EN DE PRIJZEN GINGEN NAAR... u O J Z H J 0. Z Q 3 O c3 Vals geld In het vorige nummer van Holland Film Nieuws las u over de start van het initiatief van de Gouden en Platina Film. De eerste Platina Film werd tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival uitgereikt aan "Costa!". "Ik ook van jou" kreeg De Gouden Film. Maar welke films kregen sindsdien nog meer een prijs? I Dat zijn speciale chipkaarten voor in onze bioscoop. Bezoekers kunnen die kopen voor vijf gulden (€2,26890108, LA) en dan verder zelf opladen. Er zijn er inmiddels 3,5 duizend van in omloop. Dan hoef je helemaal niet te hannessen met wisselgeld." Maar ook dat is per 1 januari afgelopen als het aan Lambe- rigts ligt. In oktober verscheen het bericht in de krant dat veel ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf niet op tijd Laban Duijnhouwer: "Volgens de Postbank ben ik geen bedrijf en krijg ik dus geen eurobiljetten." Harm Lamberigts van Gotscha! in Weert bant de gulden uit zijn café. "Ik ga mijn hele gevel vol hangen met affiches, waarop staat: Wij zijn geen bank! Voor 25,00 kunnen onze gasten zakjes met euro's kopen. Maar wij nemen vanaf 1 januari geen guldens meer aan aan de bar." Net als in Winschoten wordt er in Weert ook veel betaald met Duitse marken en Belgische franks. eurobiljetten hadden aange vraagd. Geen van de door ons ondervraagde bioscooponderne mers was het vergeten. Toch treden hier en daar problemen op. Laban Duijnhouwer: "Ik voer mijn financiële transacties uit met behulp van een Post bankrekening. Die staat te boek als een privérekening. Toen ik eurobiljetten bestelde kreeg ik van de Postbank als antwoord dat ik geen bedrijf was en dat ik dus geen biljetten kreeg." Duijnhouwer denkt het pro bleem op te lossen door euro munten bij het Bureau voor Fijndistributie te bestellen en verder zo snel mogelijk geld te trekken uit de geldautomaat. Half december worden de eerste euro's gedistribueerd. Dan zal er in alle bioscopen flink geoe fend worden. Leon Koop waar schuwt voor eenzijdige aan dacht voor de euro. "Bij een multinationale hamburgerketen is al geoefend met de euro. Toen bleek, dat de cursusleiding er valse guldenbiljetten tussen gestopt had. Geen van de mede werkers had dat in de gaten. Mensen mogen tot 27 januari met guldens betalen. Ik ver wacht dat er dan veel met valse guldenbiljetten betaald wordt, omdat er toch niemand op let. Wij zetten gewoon een fluores cerende lamp bij ons 'wissel kantoor'." De bedoeling van de prijzen is het publiek meer vertrouwen te geven in Nederlandse films. De Gouden en Platina Film worden uitgereikt aan de films die respectievelijk 75.000 en 200.000 bezoekers weten te trekken. Regisseur Jeroen Krabbé en producent Ate de Jong namen de Platina Film op donderdag 15 november jongstleden in ontvangst voor "The Discovery of Heaven". De film was eerder al bekroond met de Gouden Film. Regisseur Pieter Verhoeff en hoofdrolspelers Monic Hendrickx en Jeroen Willems van "Nynke" namen De Platina Film voor de film op 8 november jongstleden in ontvangst. Dat gebeurde tijdens de openingsceremonie van het 23e Noordelijk Film Festival in Leeuwarden. Ook "Nynke" ontving eerder al De Gouden Film voor het bereiken van de magische grens van 75.000 bezoekers. De publieksprijs is een gezamenlijk initiatief van de Nederlandse Federatie voor de Cinematografie, het Nederlands Film Festival en het Nederlands Fonds voor de Film. 1 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 10