UI LJ Hoe moeilijk het is om opeens voor je geestelijk achtergebleven zus te zorgen, weet regisseur Lieven Debrauwer met de film "Pauline Paulette" op een komische manier op het doek te zetten. A-Film is al In de Ban van de Ring. Tolkiens fenome nale trilogie "The Lord of the Rings" wordt door velen beschouwd als het beste 'fantasy' avontuur ooit geschreven. De trilogie verhaalt de strijd tussen goed en kwaad om het bezit van een magische ring die van grote invloed is op het machtsevenwicht in de wereld. Het eerste deel, "The Fellowship of the Ring", gaat 19 december aanstaande in première. BUENA VISTA INTERNATIONAL "Never change a winning horse!" In lijn van de jarenlange, vertrouwde Disney-traditie zal Buena Vista ook deze kerst weer met een prachtige, avondvullende animatiefilm komen, "Atlantis". Een eeuwenoude mythe over de avontuur lijke zoektocht naar de verzonken stad. Natuurlijk gekeurd en speciaal gemaakt voor het hele gezin. Vanaf 15 november in de bioscoop. Uit de live action koker van Walt Disney Pictures komt weer een gegarandeerd succes. De regisseur van "Pretty Woman" en "Runaway Bride" heeft wederom een romantische komedie gemaakt over een 'gewoon' tienermeisje dat een prinses blijkt te zijn. "The Princess Diaries" zal net voor de kerstvakantie (13 december) in première gaan. Op veler verzoek (ouders) hebben we voor de herfst vakantie, vanaf 11 oktober, een tekenfilm voor de allerkleinsten. "Het speelplein: de grote vakantie". Voor het oudere publiek is er, vanaf 22 november de op de "Van Bemmelen-affaire" geïnspireerde psycho logische thriller "Morlang". Nog net voor de gezellige decembermaand hebben wij vanaf 8 november de waanzinnig spectaculaire, kei harde actiefilm "Kiss of the Dragon" met de razend snelle Chinese actieheld Jet Li. Wat wil je nog meer? COLUMBIA TRISTAR 18 oktober gaat "America's Sweethearts" in de bios copen draaien. Gwen Harrison (Catherine Zeta- Jones) en Eddie Thomas (John Cusack) zijn America's Sweethearts, zowel op het witte doek als in het echte leven, totdat het paar besluit uit elkaar te gaan. Om hun nieuwste film te promoten, moet de publicist van de filmmaatschappij Lee Phillips (Billy Crystal) de twee weer bij elkaar zien te krijgen om samen een weekend lang door te brengen met de filmpers. Lee wordt hierin geholpen door Kiki (Julia Roberts), de zus en persoonlijke assistente van Gwen. Na deze romantische komedie is het dan eindelijk tijd voor "A Knight's Tale". Dit is het buitengewone ver haal over ridders die meedoen aan steekgevechten in competitieverband, dat zich afspeelt in de Middeleeuwen, maar met een moderne insteek. De jonge William Tatcher (Heath Ledger) heeft het pro bleem dat hij niet van adel is en dus niet mag deelne men aan de steekgevechten. Onder een schuilnaam weet hij echter mee te doen aan de competitie en al snel wordt hij een van de populairste ridders. Samen met zijn bende Middeleeuwse zonderlingen vervolgt hij zijn tocht naar onmogelijke roem. Als hij dan ook nog eens verliefd wordt op Jocelyn (Shannyn Sossamon) de jonkvrouw die is voorbestemd voor de favoriete ridder vraagt hij natuurlijk om moeilijkheden. Vanaf 1 novem ber in de bioscoop. 20TH CENTURY FOX Hoe ver gaat een moeder, die tot het uiterste gedreven wordt door angst en wanhoop, om haar dierbaren te redden? Zou ze een misdaad begaan en alles riskeren, zelfs haar eigen levenzou jij dat doen? Margaret Hall (Tilda Swinton uit "The Beach"), een eenzame huisvrouw in Lake Tahoe, gaat heel ver om haar zoon te redden, als op een dag het lijk van zijn vriend aan spoelt. Vanaf 11 oktober weer op het puntje van je stoel bij "The Deep End". 8 november breekt de dag aan dat blondines het voor het zeggen hebben. Ode aan alle blondjes onder ons en oorlog aan alle vooroordelen die er over hen heersen. Reese Witherspoon zal in "Legally Blonde" wraak nemen op allen die haar in een hokje plaatsen, inclusief haar lieftallige (ex-)vriendje. Voor de kerst krijgen we dit jaar een erg leuk present je, Michael Douglas en Famke Janssen onder de kerst boom. Vanaf 13 december is er geen ontkomen aan.... 3 5

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 29