u I m HULST HULDIGT ECHTPAAR CATTOIR Op 26 oktober jongstleden overleed in Amsterdam filmproducent René Scholten. Met zijn productiemaatschappij Studio Nieuwe Gronden was hij een van de meest productieve Nederlandse filmpro ducenten. Regisseurs als Ger Poppelaars, Annette Apon, Paula van der Oest en levenspartner Digna Sinke werkten met hem samen. Geboren in Oldenzaal (1943) toog hij eind 60-er jaren naar Amsterdam waar hij zich aanmeldde bij de Filmacademie. In 1979 richtte hij Studio Nieuwe Gronden op hetgeen tot een lange reeks, meestal enthousiast ontvangen, speelfilms leidde. Tijdens het Nederlands Film Festival in september jongstleden werd René Scholten bekroond met het Gouden Kalf voor zijn verdiensten voor de Nederlandse filmcultuur. Op 31 oktober jongstleden nam de Nederlandse Filmwereld afscheid van deze gedreven filmproducent, betrokken bestuurder, maar vooral aimabele persoonlijkheid. René Scholten Rob de Waard zal per 1 janu ari aanstaande niet langer werken bij Wolf f Cinema Groep. Rob treedt met ingang van die datum namelijk in dienst bij Ahoy Rotterdam NV alwaar hij adjunct-directeur wordt. Michiel Berkel, directeur van het Nederlands Film Festival, heeft na twee jaar be sloten om zijn contract niet te verlengen. Michiel Berkel, woon achtig in Zuid-Afrika, zegt zich te hebben verkeken op het feit dat hij zo vaak in Nederland moest zijn. De reisafstanden waren voor hem wel erg ver. Bij het ter perse gaan van dit nummer was nog niet bekend wie Berkel zal opvolgen. Cornelia Koren (Paradiso Filmed Entertainment) en Benito Cairo werden op 6 okto ber jongstleden verblijd met de geboorte van hun tweede zoon, die zal gaan luisteren naar de namen Kito Ramon. Wij wensen Cornelia, Benito en Jay veel geluk met hun nieuwe aanwinst. Van links naar rechts: Willy en Geri Cattoir en burgemeester Kessen van Hulst. Tientallen jaren waren Geri en Willy Cattoir het gezicht van bios coopcomplex De Koning van Engeland in Hulst. Begin dit jaar werd de bioscoop verkocht aan Merral Theaters, van René van Steen en Joost Peeren. Op 6 oktober jongstleden werd het echtpaar Cattoir voor de jarenlange inspanningen beloond met de Gouden Erepenning van Hulst plus een oorkonde. In het stadhuis ontvingen zij onder applaus van hun in grote getale aanwezige familie, vrienden en ken nissen uit handen van burgemeester A. Kessen, de onverwachte maar zeer gewaardeerde erkenning. Hulsts eerste burger roemde de Cattoirs voor hun inspanningen om Hulst in cultureel opzicht op de kaart te zetten. De James Bond premières, waarvan de opbrengst naar de restauratie van de Hulster basiliek ging, zijn inmiddels legendarisch. Ook menig Nederlandse filmcoryfee wist de weg naar Hulst te vinden. Publiciteitsmedewerkster Martine Kaptein heeft onlangs afscheid genomen van haar collega's bij UIP. Martine is inmiddels werkzaam bij de Dierenspoedkliniek in Amsterdam. Haar taken zijn overgenomen door Ida Sesselaar. Rob Bout, tot voor kort ma- naging director bij RMB Nederland BV, heeft halverwege december afscheid genomen van de onderneming. Bout begint 1 januari aanstaande, samen met drie partners, het nieuwe media bureau de Media Maatschap. De leiding bij RMB Nederland is over genomen door Herman ten Cate die de afgelopen drie jaar al verant woordelijk was voor de afdelingen sales en marketing bij RMB. Met de verkoop van de Consumenteninformatie groep door VNU aan het Finse mediaconcern Sanoma WSOY is ook filmdistributeur RCV Film Distribution in Finse handen gekomen. De Finnen betaalden maar liefst 1,25 miljard euro voor de totale VNU divisie. In totaal werken er 3.500 mensen bij het bedrijfsonderdeel, waar ook RCV onderdeel van uit maakt. Marleen Pagrach werd op 27 november door het NFC bestuur in het zonnetje gezet. Uit handen van NFC voorzitter Jan van Dommelen ontving Marleen een oorkonde met bijbehorende decorum voor vijfentwintig jaar verdienste in het film- en bio scoopbedrijf. Tijdens haar carriè re heeft Marleen Pagrach voor diverse filmmaatschappijen gewerkt, waaronder Gofilex Film, Concorde Film, Warner Bros. en Buena Vista International.

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 6