a u w h (0 20TH CENTURY FOX "I gave birth to the 20th Century"- Jack the Ripper, 1888 Het verhaal van Jack the Ripper opnieuw beleefd in "From Heil", die vanaf 21 februari 2002 in de bioscopen zal ver schijnen. Vrouwen worden vermoord en de gruwelijke gebeurtenissen zorgen voor angst onder de bevolking. Johnny Depp speelt inspecteur Fred Abberline, die geobse deerd raakt door de gruweldaden en verliefd wordt op Mary Kelly (Heather Graham), een hoertje dat op straat haar brood verdient. Naarmate Fred Abberline dichterbij de waarheid komt, beseft hij dat hij niet alleen zichzelf in gevaar brengt maar ook Mary en de andere meisjes waar Jack the Ripper het op gemunt heeft. In "Behind Enemy Lines" (vanaf 17 januari aanstaande in de bioscoop) ziet marine-piloot Leo Burnett (Owen Wilson), tijdens een routinematige verkenningsmissie met zijn F/A-18 straaljager, iets wat hij niet had mogen zien en wordt vervolgens neergeschoten door de vijand. Admiraal Reigart (Gene Hackman) zit in tweestrijd... zal hij de stren ge regels van het militaire regime waarin hij zit handhaven, of toch zijn carrière op het spel zetten om deze ene soldaat te redden? A-FILM DISTRIBUTION Op het moment dat dit nummer van Holland Film Nieuws voor u ligt, draait het eerste deel van "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" één dag in de theaters en zal heel Nederland in de Ban van de Ring zijn. Het jaar 2002 beginnen we met de release van "Liam" van Stephen Frears. In deze film vervalt een gezin in Engeland tijdens de depressie van de jaren '30 in armoede en laat vader zich meeslepen door de lokale fascistische beweging. Dit alles wordt gezien door de ogen van de zevenjarige Liam. Vlak voor het IFFR brengen wij "Bangkok Dangerous" uit. Eén van de regisserende broeders, Oxide Pang, was vorig jaar nog aanwezig op dit festival om deze film over de doof stomme huurmoordenaar Kong toe te lichten. "Félix et Lola" van regisseur Patrice Leconte draait vanaf 24 januari. Leconte zei ooit deze film voor zichzelf gemaakt te hebben, maar Charlotte Gainsbourg als mysterieuse Lola en Phillipe Torreton als verliefde Félix wil niemand missen! BUENA VISTA INTERNATIONAL Dankzij het waanzinnige openingsweekend van 63,9 mil joen dollar in de Verenigde Staten (een grotere opening dan "Tory Story 2", "Shrek" en "The Lion King") bent u waarschijnlijk al op de hoogte van het bestaan van onze nieuwste Disney-Pixar film "Monsters en Co." Om alvast een indruk te krijgen van het animatieniveau en het gevoel van humor van deze (alle leeftijden) familie film raad ik u aan eens te kijken op www.disney.com. Maar nog meer raad ik u aan om eens naar de "Hairy Potter"-cross-plugtrailer te kijken, waarin Mike en Sulley 'hints' spelen. Deze unieke -must see- trailer zit voor prak tisch alle originele versies van de film die ze proberen uit te beelden. "Monsters en Co." draait vanaf 7 februari 2002 in de Nederlandse bioscopen. Willem C-FILMS Dat de kerstperiode niet voor ieder gezin automatisch een warme en vreedzame tijd inhoudt, blijkt wel uit de zwarte komedie "Familie". De film, geregisseerd door Willem van de Sande Bakhuyzen naar een scenario van Maria Goos, toont een familie die voor de laatste keer gezamenlijk een paar dagen doorbrengt in een chalet in Oostenrijk. Hoewel aanvankelijk nog wel getracht wordt dit laatste samenzijn 'gezellig' te houden, duurt het niet lang voordat de stekende verwijten en vlijmscherpe dialogen door de lucht vliegen. Op het afgelopen Nederlands Film Festival verraste "Familie" vriend en vijand door de prijs van de Nederlandse Filmkritiek te winnen. Sinds 13 december in de bioscoop. C-Films zal vanaf 10 januari de film "Olivetti 82" uit brengen. Rudi van Den Bossche regisseerde dit donkere psychologische drama naar het gelijknamige toneelstuk. Dirk Roofthooft schittert als getraumatiseerd man, die zijn hele leven wanhopig op zoek is naar houvast en identificatie. Maar kan een traumatisch verleden een mens zo verzieken dat hij de ultieme misdaad begaat.... Of was het uiteindelijk toch geen misdaad? u 4 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 36