(O K y UI PARADISO FILMED ENTERTAINMENT Het nieuwe jaar staat voor de deur, evenals een aantal, heel diverse, nieuwe films dat staat te trappelen om het licht te zien. Te beginnen in januari met het feestelijke debuut van acteurs Jennifer Jason Leigh en Alan Cumming "The Anniversary Party". In deze zwarte komedie eindigt een onschuldig feestje als een ware nachtmerrie. De Vlaams-Nederlandse verfilming van het gelijknamige toneelstuk "De verlossing" portretteert de zieke Magda, wiens laatste levensdag is aangebroken. Hugo Claus schreef en regisseerde dit schrijnende verhaal met een heerlijk humoristische toon, zoals alleen Claus dat kan. Ook op het filmfestival van Rotterdam is Paradiso weer aanwezig met tenminste drie films. Laat je terugvoeren in de tijd met "The Man Who Wasn't There", de nieuwe film van de Coen Brothers, naar een scenario van Billy Bob Thornton, waarin de stemmige zwart-wit beelden het klas sieke film-noir genre weer tot leven brengen. Laat je ver volgens shockeren door "Storytelling", de langverwachte nieuweling van Todd Solondz. Laat je tenslotte ontroeren door het intense familieverhaal van "In the Bedroom". Maar voorlopig is het woord nog aan onze Franse lieveling Amélie. Amélie vous apportez du bonheur. Happy New Year. PARK JUNIOR Het jaar 2001 was het eerste jaar van Park Junior en is er een geweest die er in meerdere opzichten mocht zijn. In roulatie gingen zeven films die in een groeiende behoefte konden voorzien om speciale kinder- en jeugdfilms te programmeren. De laatste film van het jaar is de Zweedse productie "En beertje dan?" van Asa Sjöström. Het is een film voor de aller kleinsten over een meisje dat haar beer verliest en deze na veel omzwervingen en toevalligheden toch weer terugkrijgt. Tijdens de vertoning op het Cinekid-festival bleek al hoe kleine kinderen dit mooie winterverhaal ervaren. Eindelijk eens een speelfilm die precies voor hen bedoeld is. In januari wordt een andere 'wintertuin' uitgebracht: de openingsfilm van Cinekid 2001. "Ikingut" laat het mooie verhaal zien van een Inuït-jongen die op IJsland aankomt en daar vriendschap sluit. Februari wordt wat ons betreft de maand van het merk waardige knaapje Oddeman dat zo zijn eigen gedachten over de wereld heeft. Een nostalgische kijk op kinderen en mede daardoor zowel voor kinderen als hun ouders geschikt. RCV FILM DISTRIBUTION INT. RCV boekingskantoor. DAG Het zonovergoten boekingskantoor van RCV. Paul staat de ramen te lappen. Daniël: Kun je dat raam effe dichtdoen? De deur zwaait open, John Cusack en Kate Beckinsale komen binnen. Al het papierwerk op Daniels bureau verdwijnt door het raam naar buiten. Paul: Zeg Daan pas je een beetje op! Bijna die zooi tegen m'n pasgelapte ramen! Daniël: De hele mailing weg. Lekker dan. Nu weten de theaters niet dat Serendipity eraan komt. Kate: Als het lot het wil, komt het goed. Dat is Serendipity. Paul: Wat ruik ik nou toch? Cynthia: Oh, dat zijn Jay en Silent Bob, die zitten te blowen in het kantoor van Dirk. Paul: Waar is Dirk dan? Daniël: Hij belde net. Hij heeft z'n auto in een sloot geparkeerd. Kate: Oh, dat is wel het lot, maar toch niet Serendipity. Cynthia: Hoezo niet? John: Omdat het niet positief is. Dan is het geen 'Serendipity'. Cynthia: Ingewikkeld hoor. Paul: Maar waarom belde Dirk jou dan? Daniël: Hij wil dit door een ervaringsdeskundige laten regelen, dus hij zocht het nummer van Bennie Jolink. Paul: Doe effe normaal! Namens alle UlP-ers wensen wij iedereen fijne kerstdagen en een zeer succesvol filmjaar toe! 44

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 39