D u WERK IN UITVOERING Oesters van Nam Kee Soldaat van Oranje 2 3 Q O K Q. De film, naar het script van Hans de Wolf, wordt geregisseerd door Polio de Pimentel. Hij maakte naam met zijn regiewerk voor televisieseries als "Baantjer", "Russen" en "All Stars". De hoofdrollen in de film worden vertolkt door Egbert-Jan Weeber en Katja Schuurman. Er zijn bijrollen voor Edwin Jonker, Johnny de Mol jr., Mohammed Chaara, en Hans Dagelet. "Oesters van Nam Kee" is een productie van Egmond Film and Television in samenwerking met Vara Televisie. De film zal in het na jaar van 2002 in de bioscoop worden uitgebracht door UIP. Met de start van de emissie afgelopen maand om particulieren in staat te stel len om in de film te investeren, lijkt een tweede film nu echt dichtbij te komen. Volgens Mare Noyons die de CV-film begeleidt met Arteco Filmfinancing "loopt het storm" met de aanmeldin gen. "Soldaat van Oranje 2" vertelt het verhaal van de inmiddels welbekende Hazelhoff Roelfzema die na zijn avontu ren tijdens de Tweede Wereldoorlog betrokken raakt bij de vrijheidsstrijd van de Molukkers wiens republiek in 1950 werd aangevallen door het leger van Soekarno. *1 De casting van de film van producent Rob Houwer en regisseur Jean van de Velde, met een budget van om en nabij de 26,5 miljoen gulden, is inmiddels gestart. Getracht wordt een cast samen te stellen met klinkende namen als Rutger Hauer, Antonie Kamerling, Cas Jansen, Lucy Liu, Famke Janssen en Ben Kingsley. "Soldaat van Oranje 2" zal in Nederland in de bioscoop worden uitgebracht door Warner Bros. Eind november zijn de opnames gestart van "Oesters van Nam Kee", de verfilming van het gelijknamige boek van Kees van Beijnum. De film gaat over de jonge achttienjarige jarige gym nasiast Berry, die een wild dubbelleven leidt. Hij heeft een zinderende relatie met de iets oudere Thera, danseres in een Amsterdamse nachtclub. Katja Schuurman en Egbert-Jan Weeber Er was al geruime tijd sprake van dat de onvervalste Nederlandse filmklassieker "Soldaat van Oranje" een vervolg zou krijgen. Er was tenslotte een tweede deel van de autobiografie van de fameuze 'Soldaat' Erik Hazelhoff Roelfzema en er was er ook al enige tijd een scenario van de hand van Jean van de Velde "Lek", "All Stars"). ■■Aan p^iP^ik^ *!'Jö4?Mi3r f 2 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 20