u w Ld H "Don't Say a Word", de absolute must-see thriller van deze winter. Michael Douglas zal, om zijn dochtertje uit handen van kidnappers te redden, belangrijke informatie van een van zijn psychiatrische patientjes los moeten krijgen INDEPENDENT FILMS 11 oktober "Sexy Beast" Ook al is de beroepscrimineel (Ray Winstone) met pensioen, toch wordt hij benaderd door zijn rivaal (Ben Kingsley) om nog één keer een grote overval te plegen. Dit verzoek wordt niet zomaar ingewilligd en barst uit in een beslissende confrontatie... 8 november "Original Sin" In deze zinderende thriller speelt Angelina Jolie een mysterieuze vrouw met een duister verleden. Antonio Banderas speelt haar rijke echtgenoot die bezeten van haar raakt en de controle over zijn leven verliest... 13 december "Bandits" In deze romantische actiekomedie zijn Bruce Willis en Billy Bob Thornton de overvallers. Het tweetal krijgt ongewenste versterking van Cate Blanchett. Dit trio is komisch en charmant, en vooral om van te houden. Dat belooft een warme kerst te worden... De komende maanden staan voor Indies Film Distribution in het teken van de zwarte komedie. Op 4 oktober hebben wij de film "The Hollywood Sign" in de Nederlandse bioscopen uitgebracht. Maar eerst beleefde de film zijn wereldpremière als slotfilm op het Nederlands Film Festival. Oscarwinnaar Rod Steiger, Burt Reynolds en Tom Berenger spelen de hoofdrollen in deze zwarte komedie naar een scenario van Leon de Winter, die het verhaal ontleende aan zijn roman "De hemel van Hollywood". In november brengen we alweer de volgende zwarte komedie in de bioscopen: "Made". Deze film gaat over twee boxers, vrienden voor het leven, die betrokken raken bij een geld witwas praktijk van een kleine criminele bende. Eigenlijk willen ze maar een ding: een 'made man' zijn en werken voor de "echte" maffia. Een verrassende cast! Jon Favreau, Vince Vaughn, Sean "Puffy" Combs (de ex van wedding planner Jennifer Lopez), Peter Falk en Famke Janssen. PARADISO FILM Het is druk op het Paradisokantoor. Er staat een aan tal mooie en grote films te dringen. Binnenkort is het woord aan Jacky Chan en Chris Tucker in "Rush Hour 2", het in Amerika al immens succesvolle ver volg op "Rush Hour". Het befaamde detectiveduo wordt opgezadeld met de grootste klus van hun leven en dat staat weer garant voor spetterende actie, bloed stollende spanning en talloze hilarische momenten. Van een geheel andere orde is het ingetogen Vlaams- Nederlandse drama "De verlossing": Hugo Claus regisseerde zijn gelijknamige toneelstuk voor het witte doek. Eveneens Vlaams is het historisch epos "Osveta", waarin op indringende wijze de Turks- Macedonische oorlog van begin vorige eeuw in beeld wordt gebracht. Ook 'based on the truth and nothing but the truth' is "Chopper", waarin het levensverhaal van Mark 'Chopper' Read, de beroemdste crimineel MA j annex auteur van Australië wordt verfilmd. Tenslotte hebben we voor het einde van het jaar een spranke lend kerstcadeautje: het absurdistische, romantische sprookje "Le fabuleux destin d'Amélie Poulain", waarin de dromerige Amélie ontdekt dat als zij iets goeds doet voor de wereld, de wereld iets goed doet voor haar. Een mooie eindejaarsgedachte...? PARK JUNIOR De komende maanden is het telkens raak. Elke maand een nieuwe film in de theaters. Op 18 oktober gaat "There's Only One Jimmy Grimble" in première. Regisseur John Hay zal in Nederland zijn om de aftrap bij deze voetbalfilm te kunnen geven en waarschijnlijk loopt de film door tot over het WK 2002. Een mooi alternatief voor de afwezigheid van het Nederlands elftal. Er wordt weliswaar niet steeds gevoetbald maar de voetbal- droom die velen hebben is op bijzonder originele wijze in beeld gebracht. "Jimmy Grimble" met Robert Carlyle, "onder andere Trainspotting" en "The Beach" en Gina McKee ("Wonderland"en "Notting HUI") is 3 6

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 30