naar "A Song For Tibet". Regisseur John Madden opent Film by the Sea.

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 14