h UI lil U CINEMIEN "Mauvaises Fréquen- tations" (releasedatum 25 oktober) laat zien dat je héél ver kunt gaan als je ver liefd bent, zeker op je vijf tiende. Delphine (Maud Forget), een rustig meisje, maakt een drastische verandering door als ze vriendschap sluit met de excentrieke Olivia (Lou Doillon). Samen bezoeken ze wilde feesten waar natuurlijk ook jongens zijn. Als Delphine valt voor Laurent (Robinson Stévenin), toont ze op overtuigende wijze aan dat het cliché 'liefde maakt blind' niet voor niets een cliché is. De film was een hit in Frankrijk en het soundtracknummer 'Where I'm Headed' van Lene Marlin bereikte ook in ons land de Top 40. Op 15 november snellen alle echte filmliefhebbers naar de theaters. Dan gaat namelijk "RKO 281" in première, een film over de strijd die Orson Welles en zijn medestanders moesten leveren om de ultieme klassieker "Citizen Kane" te kunnen maken. Welles ondervond daarbij de nodige tegenstand van kranten magnaat William Randolph Hearst, die niet blij was met het filmpersonage waarin hij zichzelf herkende. 'The Battle over Citizen Kane' wordt op het doek uit gevochten door sterren als Liev Schreiber, John Malkovich en Melanie Griffith. FILMMUSEUM "Devils on the Doorstep" is de tweede film van de Chinese acteur-regisseur Jiang Wen. Zijn gedurfde visie op de Japans-Chinese oorlog werd afgelopen jaar op het filmfestival van Cannes bekroond met de Grote Juryprijs. De film stuitte echter op vergaande bezwaren van de Chinese autoriteiten, die een vertoningsverbod oplegden. Vanaf 1 november. "Die Unberührbare" is het portret van een eenzame vrouw die hardnekkig gekoesterde idealen uiteen ziet vallen. Regisseur Roehler nam de nadagen van zijn moe der, de in 1992 overleden linkse schrijfster Gisela Elsner, als uitgangspunt voor een verhaal over persoonlijke en politieke teleurstellingen. Vanaf 8 november. "Blue Velvet" is David Lynchvierde film. In "Blue Velvet" komen Lynchauteurschap en vakmanschap tot volle wasdom en vallen al zijn thema's en obsessies samen. Jarenlang was deze verontrustende thriller niet in Nederland te zien. Het Filmmuseum brengt deze mo derne klassieker nu uit met een gloednieuwe kopie. Première op 13 december UPSTREAM PICTURES Twee spraakmakende films van Upstream Pictures worden binnenkort verwacht. De eerste film "Vergeef me" draait vanaf 18 oktober in de filmtheaters. Deze film van de controversiële regisseur Cyrus Frisch gaat over een filmmaker, gespeeld door Cyrus Frisch zelf, die een deal sluit met de duivel. De duivel haalt hem over om een film te maken die de grenzen van het acceptabele overschrijdt en zijn hoofdrolspelers- een groep maatschappelijke outcasts- ten gronde zal richt en. Een heel andere groep "outcasts" speelt de hoofdrol in de Deense film "Italian For Beginners", releaseda tum 15 november. Deze warme film speelt zich af in een kleine Deense gemeente waar een groep mensen Italiaanse taallessen volgt. Een jonge priester doet zijn intrede in de gemeente en wordt door enkele kerkbe zoekers enthousiast gevraagd aan de taalcursus deel te nemen. Al snel is de priester het middelpunt van een groep mensen die het geluk niet mee zit. "Italian For Beginners" was de winnaar van de Grote Juryprijs in Berlijn 2001. De veelbelovende regisseur Lone Scherfig is genomineerd voor de European Film Awards. In "Samia" probeert de gelijknamige puber zich te ont worstelen aan het Algerijnse immigrantenmilieu in Marseille. Yacine, die de eer van zijn zuster moet bewak en, probeert haar met geweld in het islamitische gareel te dwingen, maar Samia eist een plek voor zichzelf op. Regisseur Philippe Faucon schetst een realistisch portret van de botsing tussen twee culturen zonder in politiek correcte zedenpreken te vervallen. Vanaf 11 oktober. Ruim vijfentwintig jaar na verschijning is Pasolini's zwa nenzang "Salö o Ie 120 Giornate di Sodoma" nog altijd een schokkende film. Pasolini bewerkte markies de Sades verhaal "De 120 dagen van Sodom" tot een gitzwarte parabel. Het Filmmuseum vervaardigde nieuwe kopieën en brengt Pasolini's klassieker vanaf 25 oktober opnieuw in de theaters. A-FILM DISTRIBUTION Tegelijkertijd met de road movie "Monte Carlo", die we in de vorige editie van dit blad al aanhaalden, brengen wij "Apocalypse Now Redux" van Francis Ford Coppola uit. Coppola probeerde een filmervaring te creëren die het publiek zou laten voelen hoe Vietnam was. 18 oktober in de bioscoop. In "The Old Man Who Read Love Stories" van Rolf de Heer, kruipt Richard Dreyfuss in de gedachten van een wilde jaguar uit de jungle. In "Drift" ontdekt het pubermeisje Sammy haar vrouwelijke aantrekkingskracht op mannen en wordt zij onverbiddelijk geconfronteerd met de gevolgen van haar eigen daden. 3 4

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 28