Het gaat erom, dat de mensen de recettes in de juiste munt soort in de postbus invoeren." Er zijn verschillende vergade ringen geweest met de bios coopexploitanten en filmver huurders, waarin afspraken zijn gemaakt. Van der Putte gaat ervan uit dat alles duide lijk is want hij heeft de laat ste tijd weinig vragen uit het veld gehad. Aan de andere kant van de lijn, bij de filmdistributeurs, maakt men zich minder zorgen. Hans van den Berg van Warner Bros. verwacht het drukker te hebben met de afrekening van "Harry Potter" en "Minoes" dan met de euro. "Wij zijn al eind novem ber definitief overgegaan op de euro. Het gaat er nu om dat de postbus aansluit op MACCS. Wij zijn het gewend om valuta's om te rekenen. Wij rapporteren naar La Mamma, de moeder maatschappij, in dollars." "Ik laat het hele gebeuren maar over mij heen komen", zegt Carolyn van Liefland. "Op onze facturen vermelden we al twee jaar de eurobedragen. We heb ben deze kerst maar één release, Eerst hadden wij daarvoor vijf tien verschillende prijzen. Dat hebben we teruggebracht tot acht." Hollemans heeft zijn buffetpersoneel allemaal een A4tje gegeven met verschillende eurobedragen en hun gulden- "Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain", dus dat loopt wel los. Het probleem zit 'm in de post bus. Daar staan voor de getalle- tjes geen of een Hollywoudse kredietkaart De recette-administratie is nog peanuts vergeleken bij het gere ken achter de buffetten. Ook hier heeft Geert Hollemans voor een systematische aanpak geko zen: "Wij hebben onze buffet- prijzen vereenvoudigd. Wij ver kopen 60 verschillende artikelen. equivalenten. "Ik verwacht, dat die zuinige Groningers nog her en der een piek opscharrelen die ze bij ons kunnen deponeren. Daar heb ik geen enkel pro bleem mee." Laban Duijnhou- wer van servicebioscoop Holfywoud in Woudrichem heeft de hele buffetadministra tie geautomatiseerd. Zijn perso neel loopt rond met draadloze terminals om de bestellingen op te nemen. "Mensen kunnen bij ons betalen met de Hollywoudse kredietkaart. Geert Hollemans: "Die zuinige Groningers scharrelen her en der nog een piek op, die ze bij ons kunnen deponeren." i o

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 9