in tt u m u een film over een jongen die graag bij Manchester City wil voetballen. Vanaf 1 november zal "Ali Zaoua" over de 'Chemkaras' (straatkinderen van Casablanca) te zien zijn. Deze Marokkaanse film werd op bijna alle festi vals van dit jaar vertoond en maakt vooral diepe indruk vanwege zijn realistische thematiek. Regisseur Nabil Yaouch zag zijn film uitgeroepen tot de beste Afrikaanse film van dit jaar. In december volgt nog "En beertje dan", maar dat is weer even iets heel anders. RCV FILM DISTRIBUTION FADE IN INT. RCV Publiciteitskantoor. DAG Brenda, Elles en Marjolein zitten vredig te tikken. Een waterig zonnetje straalt door de pas gelapte ramen. Elles: Iemand nog een dropje? Dan stormt Nicole Kidman naar binnen. Nicole: Snel, doe de gordijnen dicht, anders gebeuren er vreselijke dingen! Brenda: Is de zonwering ook goed? Nicole: Als het maar donker wordt. En sluit die deur!Hoe vaak moet ik 't nou nog zeggen: geen twee deuren mogen tegelijk open staan! Marjolein: Waarom eigenlijk niet? Nicole: Om de indringers, de anderen, tegen te houden. Vanonder het bureau van Elles duikt het hoofd van Ate de Jong op. Ate: Dat vind ik nou niet aardig, om Jeroen, Edwin en mij als indringers te bestempelen. Elles: Heb je ze gevonden? Ate: Nee. Jeroen?! Jeroen vanaf de gang: Jaaa?! Ate: Heb jij de stenen tafelen al gevonden? Jeroen: Nee, maar ik zie ook geen pest, kunnen die zonweringen omhoog? ...Misschien achter deze deur. Nicole vliegt de kamer uit: Laat dicht! Ate: Wat loopt die te stuiteren? Elles: Laat 'r maar, ze is net van de cruise-control af. FADE OUT 25 oktober - "The Score" Nick Wells (Robert DeNiro) lijkt een eigenaar van een jazzclub. Maar schijn bedriegt, hij is een brand- kluizenexpert en steelt voornamelijk juwelen en kunst. Eigenlijk wil hij ermee stoppen maar zijn vriend Max (Marlon Brando) komt nog met één fan tastische klus: het stelen van een oude Franse scepter die miljoenen waard is. Om deze klus te klaren moet Nick samenwerken met de ambitieuze maar oner varen Jack (Edward Norton). Alles lijkt op rolletjes te gaan totdat Jack meer wil dan hij aankan... Eind november - "The Last Castle" De militaire gevangenis 'The Castle' is de laatste ondenkbare halte in de briljante carrière van generaal Irwin (Robert Redford). De gevangenisdirecteur, kolonel Winter (James Gandolfini) regeert de gevan genis met ijzeren hand. Hij behandelt de legen darische generaal Irwin met respect maar dit duurt niet lang. Generaal Irwin confronteert kolonel Winter namelijk voortdurend met diens wrede me thoden. Winter krijgt zo'n hekel aan Irwin dat hij hem koste wat het kost kapot wil maken. De overige militaire gevangenen scharen zich massaal achter Irwin. Zij hebben maar één doel: gevangenisdirecteur Winter moet weg! De gevangenen in 'The Castle' zijn hun militaire rang kwijt, maar ze zullen bewijzen dat ze het vechten niet verleerd zijn... WARNER BROS. Zoals iedereen wel weet mag ik deze stukjes graag met de een of andere kwinkslag beginnen, maar de recente gebeurtenissen in Amerika hebben de humor wel doen opdrogen. De bevreemding was bij mij nog gro ter omdat ik op dat moment in Frankrijk was, com pleet afgesneden van alle moderne massa communi catie, zodat we er op donderdag min of meer bij toe val achterkwamen wat er gaande was. Leuk zo'n mid deleeuws dorp in de bergen, maar voortaan toch maar gewoon naar de Provence. In de Provence kun je trouwens toch beter wijn scoren, iets wat ons op deze locatie niet lukte, schijnt iets te maken te hebben met de kwaliteit van de grond. Dat die grond voor bouwactiviteiten een stuk geschikter is, blijkt wel uit het bioscopenaanbod. Ieder zichzelf respecterend K** dorp heeft een meer zalen complex, waar de gemiddelde Nederlandse keten zich niet voor zou schamen. Mijn Franse collega heeft me al eens een keer glazig aangekeken toen ik hem de si tuatie in Nederland schetste. Nu weet ik waarom. Hoe dan ook, the show must go on; in deze business als geen andere. Het najaar komt er aan met voor ons als belangrijkste titels "Als kat en hond", "Minoes" en natuurlijk "Harry Potter", onze en waarschijnlijk jul lie grootste film van dit jaar. In sommige landen hebben ze Harry Potter geveild. Denk daar maar eens aan als we binnenkort bellen om de boeking en de condities te bespreken. Karel P.S. Danny Ocean is van plan in januari een aantal casino's te beroven 3 7

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 31