u S u o ONTWIKKELINGEN IN BIOSCOOPLAND H 1 Brand in Pathé Buitenhof D. O Terneuzen In het verlengde van de overname van De Koning van Engeland in Hulst ligt het in de bedoeling dat Merral Theaters, van René van Steen en Joost Peeren een bios coopcomplex gaat bouwen in Terneuzen. Bioscoop Luxor, ooit ook geëxploiteerd door de familie Cattoir uit Hulst, is inmiddels een schouwburg. Van Steen zegt druk doende te zijn een geschikt bouwterrein te vinden waar het bioscoopcomplex moet verschij nen. Almelo Als gevolg van een besluit van B. en W. van de gemeente Almelo gaat de bouw van een negen zalen tellende bioscoop in de stad voorlopig niet door. Het gemeen tebestuur gaf begin vorige maand namelijk de voorkeur aan de bouw plannen van woonwagenbewoner F. Hinderiks. Hij wil een loods bouwen op het terrein dat de Enschedese projectontwikkelaar Polman nodig heeft voor de bios coop, zo was onlangs te lezen in De Twentsche Courant Tubantia. Apeldoorn Onlangs werd bekend dat Jogchem's Theaters vrijwel 100% zeker zal starten met de bouw van twee nieuwe, extra zalen in het Apeldoornse Tivoli. De twee zalen, die ieder ongeveer 180 stoelen moeten krijgen, zullen verrijzen aan de achterzijde van het pand, zo werd onlangs beves tigd door Jogchem's Theaters. Het ligt in de bedoeling om de twee zalen voor de Kerst van 2002 operationeel te laten zijn. Een brand in Pathé Buitenhof in Den Haag zorgde eind oktober voor vele duizenden guldens aan schade. De brand brak rond een uur of twaalf 's avonds uit in een van de projectiecabines. Door een goed functionerende brandinstallatie en alert optreden van het personeel kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. Kortsluiting is de vermoedelijke oorzaak van de brand geweest. Of Tivoli in een later stadium nog eens twee extra zalen zal krij gen, te realiseren aan de zijkant van het gebouw, hangt volgens Jogchem's Theaters af van de invulling van de plannen van het lokaal veelbesproken Omni- sportcentrum. Dit nieu we, grote sportcentrum dat de gemeente Apeldoorn wil laten bou wen, en waarvan de opzet recentelijk werd gepresen teerd, moet ook onderdak bieden aan een grote bios coop. Volgens mevrouw Ten Damme van de gemeente is de bioscoop zelfs "een van de econo mische pijlers" van het sportcomplex. Wie het multiplex zou moeten gaan exploiteren is momenteel nog niet duidelijk. Zevenaar Naar verwachting zal begin 2002 de opening plaatsvin den van de drie zalen tellende servicebioscoop Movie Unlimited in Zevenaar. De zalen een en twee zullen om en nabij de 120 stoe len bevatten. Zaal drie moet er 160 krijgen. Op de begane grond, onder de bioscoopzalen, zal een Belgisch bierencafé met eetgele genheid verrijzen. De initiatiefnemers van deze nieuwe bioscoop zijn Albert Jan en Yvonne Vos van het Luxor Theater in Hoogeveen en Albert Schoenmaker. Schoenmaker werkte eerder bij Polyfilm en Minerva. Na twee jaar voor KPN te hebben gewerkt vond Schoenmaker het tijd om het bioscoopbedrijf weer in te stap pen. De nieuwe onderneming van Vos en Schoenmaker, Movie Unlimited geheten, is voorne mens op meer plaatsen bioscopen te openen. ■r-4 üi CA R'*j| Maastricht Dinsdag 13 november jongstle den heeft de gemeenteraad van Maastricht ingestemd met de uit breiding van Filmtheater Lumière. Het theater krijgt zes zalen in plaats van de huidige drie zalen. Deze uitbreiding vindt plaats in de aangrenzende monu mentale Capucijnenkerk. Lumière beschikt na de uitbreiding in totaal over bijna 400 stoelen, hetgeen meer dan een verdubbe ling is van het huidige aantal. De verbouwing van de Capucijnenkerk zal naar schat ting zes miljoen gulden gaan kos ten. Deze kosten worden gedragen door onder andere de gemeente Maastricht en het Ministerie van OCenW. Het nieuwe Lumière opent haar deuren naar verwach ting eind 2002. Bron: ANF nieuwsbrief 1 4 - ,1,'ill -|.£fa£&f;

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 13